Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lewzke

    őstag

    válasz Lewzke #196 üzenetére

    Kiegészítve:
    Tudod volt amikor még naiv kisgyerekként bólogattam a fejem, de vannak helyzetek ahol nem lehet hivatkozni egy több ezer éves, javarészt szájról-szájra terjedt, fordításról-fordításra íródott könyvre, még ha a neve konkrétan a Szent Biblia. Nem akarlak ezzel semmiképp sem megsérteni, de sok bizar és megrendítő dologra nem ad a Biblia sem választ. Az emberiség keze alatt sokkal több mondanivalójú könyvek is születtek még a századunk leforgása alatt is. Mert a szerzőik a jelen világunk perspektíváit elemezték, sokkal több lényegi információt tudhatunk meg belőlük, mert hasonló volt az életvitelük a miénkhez.
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Isten könyve rosszabb mint egy emberé, de azt mégiscsak gondolkodó, fantáziában gazdag emberek írhatták papírra.
    Nagyon is értékelem ezt a csodálatos élményedet, de mi lenne ha te magad járnál utána ennek a csodálatos érzésnek, félretéve mindenféle dogmát. Sok dolog akkor válik világossá, ha eltudunk vonatkozatni a régebbi hitünktől akár csak egy kis időre is. Meglátod ez a féle nyitottság még gazdagabbá fog tenni és nem fogsz másokkal konfliktusba kerülni a hited miatt. Felszabadultabb vallások is léteznek, semmi sem szab határt ezeknek, nem kell feltétlenül az írottakra hallgatni. A belső nyugalom és csodálat amit átéltél szavak nélkül többet mondhatott számodra mint az összes eddigi könyv amit olvastál. Légy szabad . :)

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Lewzke #197 üzenetére

    "saját, személyes információra van szükségem" Pontosan így gondolom én is!

    Valószínű, félreértettél, vagy nem voltam elég világos. :B

    Saját, személyes információ-nyerésem folytán győződtem meg Isten létezéséről és a Bibliát sokkal később vettem csak a kezembe. De miután a kezembe vettem, minden kezdett érthetővé válni. Jézus kereszthalála, helyettesítő áldozata, és a "hit" bolondsága mind mind értelmet nyertek. :K

    Szabad vagyok. :D Senki nem mondta, hogy ezt vagy azt higyjem, senki nem kényszerített a hitre. Saját, személyes tapasztalatom juttatott el ide és ezért nem tudja elvenni tőlem ezt senki. :N Saját tapasztalatom által tudom, hogy milyen Isten lényege .

    Saját, személyes információt nyertem Isten szeretetéről és megértettem, hogy nincs annál nagyobb szeretet, mintha valaki az életetét adja a barátaiért. Ezt tette Jézus. :K Számtalanszor tapasztaltam a Jézus vérében és nevében levő erőt is. :K

    Még a szocializmus idején Mátyásföldön, a mostani Bökényföldi útból a hajdani Árpád utcából nyílt a mi utcánk, a mostani Petúnia u, ami akkor Petőfi utca volt, ahol mi laktunk. A Bökényföldi út másik oldalán orosz laktanyák sorakoztak. Egyik nyári este, úgy 8-9 körül egy orosz katona megtámadott hátulról. Hallottam a futó lépteit, aztán hirtelen egy ütést éreztem a hátam közepén. Rettenetesen megijedtem, olyannyira, hogy a hangom teljesen elment.

    Arra viszont emlékeztem, hogy a Bibliában az áll, hogy Jézus nevében erő és hatalom van, hogy az Ő nevére minden "térd meghajlik" mennyen, földön és föld alatt egyaránt. Ezt tudva Jézus nevében parancsoltam a katonát hajtó gonosz erőúnek, hogy tűnjön el. De a riadtság miatt csak suttogva tudtam kimondani Jézus nevét. ..és ha hiszed, ha nem, a katona azonnal elfutott, pedig senki más nem volt az utcán, sötét is volt és emberileg nézve semmi oka nem volt arra, hogy megfutamodjon.

    Remegő lábakkal léptem be a pár lépésnyire levő házunk kapuján, majd bent a tükörben láttam a hátamon a kétforintos (ilyen ma már nincs is :DDD ) nagyságú zúzódást. Ennyi nyoma maradt a támadásnak. Nagyon hálás voltam Istennek, hogy mevédett a nagyobb bajtól. :R Sokat tudnék még mesélni, sok érdekes esetet, amikor szintén megláthattam Jézus hatalmát az életemben. :K

    Korábban más vallásokkal is barátkoztam, pl a hinduizmussal is, de a szép és megnyugtató szavakon, egészséges életmód gyakorlásán kívül nem sokat nyújtott, pl engem nem elégített ki a nirvána ígérete sem. Én a kézzelfogható IGAZSÁGOT akartam tudni. Az Istennel és a túlvilággal kapcsolatos IGAZSÁGOT.

    Senkire nem kényszerítem rá a hitemet, tényleg mindenkinek saját magának kell kikutatnia az IGAZSÁGot. ;) Saját személyes tapasztalatra van szüksége mindenkinek. Azt is állítom, hogy nem szabad csak úgy elhinni akármit, hanem tesztelni kell a dolgokat, hogy valódiak-e. :K Nálam a Biblia nemcsak, hogy kiállta a próbát, de egy fantasztikus, természetfölötti útikalauzommá is vált. :K Mint már mondtam, a Biblia nem egy tudástár, nem lexikon. :N Teljesen más céllal íródott. Alázatos olvasása esetén feltárulhat a csodálatos láthatatlan valóság, ami a látható valóságot nagyon befolyásolja.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Lewzke #199 üzenetére

    Miért, mire gondoltál? :B

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák