Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    Sziasztok, köszönöm, hogy bekukkantottatok hozzám. :R

    Winner_hun Köszönöm, hogy szóltál!! :K Nagyon sajnálom. :(( Hmm. Most ébredtem :DDD , de még a mai napon ki fogom cserélni azokat a Mo-on nem elérhető zenéket vagy valami másra, vagy ugyanarra csak az engedélyezett variációjukra. :B

    vans? Nagyon szívesen meghallgatnám a te történetedet! ;) Megosztanád velünk? :B Te hogyan bizonyosodtál meg arról, hogy van Isten? És, hogy ez az Isten az Atya, Jézus Krisztus és a Szent Szellem és nem pedig valami más a millió isten közül.

    danih vagyok annyira őszinte és becsülöm annyira az életemet, hogy emberi képzelődéssel nem értem volna be. :N Ha csak annyi lenne a kereszténység, hogy pozitív regulákkal kordábantartsa az emberiséget, akkor én már rég nem élnék. Nekem igazi megváltótra, szabadítóra volt szükségem, mert a magam erejéből képtelen voltam kihúzni magam a csávából. Több kellett nekem, mint pozitív útmutatás. Ezt talán nem hangsúlyoztam eléggé az írásomban, pedig ez a lényeg.

    Istennek megesett a szíve rajtam miközben azért könyörögtem, hogy segítsen kikecmeregni a bajokból. Átalakította az életemet, :R a gondolkodásomat, :K a körülményeimet. :K Megygyógyított, :C megszabadított ;] és SzentSzellemével betöltött :DD ...úgy, ahogy az a Bibliában írva van. :B Persze ehhez kellett az én önátadásom. :B

    A saját beleegyezése nélkül Isten nem avatkozik bele senkinek az életébe. :N Szóval senki ne féljen, hogy Istentől meg lesz erőszakolva. :N Ezt is nagyon bírom Benne, hogy abszolút gentleman. :R Ááá, ezért is olyan nagy ballépés minden erőszakos hittérítés, mert ez az, ami a leges-legtávolabb áll Istentől. :B Majdhogynem bányásznak kell az embernek lennie, hogy rátaláljon az igazgyöngyre, nemhogy Ő rákényszerítené magát valakire. :N

    Szia Szablya, mindenekelőtt köszönöm, hogy szinte kiprovokáltad belőlem ezt a kis vallomást. :DDD ;) "Ezek a mai fiatalok!" :N:DDD;) Ha szorgalmasan keresed Őt, egészen biztosan Rátalálsz és a helyes útra is. ;)

    A keleti vallásokkal "csak" az a gond, hogy a helyes hozzáállás, béke és egyebek nem adnak feloldozást, megoldást a bűn kérdésére, nem mentenek meg a gonosztól, nem adnak méltó perspektívát a jövőre .. sem a jelenre, mert fizikálisan meggyógyítani sem képesek. :(( másrészt én nem szeretnék szent tehénként visszatérni :DDD , vagy légyként, ha elbaltáznék valamit. ;]

    A kereszténységben a leglényegesebb dolog az, hogy egyedül Jézus Krisztus vére képes eltörölni a bűnöket, kiengesztelni az Atya jogos haragját, s egyedül JK kereszthalála miatt lehet nekünk bűntől való szabadságunk és boldog örök életünk. :K Ezt nem biztosítják a keleti vallások. Ott a te teljesítményedtől függ minden, itt pedig az alázatunktól függ, vagyis, ha le tudunk szállni a trónról, akkor van esélyünk... :B

    művésznő, én is nagyon szeretlek téged és köszönöm szépen a hozzászólásodat! Örömmel hallanám a te élet-történetedet is ebben a témában. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Иван #7 üzenetére

    Mindenekelőtt elnézéseteket kérem, hogy nem tudtam előbb jönni, de soka munka mostanában...és sajnos most is csak pár percem van, de ígérem, mindenki hsz-ára reagálni fogok a közeljövőben. :B

    Addig is mindannyiótoknak köszönöm szépen a hozzászólást, akik aktívkodtatok! ;)

    Elkezdem, aztán, amennyire futja ebből a pár percből, addig haladok..

    Szia, Иван! Rohannom kell, mert már rég ágyban lenne a helyem.. Most , csak annyira van időm, hogy mégjobban fölborzoljam az idegeket. :DDD csak vicc
    de komolyra fordítva a szót:
    Amíg az ember nem hisz, addig Isten elrejtőzik, aki nem hisz Benne, annak nem mutatja meg magát.

    "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik Őt keresik." (Pál apostol Zsidókhoz írt levele 6. rész 11. vers)

    Amíg az ember erősen kételkedő, pláne, ha cinikus, addig nem nyílik meg számára az isteni szféra.

    A Biblia számtalan helyen említi a hit kulcsfontosságát. Jézus a tanítványainak és a hallgatóinak is sokszor mondta, hogy NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! Nem véletlenül. :B Ugyanis a hit az egyedüli kulcs, ami által megláthatjuk a láthatatlant.

    Az, hogy a tudományokat tiszteled, rendben van, de egyrészt ne feledd, hogy a tudományokat is átvizsgálják, ellenőrzik időről időre és gyakran módosítanak rajtuk, és úgy vettem észre, hogy a tudományok zárkóznak föl a bibliai igazságokhoz, nem pedig fordítva. ;]

    Másrészt a matematika szép és jó, (nekem is a kedvencem :B;) de pusztán matematikai logikával be lehet ám bizonyítani azt is, hogy 1 = 2 -vel. :DDD

    Nem hiszed Ádám- Éva esetét? ...BTW nem Ádám-Évában kell hinni, hanem Istenben, azaz Jézus Krisztusban. .. :DDD amúgy , majd erre is visszatérek..

    és nem látod Isten szeretetét Afrikában? Mit gondolsz miért kellett meghalnia Jézus Krisztusnak? Mitől, kitől kellett megszabadítania az emebert, ha az ördög nem létezik szerinted? :B Ha nem hiszel az ördög létezésében, akkor egyszerűen vak vagy és logikátlanul is gondolkodsz, már megbocsáss. :U De erről is majd holnap inkább...

    Aztán azt mondod, hogy a Bibliát a gyülekezet szerkesztette Constantinus rendeletére. Bocs, de ez is egy erősen lebutított leírása az elferdített igazságnak :B , hogy kockásan fejezzem ki magam :DDD

    Én is csak dióhéjban fogalmazok, de igyekszem nem elferdíteni a történelmet...A Bibiliát Isten parancsára jegyezték le az istenfélő emberek, olyanok, mint Mózes, Józsué, Dávid, Ézsaiás, stb, hogy csak a legismertebbeket említsem.. Majd lefordították az eredeti héber írásokat görögre és latinra, aztán...de most látom, hogy a pár percből már semmennyi nincs, úgyhogy majd később folytatjuk. ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Ivan15 #18 üzenetére

    Ilyen népszerű név az Iván? :Y:B Köszi szépen, neked pedig szép napot!! Visszajöttem egy pillanatra, mert bántott a lelkiismeret, :U hogy Иван-t talán megbántottam. :B pedig nem akartam, de így sikerült, mert sietősen írtam. Mégegyszer, bocsáss meg Иван, hogy kicsit hetykén válaszolgattam, nem akartalak megsérteni. :(((

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    Na, most értem csak haza, Neki is esek az olvasásnak. Jó sokat termeltetek! :R Elnézést, ha kivételesen nem egyszerre válaszolok a hsz-okra, hanem egyenként és lassan. Nem akarom összecsapni. ;)

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    puttputt, köszi az okos hozzászólást! :R

    Lori Mindenekelőtt azt szeretném tisztázni, hogy itt, ebben a topikban senki senkit semmire nem kényszerít. :N Nem tudom, hogy honnan szedted, hogy bármit is eröltetnék? Иван-nak csak úgy tudok válaszolni, ha használom az ismereteimet. A hitet azért említettem, mert ez a kereszténység egyik kulcskérdése. :K Ezt nem lehet virágnyelven máshogy mondani, de nem is kell, mert ez nem káromlás és nem sértheti még a legérzékenyebb fülűeket sem. De tudom, hogy mi az, ami irritál téged is, mert, én sem Bibliával a kezemben születtem. Sajnos. :DDD Szóval teljesen meg tudom érteni a hitetlenség állapotában levőket.
    Nem a térítgetés szándékával írtam, amit írtam, hanem az átéléseimet és a tapasztalataimat osztottam meg veletek. Nem kell olvasni, ha ennyire irritál a dolog. :B Szerintem mindenkinek joga van a véleményét elmondani, így gondolom, nekem is, természetesen mindenkit tiszteletben tartva. Ugye, Brutális eb? ;]

    De rákényszerítéssel vádolni kicsit erős kifejezés, amikor te magad is azt hirdeted, hogy szabad akaratod van. :((( Én is ezt mondom. :K Azt is mondtam, hogy Isten senkire nem erölteti rá magát, megismerni is csak azután lehet, ha valaki direkt és nagyon akarja. Akkor mi a gond? :F Ha én se eröltetem, Isten meg pláne nem, akkor mitől félsz? Beszélni már csak szabad az embernek az átéléseiről a saját topikjában? ;]

    De, ha valahol eröltetést vagy térítést láttál ebben az írásomban, akkor légyszíves pontosan mutass rá és törlöm (átírom) azt a részt. ;)

    Folyt. Köv. :D

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Brutális eb #31 üzenetére

    Istenről ilyen közönségesen és primitíven nyilatkozni :(( rosszabb, mintha valaki fölmászna a St. Péter bazilika tetejére, ahol nagyítóval vizsgálgatná Michelangelo remekművét és közben fitymálgatná, hogy "ez az a híres mű?.. de, hát itt nem is látni semmiféle képet." :DDD És akkor még finom voltam. :B

    Le kell szállni a magas "létráról" és fölnézni.., hogy megláthasd azt, Akit még nem ismersz.

    Az éhező milliókról nem Isten nem gondoskodik. Ahhoz, hogy ezt megértsük, ismerni kell a szellemvilág keletkezését, rendjét, törvényszerűségeit és "játékszabályait", hogy az ember egy ici-picit is eligazodjon benne és ne értse totálisan félre.

    Lehet, hogy összefüggéstelennek tűnik első látásra a válaszom, de olyan nagy a téma, amit át kéne fogni, hogy nehéz pár mondatos összefoglalóban érthetően fogalmazni... egy olyan világról, amit jelen élethelyzetünkben nem is tudunk 100%-osan érzékelni. Magam részéről a Bibliai állításokból indulok ki, amit a tudósok és történészek is elfogadnak. És amit ugyanakkor néhány teenager egy legyintéssel elintéz, mert tudni kell, hogy a teenagerek mindent jobban tudnak. ;]

    Néhány alapvető ismerettel azért rendelkezni kell ahhoz, hogy picit is konyítsunk a témához. :B Ezért megkockáztatom, hogy szép lassan elkezdem (ill. közösen elkezdjük) kibontani a "fonalat"..Remélem ez, nem tűnik nagyképűségnek, mert mondanom sem kell, hogy én sem tudom mindenre a feleletet, de, amit megértettem, vagy úgy vélek, hogy megértettem, azt nagyon szívesen közreadom, másrészt ha mindenki beadja a gondolatai legjavát, akkor valószínű, hogy közelebb kerülünk az igazsághoz.

    Ott kezdeném, hogy Isten maximálisan igazmondó, egy fikarcnyi hazugság sem származik tőle, következésképpen be kell tartania az ígéreteit..és be is tartja azokat. :K Itt most ismerni kéne Isten Ígéreteit. :B Ehhez nyújt segítséget a Biblia, mert ott vannak azok lejegyezve. És ne akadjunk fönt az esetleges ellentmondásokon, amiknek az okát puttputt olyan frappánsan érintette., ajánlanám újboli elolvasásra.

    Isten másik fő tulajdonsága a hűségesség. Saját kijelentéseihez is maximálisan hűséges. Ez nekünk, embereknek elég fölfoghatatlan, akik lépten-nyomon megszegjük az ígéreteinket. :(( Vagy szebben mondva, nem tartjuk be a szavunkat. :(( De ez sehogy sem szép. :( És Isten nem ilyen. :(

    Kezdetben Isten teremtette a világot Jézus Krisztus közreműködésével. Példabeszédek K. 8.fejezet 27. vers: "Mikor készíté az eget, ott valék..." Sokaknak ez is új lehet, mert sokan azt hiszik, hogy Jézus élete a földre való megszületésével kezdődött. :B

    Ne haragudjatok, de most látom, hogy megint nagyon későre jár nálunk,... mennem kell aludni. Majd holnap ilyenkor, ill talán kicsit korábban folytatom. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    Mindenekelőtt mindegyikőtök érdeklődését szeretném megköszönni, nagyra értékelem a figyelmeteket. :R

    puttputt és Sethdobaloah, nektek külön köszönet is jár!! ;)

    Mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem provokatív szándékkal írtam, hanem elsősorban azoknak szántam, akiket ez a téma érdekel, de természetesen van válaszom ill véleményem azok számára is, akik nem értenek egyet velem.

    Иван, ha elmondom a véleményemet, azt ne győzkődésnek vedd, :N hanem reagálásnak. Ha nem tetszik a válaszom, az is OK, :P én nem sértődöm meg rajta, de te se vedd térítgetésnek, ha a Bibliából idézek. ;) Egyszerűen nem lehet erről a témáról érdemben tárgyalni a Biblia nélkül. Ezt mindenkinek tudnia kell, aki a kereszténységgel kapcsolatos beszélgetésbe elegyedik. :B

    Иван, a te kedvedért igyekszem nagyon logikusan levezetni a kereszténység alapelveit, feltéve, ha ez téged tényleg érdekel :F amik nélkül nem lehet érdemben "vitázni". Ha te elutasítod ezeknek a megismerését, akkor fölösleges is beszélgetnünk, mert akkor nem én, hanem te vagy az, aki a homokba dugja a fejét, és nem akar tudomást szerezni a történelmi tényekről. :B

    Majd mondok konkrét csodákat is, amik az életemben történtek, amiket Isten velem tett, de először beszéljenek az általános, mindenki számára ugyanúgy elérhető infók.

    Most pedig megpróbálom ott folytatni, ahol abbahagytam :B

    Ismétlésképpen ;] kimásoltam pár sort egy régebbi írásomból :

    Tehát a rendelkezésünkre álló hiteles források (Biblia és a korabeli történészek hitelesnek elfogadott lejegyzései) alapján tudnunk kell azt, hogy van olyan dolog, amit Isten nem tud megtenni. :)
    ISTEN NEM TUD HAZUDNI, NEM TUDJA MEGTAGADNI MAGÁT ÉS NEM TUD HŰTLEN LENNI, vagyis, amit egyszer kimondott, azt mind meg is tartja. Ő nem olyan, mint az ember, hogy megmásítsa az ígéretét. Isten ragaszkodik minden szavához, hogy beteljesítse azokat. Isten hűséges, még akkor is, ha mi hűtlenkedünk.

    Ezeket úgy kell elfogadni, mint a matematikában az axiómmákat. Ez az alap. Sokszor a Bibliában ezeket Isten mondja saját magáról, sokszor pedig az istenfélő követői. Csak néhányat idézek:
    145. Zsoltár 17. v.
    Igaz az Úr minden útjában, és minden dolgában kegyelmes.
    1. János 1:5.
    "...az Isten világosság és nincsen benne semmi sötétség."
    1. Timoteus 2: 13.
    "Ha hitetlenkedünk, Ő hű marad: Ő magát meg nem tagadhatja."
    1 Korintus 1: 9.
    "Hű az Isten.."

    Mielőtt tovább folytatnám, szeretném megjegyezni azt, hogy amikor a Bibliából idézünk, jó, ha ismerjük a szövegkörnyezetet is :K , mert gyakran nagy melléfogások forrása a féligazság. Régen, eredetileg nem volt versekre és fejezetekre szabdalva a Biblia. Mindig meg kell bizonyosodnunk, hogy a történet vagy téma valóban arról szól, amit az az egy vers mond. :K Aztán az se mindegy, hogy a Biblia verseit ki mondja aq Bibliában. :DDD .. pl a Bibliában vannak csatajelenetek, vagy véres családi sztorik, amikből nem mindig az egyes mondatokat kell kiragadni, hanem az egész tanulságát. Sokszor az egyes "szereplők" épp ellenkező véleményen vannak, mint Isten, és nem a Biblia mondanivalóját fogja tükrözni, az, ha tőlük idéz valaki. ;] Ezért kell ismerni az egészet. :U Az egész ismerete nélkül nem nagyon illik nagyoskodva leszólni olyasmit, amiről fogalma sincs az illetőnek vagy csak féligazságokat tud belőle.

    Sokan nem hisznek sem a pokol, sem az ördög létezésében. Pegig a gonoszság elég kézzelfogható szinte mindenütt. Иван szerint, hogyha Isten mindenható és jó, akkor már rég el kellett volna pusztítania az ördögöt. De komoly oka van annak, hogy ezt mégsem tette meg eddig. De lesz egy nap, amikor ezt is meg fogja tenni. :K

    De miért nem semmisítette meg Isten az ördögöt azonnal, amikor az föllázadt?
    Azért nem semmisítette meg Isten az ördögöt azonnal, mert Ő olyan (U)barátokat(/U) akar magának, akik saját szabad akaratukból követik Őt, nem pedig választási lehetőség nélküli kényszerből.

    De nézzük meg ezt közelebbről. Ahhoz, hogy megértsük, hogy miért nem pusztította el eddig Isten a gonoszt, meg kell vizsgálnunk, hogy mi a bűn és hogy került elő? Sokaknak talán meglepő, de nem Ádám-Éva követte el az első bűnt. Sokkal korábban történt. Hogy ezt megértsük, ehhez vissza kell tekintenünk a múltba, amikor még Lucifer sem létezett.

    Isten teremtette Lucifert is, mégpedig őt is szabad akarattal!! , aki egy becses dícséretvezető főangyal volt, és az angyalok milliárdjaival zengte Isten dícséretét. Békében és harmóniában élhetett volna a Mennyben ha föl nem fuvalkodott volna, nem irígyelte volna meg Isten dicsőségét, és nem akart volna nagyobb lenni, mint Isten.

    Lucifer tehát föllázadt, ördöggé lett és föllázította az angyalok egyharmadát is.
    A Mennyben egy háború volt, amit az ördög elveszített. Erről szól a Jelenések könyve 12. fejezete.

    Természetesen Isten kipenderítette a szűrüket a Mennyből és kárhozatra ítélte őket és követőiket. Viszont nem végzett velük azonnal, mert amellett, hogy Lucifer Isten ellensége lett, Isten teremtményei ellen is vádaskodott. Erről olvashatunk a Jób könyvében is.

    El lehet képzelni, hogy milyen nagy düh gyulladt benne, amikor levettetett a földre. A sértett mindig a nála gyengébben tölti ki a haragját. Az ördög és szellemi seregei is így minden földi lényt igyekeznek elhitetni, rossz útra téríteni, becsapni, engedetlenségre, lázadásra csábítani...bajba, bűnbe keverni.

    Az ördög szellemi lény. Azért jött, hogy öljön, lopjon és pusztítson. Semmi jó nem származik tőle. Hazug, kegyetlen és vérengző..A gondolatokon keresztül támad.

    A gondolat viszont az emberi testben cselekedetté formálódik, így fordulhat elő az, hogy valaki ördögi ötlettől vezérelve öl, lop, gyilkol, ...szinte az ördög jobbkezeként működve.

    Az ember nem egy tehetelen báb. Mindenki képes lenne uralkodni a gondolatain, mert mindenkinek szabad akarata van. Foglyul kell(ene) ejtenie a gyűlöletet, haragot, szeretetlenséget és minden gyilkos ötletet. De mivel ezt nem teszi, ezért bűnbe jut, bűnben él az ember.

    Mindezeket tudva, már érthetőbb, hogy minden bűn büntetésért kiált és el is nyeri a méltó bünetését. Ha egy ember vétkezik, annak meg kell halnia Isten igazsága szerint.

    Direkt kihagytam az ember teremtését és még egy sereg említésre méltó dolgot, mert Иван kérdése miatt most főleg Luciferre koncentrálunk. ;]

    Másrészt az emberiség történetét nem szabad csak a saját életünk éveiben mérni, hanem gondolni kell az előttünk éltekre és utánunk jövőkre is. Isten mindig az egészet látja, ezért ő előre gondolt a jövőben élő emberekre is, és miattuk nem pusztította el az ördögöt. Igen :K :DDD

    Ugyanis az ördög azzal vádolta Istent, hogy a benne hívő emberek azért dícsérik Őt, mert minden jóval elárasztja őket, sőt már-már azt sugallja, hogy Isten bábokként mozgatja őket. Na, emiatt Isten kényesen ügyel arra, hogy soha senkire ne eröltesse rá magát, sőt ellenkezőleg, aki meg akarja őt találni, annak elég nagy árat kell fizetnie érte, a kitartó keresést, no meg a hit logikátlan útját...

    Nagyon meg kell küzdeni mindenkinek a hitéért. :K

    Hogyha Isten idő előtt elpusztítaná a gonoszt, akkor nem lenne rossz, csak jó, nem lenne választási lehetőségünk, és akkor jogosan vádolhatná Istent az ördög azzal, hogy azért dícsérik Őt a hívei, mert nem tudnak mi közül választani.

    Lori, ez neked is érdekes, ugye?? :B Szóval Isten még egy jó darabig direkt megengedi, hogy a gonosz is kibontakoztathassa a tudását, és erejét, hogy mindenki a józan belátása szerint dönthessen a saját élete felől, --vagyis végül mindenki valahova tartozni fog, vagy az ördöghöz, vagy Istenhez. Az ezeréves királyság alatt meg lesz kötözve az ördög. De ennyire ne menjünk bele szerintem. :DDD

    Nem Isten az okozója a rossznak, de direkt nem pusztítja még el ( idő előtt) a gonoszt, az emberek szabad akaratának tiszteletben tartása miatt. Nem lehet Istent vádolni a világban történő rossz dolgok miatt.

    Mindezt csak röviden írtam le.

    Az Ezékiel könyvében (Ezék. 28:12-19.) olvashatunk bővebben róla, de tudnunk kell azt is, hogy a Biblia elsősorban nem az ördöggel és annak lakhelyével foglalkozik,-ezért nincs is arról annyi szó benne--, hanem a mi megmenekülésünk történetével. De mivel erre vonatkozóan nem volt kérdés, most erre nem is térnék ki. :B

    Tudom, hogy kimeríthetetlen téma, és nem is érintettem mindent..Jöhetnek a további bölcs hozzászólások. :B Én majd valamikor folytatom a válaszolgatást. :B
    Mára ennyi.
    :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Иван #50 üzenetére

    Csak azt akartam ezzel mondani, hogy a kereszténységről csak a Bibliában található alapigazságokból kiindulva lehet beszélni. :B Ha nem abból indulunk ki, akkor az nem kereszténység, hanem valami más.

    Pl a Korán is tartalmaz bibliai neveket, mégsem a bibliai igazságokat tartalmazza, és távolról sem a kereszténységet hirdeti..Vagy sokan emlegetik példaként a keresztes háborúkat. Annak ellenére, hogy minden történelemkönyv kereszténység címe alatt taglaja ezt a témát, az a Biblia értelmében és szellemében mégsem volt kereszténység, bármennyire is ez alá a név alá sorakoztak.

    A farizeusok a koruk legvallásosabb, szent írás (elméleti) ismeretében legjáratosabb vallási vezetők (papok) voltak, Jézus mégis meszelt síroknak, vak vezéreknek nevezte őket.

    Nem csak az határozza meg, hogy keresztény-e valaki, hogy mit mond magáról, hanem, hogy Isten szemszögéből nézve, a Biblia tükrében is keresztény-e. Aki áthágja Isten parancsait (szeretet és hit= feltétlen bizalom Jézus Krisztusban), az nem keresztény. :N

    Az utolsó mondatod pedig nem helytálló. :N Mindenható alatt azt kell érteni, hogy Isten a karakterében a legjellemesebb, legmegbízhatóbb személy, aki bármit meg tud tenni, amit akar. De Isten nem akarja áthágni az általa fölállított "szabályokat". Emiatt lesz meggbízható.

    Az afrikai éhezők önmagukban nem indítják Istent cselekvésre. A világot Isten nem bábszinháznak tekinti. Az emberek (háttérben az ördög befolyásával) tehetnek a sorsukról. Pl manapság szinte mindenhol van TV, mindenhova elérhet az evangélium. Vannak olyan afrikai országok, ahol az emberek igénylik Jézus Krisztus megváltását és ott meg is lehet nézni, hogy micsoda nagy változások történnek. :K

    Crystalheart
    Olyan nincs, de, ha lenne, akkor Isten biztosan nem dugná a pokolra az illetőt. Viszont a Biblia szerint az egyik legnagyobb bűn a hitetlenség :U , szóval, ha semmi mást nem vétkezik valaki, csupán csak Istent utasítja el, akkor mégis mit vár el az illető? ..azt, hogy Isten tárt karokkal várja majd a Mennyben, az Ő otthonában??? ;] Ezért fontos a hit is, nem csak a makulátlan élet. Másrészt nincs olyan, hogy kicsi vagy nagy bűn. A Biblia szerint nincs olyan ember, aki ne lenne vétkes valamiben. Maga a bűn szó eredeti fordításból azt jelenti, hogy célt-tévesztett...A lövésnél pl mindegy, hogy egy cm-rel vagy 1 fényévvel tévesztetted el a célodat, mindegyik esetben kiestél, mert nem talált a célba lövésed.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Sethdobaloah #52 üzenetére

    Jó kis klipp, érdekes, rátapint a lényegre, eddig nem ismertem. Köszi! ;)

    puttputt, Pontosan azt írtam én is. :K Vagyis, hogy a szent írás (elméleti) ismeretében legjáratosabb vallási vezetők voltak. Az elméletit eredetileg OFF-ba tettem, de ott van. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Иван #56 üzenetére

    A predestináció elve szerintem egy kényes kérdés. :U Én nem hiszek az olyan eleve elrendelésben, ami előre megírja a sorsodat. :( Azt hiszem, és tudom, hogy viszont Isten eleve ismer mindent és minedenkit, és Ő előre tudja, hogy ki mit fog dönteni bizonyos szitukban, mivel mindenkit jól ismer, de ez nem azt jelenti, hogy ő rakja rá az illetőt egy sínre, amiről az illető le se tudna szállni. :N

    Pl vannak megrögzött makacs emberek, akiknél különösen jól lehet következtetni, hogy mikor mit fognak tenni. De ez sem azt jelenti, hogy valaki belekényszeríti őket, hanem a saját hitvallásuk ( nem feltétlen kereszténységre gondolok ;] ) viszi, hajtja őket. Sokszor a politikai elvakultság, vagy máskor egy öröklött determináltság stnb.. Vannak rugalmas gindolkodású emberek, akiknél nehezebb kitalálni, hogy mikor mit tennének, de, ha valaki ismeri az értékrendjüket és a prioritásaikat, vagyis azt, hogy mi nekik a legfontosabb az életben, akkor náluk is lehet prediktelnui a jövőt. ;]

    Abban viszont hiszek, mert a Biblia mondja, hogy nagy vonalakban a történelem meg van írva. Pl idetartozik a megváltás, az armageddoni csata, az ezer éves birodalom és még egy pár ilyelen nagyobb kaliberű esemény.

    Иван, nem Isten tesz bűnössé, hanem a bűnös hajlam öröklődik az emberekben. Egyetlen kisgyereket sem kell megtanítani rosszalkodni, hazudni stb... Jön magától minden. A szülők és az iskola felelőssége, hogy mennyit faragnak a kis lurkón.
    Vannak államok, ahol nem törődnek a gerincességgel, és csodálkoznak, ha a polgárok lopnak, csalnak és végül maga a kormány is korrupt lesz. Pedig ez bele lett írva az emberekbe, amikor nem tanították meg őket a becsületességre. :(((

    puttputt Az elsőáldozás, bérmálás...stb, nem a Biblia tanaihoz, hanem bizonyos egyház tanához tartozó kérdés. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #61 üzenetére

    Na, akkor légyszíves pontosan megmutatni, hogy hol van ez megírva!! Merthogy nem így van, vagyis nincs így leírva a Bibliában, hogy x ezer éves a föld :N . :B

    puttputt, nem azt mondom, hogy nem volt semmi bibliai előzménye, de pl a bérmálkozás, elsőáldozás így sehol nincs megemlítve a Bibliában. A zsidóknál az Ószövetségben vannak bizonyos vallási szokások, pl a Bar Mitzvah, de ezek nem tartoznak a kereszténységhez. :B Az Apostolok cselekedeteiben van összegezve és hangsúlyozva, hogy mit kell megtartania a zsidóságból illetve pogányságból jövő hívőknek.

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz puttputt #75 üzenetére

    Bocsáss meg, de az emberiség nem a sexuális aktus tisztátalansága miatt lett bűnössé. :B:DDD

    Meg ne bántódj, de amit írtál, az csak a katolikus teológia része, sehol nincs az leírva a Bibliában, amit erről a témáról állítottál. :B

    Viszont ez áll a Bibliában erről:

    Zsidókhoz írt levél 13. rész 4. vers:
    "Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy;
    a paráznákat pedig és a házasságrontókat megítéli az Isten."

    Иван
    , azt mondtad, hogy érdekelnek téged más hitek, más istenek. A muszlim hit szent könyve pl a Korán, Ők azt állítják, hogy az az egyetlen hiteles könyv, pedig a Korán egyértelműen sokkal később íródott, mint a Biblia. Ábrahámot a muszlimok is Atyának nevezik, de a bibliai és a Korán szerinti Ábrahám nem ugyanaz. :N A Koránban hihetetlenül hűtlenül kiforgatva, eltorzítva idézik a Bibliát. Pl azt állítják, hogy nem Izsák, hanem Iszmael volt az, akit Árahám föláldozott volna, --de ez csak egy a sok téves torzítás közül. :B

    A többi vallás istenei mind tehetetlenek a bűnnel szemben. Nem tudnak bűnbocsánatot adni. Egyedül Jézus Krisztus tudja a bűneinket eltörölni. Ha valaki manapság megtér, vagyis ahogy művésznő fogalmazta, behívja Jézust az életébe, akkor az az ember valósággal átéli a bűnbocsánat örömét. :)) Ezek valódi élmények, nem képzelődések. Így lehetséges az is, hogy drogosok, alkoholisták és komoly függésben lévő személyek miután Jézust befogadják az életükbe, teljesen megváltoznak, meggyógyulnak, kivirágoznak. :K

    Sajnos rövid a nap. :B Folyt köv.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #83 üzenetére

    Az emberiség minden egyes tagja segítségre, megváltásra szorul. Egyrészt, a már említett ok miatt, hogy nincs egyetlen makulátlan életű ember sem, másrészt az erősek és gazdagok is szűkölködnek Isten dicsősége nélkül :B, magyarul ők is hiányt szenvednek, ők is valamilyen űrt éreznek, amit egyedül Isten képes maximálisan betölteni. De amúgy sokszor érzi magát gyengének,. elesettnek az ember (talán néha még te is) és olyankor se hátrány se nem szégyen a szerető Isten karjai közt erősödni. :B

    A bűnbocsánat nem másoknak fontos vagy jó, hanem egyedül neked, illetve annak, aki kapja. :K
    Te még soha nem éreztél olyasmit, amikor valamit nagyon elszúrtál akár beszédben, írásban, vagy cselekedetben, hogy de jó lenne meg nem történtté tenni azt a dolgot?? :U Ilyenkor lekiismeretfurdalást érzünk és jóvá akarjuk tenni valahogy... de van, amikor nem lehet. :(( Viszont Istenhez menve bocsánatot kérhetünk és teljes bűnbocsánatot kaphatunk , sőt Isten képes az elrontott dolgokat, kapcsolatokat is helyreállítani, ha kérjük (imádkozunk) :B

    Először azt mutatom meg, hogy a Biblia mit mond a pokollal kapcsolatban:
    Jézus sokszor használt hasonlatokat, történeteket annak illusztrálására, hogy milyen a menny és milyen a pokol. Néhány ilyen hasonlatból idézek a Máté Evangéliumából, ahol pl (13. rész 40-41-42. versek) ez áll:

    Ugyancsak ezt olvashatjuk a Máté 13. részében a 49. és 50. versekben:

    " ìgy lesz a világ végén is: Eljőnek majd az angyalok, és kiválasztják
    a gonoszokat az igazak közül. És a tüzes kemenczébe vetik őket; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

    A Máté 22:13-ban pedig hasonlóan:

    "Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit,
    és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és
    fogcsikorgatás."

    Máté 24: 51-ben ez áll:

    "És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

    A Máté 25. fejezet 30. versében pedig ez áll:

    "És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."

    Na, talán ennyiből is látni, hogy a Biblia a pokol leírásakor a szenvedés legmagasabb fokát említi, amikor az emberek kínjukban már a fogaikat csikorgatják. Szóval csalódni fognak, akik a jó party, a kellemes baráti társaság reményében a pokolba vágyódnak. Viccnek elmegy..

    Azt mondod, Ráadásul a Pokolban elvileg ugyanúgy nem lehet meghalni, akkor nem mindegy, mit csinálnak ott velem? Igen, a túlvilág örökkévaló, vagy örök öröm, vagy örök szenvedés, gyűlölet, félelem, sötétség, kitaszítottság stb. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy az ember miben részesül, ráadásul örökké. :N

    Manapság már van egy-pár olyan orvosi papírral is igazolt eset, amikor klinikai halálból visszajött emberek nyilatkoztak a túlvilági élményeikről. Ezek az emberek elképesztő dolgokról számoltak be. :Y

    1)
    Előszöris manapság már a világi TV -ben is, még a nem keresztények is elismerik, hogy van túlvilág.

    2)
    Itt van néhány mai vallomás a túlvilágról :
    1., 2., , 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9.,

    3) Itt egy másik ember, aki megjárta a poklot:
    a, 1a, 2a 3a, 4a, 5a 6a 7a 8a

    Az a véleményem, hogy azok, akik szeretnek félni, még nem féltek igazán. :((( A félelem nagyon nem jó! :( Nem keresni kell, hanem ellene állni.

    Most ennyi, de majd még folytatom a reagálást csak most mást is kell csinálnom. :P

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Иван #98 üzenetére

    Konkrétan azt mondták, hogy elképzelhetetlen sötétséget, szárazságot, kielégíthetetlen szomjúságot, iszonyú hőséget, kegyetlenséget, vandalizmust, gyötrést, gyűlöletet, kitaszítottságot, félelmet, bűzt, fájdalmat, gyalázatot stb, stb tapasztaltak. Igen, az érdekes, hogy fizikai fájdalmat is éreztek a szellemi testükben. Na, látod, ez is egy olyan dolog, ami messze túlmegy az emberi tudás és képzelet határain.

    de mivel a Biblia is mond ilyent, ezért én elhiszem, hogy lehet érzékelni a szellemi testben is... :B

    Jób 24:19. "Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, a kik
    vétkeznek."

    Én nem ismerem Szendi Gábort meg a könyveit sem, de a vitátokat nyomon követtem, és beírtam a Google-ba, hogy Szendi Gábor szcientológus, és hát a Google szerint nem mondott nagy hülyeséget Gergő_ :U

    Szerintem a legkényesebb témákról is lehet és szabad is beszélgetni, csak tartsuk tiszteletben egymást. :B OK?

    Amúgy egyáltalán nem akarnám elvinni a témát abba az irányba. :DDD

    Na, ja. A fény és öröm a nem keresztényeknél a pokol propagandaosztálya lehet. ;] Tudtad, hogy a sátánt meg tud jelenni a világosság angyalaként is? :Y

    Azt mondod, hogy ezek a videók nem bizonyítanak semmit. Ha a Bibliát mutatom, akkor azt mondod, hogy semmi mai konkrétum nincs? ;] Ha meg mai emberek tapasztalatát sorakoztatom föl, akkor meg azt mondod, hogy semmit nem jelent. :P Gyanítom, hogy nem tudsz angolul, de ez nem lenne baj, ha szerényebben viszonyulnál, illetve kicsit óvatosabban tennél megjegyzést az ilyesmire. Elhiszem, hogy hihetetlen, de kockáztass meg egy kis belegondolást..

    Mellesleg számomra a Biblia szava tekintély, ezért inkább abból indulok ki, mint az emberek átéléseiből, ...de azért meg lehet hallgatni azt is, hogy mit láttak, hallottak, tapasztaltak mások. :B

    Visszatérve a súrlódásokra, .. szerintem jó lenne, ha normálisan viselkednénk egymással és nem minősítgetnénk egymás hitét. Én is bocsánatot kértem tőled, amikor kicsit erősen fogalmaztam. :B

    Helyre lehet és kell is állítani a helyes viszonyt :K

    Gergő: élesen fogalmazott a shit miatt, amire te nem egy lapáttal, hanem egy dömperrel jöttél ellene. Srácok, ezt ne csináljuk! :N Szeressük egymást gyerekek!! :DDD :K Én szeretem Gergőt_ is és téged is, Иван :K Most már csak nektek kell egymást. :DDD .

    Crystalheart

    Azt mondod, hogy
    ... korán beláttam, hogy ez gyengeség, és mára tudatosan eljutottam egy olyan szintre, hogy nem bánok semmit. A családom bunkónak és nemtörődömnek tart emiatt, pedig csupán arról van szó, hogy nem bánkódom, bármilyen hülyeséget is csinálok, nem gyászolok, bármit is veszítek el.

    Na, látod, te vagy a legjobb példája annak, hogy hogyan lehet tudatosan elnyomni a lelkiismeretet, :((( Isten belénk ültetett "iránytűjét". :O

    Így már érthető, hogy miért gondolod azt, hogy te jó ember vagy, olyan, aki nem vétkezik, aki nem tudja, hogy miért is kéne bocsánatot kérnie Istentől és embertől.. :U

    Az egyébként szép és jó, hogy olyan nemes célokat tűztél ki magad elé, amiket ráadásul igyekszel is elérni, de a túlvilág szempontjából nem csak a jócselekedeteink számítanak. Lehetünk nagy tudósok, de ha a szívünk nincs a helyén, akkor mit sem ér a tudás...Isten sem perfecionistákat keres, hanem őszinte és nyitott embereket. :B

    Gabás rám gondoltál? ;] Lehet, hogy meglep, de én ennél sokkal rosszabbra számítottam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Szten Márs #109 üzenetére

    Igazatok van, ha valaki nem ismeri az adott témát, a Google-t nem lehet készpénznek venni.:N Sorry. :B

    Иван Nem egy emberről tudok, akinek orvosi papírja van arról, hogy igazán meghalt. Van, akivel személyesen is találkoztam itt Pensacolában, aki Afrikában napokig halott volt és Reinhard Bonnke evangélizációs alkalmán támadt föl a halálból. :Y A Biblia szerint ez nem volt különös jelenség Jézus idejében. Jézus sokakat föltámasztott a halálból, sőt a kereszthalála után is sokan föltámadtak.

    És lehet a szívünk a helyén, ha a józan eszünk nincs meg. Pontosan. :K A józanész nagyon fontos. :R Egyike a Szent Szellem gyümölcseinek.

    Igen, az agy egy rendkívül bonyolult működésű "computer". :DDD :K

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #113 üzenetére

    Bocs, hogy azt hittem, hogy elfojtod a lelkiismereted szavát. :B

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz m3tr0 #138 üzenetére

    Tényleg ígértem, hogy konkrétumot is mondok. :B

    Azon az estén, amikor beszéltem Istenhez, miközben kiöntöttem a szívemet neki, úgy, mint egy barátnak, egyszercsak egy különösen erős, nagy változást vettem észre magamban és a szobámban. Isten valósággal átölelt a szeretetével. :B Onnantól fogva nem hittem, hanem tudtam, hogy létezik. :K Ezt a tudást senki el nem veheti tőlem, mert olyan konkrét volt, mint az utcai beton. :D Engem ennyire még soha senki nem szeretett! Csak folytak a könnyeim az örömtől.

    A szeretetet, ugye nem lehet látni, de tele lett vele a szívem és az egész valóm. :D Azt is tudom, hogy ez a hatalmas szeretet nem belőlem származott, hanem kívülről, ISTENTŐL jött, :K tutira tudtam, hogy nem tőlem van, és senki más ember nem tartózkodott a szobámban. Másrészt tény az is, hogy egyértelműen Istennel kezdtem kommunikálni előtte. (nem úgy, mint Algieba, hogy "beszéljünk valakihez egy magányos helyen, és hangosan beszélek a levegőhöz")

    A kételkedők lehet, hogy elmebetegnek tartanak, de én kábítószerek nélkül valósággal éltem át azt, amikor valaki a mélypont legaljáról high-ra :DDD csúcsra kerül kis idő leforgása alatt, doppingszer vagy gyógyszer használata nélkül. :K Előtte napokig, sőt hetekig depressziós voltam és búskomor. Anyám még orvoshoz is elvitt (pszichiátriára) és valami bogyót írt is föl az orvos, amit nem szedtem be, mert egyetlen szemtől is rosszúl lettem. Szóval semmi gyógyszeres kezelés alatt nem álltam, de az orvos komolyan aggódott értem és két hét pihenést javasolt. Azalatt a két hét alatt intenzív isten-keresésbe fogtam. ;] És meg is találtam. ill. így utólag persze inkább azt mondanám, hogy Ő talált meg engem. :B

    Aznap éjjel sokáig föntvoltam és gondolkodtam gondolatban beszélgettem Istennel. Vagyis, nem mondtam ki hangosan a hozzá intézett szavaimat, mert nem süket, :DDD , hanem csak gondolatban kommunikáltunk. Ami kérdésem volt, ő szinte hamarabb válaszolt, minthogy végig gondoltam volna a pontos mondatot. Nagyon nagy békesség és öröm költözött a szívembe. Legszívesebben mindenkinek elújságoltam volna a nagy hírt, hogy mi történt velem, hogy Isten él és végtelenül szeret és, hogy lehet vele kommunikálni. :Y

    A bennem lezajlott változás mindenki előtt teljesen nyilvánvaló volt. Orított. Azelőtt a depresszió miatt beszélni sem volt kedvem, ...annyira, hogy a köszönés is nehezemre esett. Totál magam alatt voltam. Az Istennnel való találkozásom után pedig mindig sugároztam az örömtől. Alig vártam, hogy hazaérjek és olvasgathassam a Bibliát, , ismerkedjek Vele, tanulmányozhassam a Királyok Királyának életét. Isten kicserélte a negatív gondolataimat és belémültette az Ő optimizmusát.

    Emlékszem, hogy amikor a két hét letelte után elmentünk az orvoshoz, az orvos nagyon csodálkozott a változáson, ami kívülről is meglátszott rajtam ( pl mindenkinek a szemébe néztem, hosszan, normálisan, mosolygósan :D) ..azt mondta, hogy nekem tulajdonképpen semmi bajom nincs, mehetek iskolába. :C Csak ő azt nem tudta, hogy mi idézte elő ezt a nagy változást, nem tudta, hogy mi történt előző este. :DDD

    Azóta számtalanszor tapasztaltam Isten természetfölötti segítségét kis és nagy dolgokban egyaránt. Pl, amikor elvesztek valamit, a Szent Szellemet szoktam kérni, hogy mutassa meg, hogy hol találom azt a dolgot, és általában az első következő gondolatom az a hely ellenőrzése szokott lenni, ahol a tárgy lapul. :R Pl egyszer a férjem nem találta a pénztárcánkat. Van egy közös családi pénztárcánk, amit néha az autóban szoktunk felejteni. :B Most is azt hitte a férjem, hogy ott lesz, de nem volt ott. Megálltam imádkozni. " Szent Szellem, tudom, hogy te mindent tudsz, mindent látsz és azt is tudod, hogy hol van a pénztárca, légyszíves segíts megtalálni." Képzeljétek, azonnal meglett. Már nem emlékszem, hogy hol volt, de azt tudom, hogy az első gondolatom odavezetett, ahol volt. Most jut eszembe, hogy egy másik alkalommal is elvesztettük a pénztárcát, és sokáig nem lett meg, szólt a férjem nekem is, hogy segítsek megkeresni. Megálltam imádkozni, és a Szent Szellem azt mutatta, hogy ellenőrízzük a szemeteskukát!! Képzeljétek, ott volt!!!! :R

    Minden vételnél nagyon nagy áldást jelent Isten pártfogása. :K (Házeladásban, házvételben nagyon sokat segített nekünk Itsen. :B ) Általánosságban mondva az anyagiakban óriási segítséget jelent Vele csinálni a dolgokat.

    Valójában nincs is olyan, hogy az életünket külön tudnánk választani "istenes" és nélküle való részre, mert igyekszünk mindig Vele élni. :B

    Nem tudom, hogy mit mondjak még? Esetleg, ha kérdezel...

    Bocsássatok meg, hogy a válaszadásokban eddig főleg az "ellenkezők táborára" koncentráltam! :W Észrevettem a többi hozzászólást is és most azokra is szeretnék reagálni. ;)

    szablya, remélem, hogy megtalálod! :K;) Szerintem nem vagy távolt tőle. :B

    A keleti filozófiákra már céloztam, hogy mi az észrevételem: a bűnbocsánat és megváltás nem szerepel egyikben sem. Sőt némelyik a teljes megsemmisülést tartja a céljának. :( A kereszténységben Isten soha nem kívánja, hogy a józan eszünket kikapcsoljuk, sőt, miután kereszténnyé válik valaki, a Szent Szellemtől útravalót is kap. :K

    Első látásra persze tényleg úgy tűnhet, mintha olyan lutri féle lenne az egész, hogy megpróbál a jó lóra tenni az ember. :DDD De valójában egy jó ló van csak, vagyis csak egyetlen olyan Isten van, aki önzetlenül szeret és csak a te érdekedet, a te javadat nézi, és, aki saját magát áldozta föl érted, hogy megnyerd a "csatát". :K Ilyen könnyűvé tette Isten a belépést az Ő országába, hogy csak hitet vár el tőlünk. :R Ez a Bibliában is le van írva, hogy az Ígehírdetés látszólagos "bolondsága" által tartatnak meg a hívők. És, hogy az evangélium bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de a hívőknek az Istennek ereje. :K

    A hit bolondságnak tűnik először, de miután hisz az ember, az őszintén keresőknek Isten jutalmul bebizonyítja magát. :K A hit a teszt (mégpedig nem csak egy egyszeri teszt) :B de, ha a hit próbáját kiálljuk, akkor tapasztaljuk Isten hűségét, jóságát, szeretetét. :B

    Nem kell végigpróbálni az összes istent, ha az igazival kezded az ismerkedést. ;)

    A taoizmus illetve lámaizmust mem ismerem közelebbről, de annyit tudok, hogy a buddhizmust egy "közönséges", halandó ember alapította (Siddhartha Gautama), és akár többistenhit is megfér a tanaikban, a célja pedig a meditálás általi megvilágosodás. A kereszténység minden tekintetben nagyon különbözik a Buddhizmustól, még a meditációban is :K , ..a keresztény "meditáció" mindig nyitott, éber elmével történik.

    Gergő_, Kívánom, hogy mielőbb megismerd Istent, aki téged mindenkinél jobban szeret! :R

    bacsis Az nem vitás, hogy Isten szeret téged!!! :R De te is szereted Őt? :B

    csemike Szabad kérdeznem, hogy azon kívül, hogy te is olvastad a Nyomok a hóban című kis sztorit, neked is van valamilyen istenes-élményed vagy tapasztalatod, amit szeretnél megosztani velünk? :B

    Sethdobaloah Nagyon örülnénk, ha te is beszélnél a személyes tapasztalataidról. :B

    puttputt, a Sethdobaloahnak szóló kérés neked is szól. :B

    zs569 Az eleveelrendelést egy kicsit másképp gondolom :B , de igazából ez ne olyan lényeges :B viszont örülnék, ha te is elmondanád, hogy te mit vagy hogyan tapasztaltál Istennel kapcsolatban. :B

    ollie
    Nagy megtiszteltetés, hogy te is hozzászóltál a témához. :C Ha van valami érdekes közölnivalód ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, nagy örömmel hallgatnánk! :K

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Brutális eb #139 üzenetére

    Ez tényleg fölháborító. :((( Mondtam már, hogy, ami erőszakoskodással kapcsolatos, az nem Istentől van. :N Isten örökkévaló szeretettel szeret téged is, de max csak vonz magához, nem erölteti magát senkire. A keresése és a döntés mindig a te dolgod marad. :K

    Én is súgok neked valamit. Egyre több lesz a megtévesztő csaló a vallás berkein belül is. Ez is meg van írva a Bibliában. ;] lesznek hamis tanítók..

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz m3tr0 #142 üzenetére

    Nem magyarázkodni jöttem, hanem azért írtam erről a témáról nyilvánosan, mert privátban megkeresett valaki, hogy nyíltan, mindenki előtt írjak erről, mert hátha vannak, akiket ez is érdekel. Meg különben is max magyaráznék, nem magyarázkodnék, mert a magyarázkodásnak pejoratív értelme van. :P

    Nem ismersz. :N Hülye lennék becsapni magam. :DDD Soha nem voltam oda a képzelődésekért, és semmi pénzért nem mennék bele józantalan játékokba, pl hipnotizáción nem vennék részt, se varázslóhoz, se jövendőmondóhoz nem mennék, még akkor sem, ha fizetnének érte. :D Mindent elutasítottam és elutasítok ma is, ami a józan eszet elveszi vagy tompítja.

    Az első perctől kezdve nagyon is objektíven közelítettem meg ezt a témát. Kicsit úgy tűnik, mintha nem olvastad volna az írásomat. ;] Иванhoz nagyon hasonlóan kételkedtem, :((( mindennek az ok-okozatát kerestem, logikátlan zagyvaságokban soha nem hittem és vallásosan sem voltam nevelve. Racionálisan, de minden elképzelhetőre nyitottan kerestem Istent. Mert a sok tudós életét olvasgatva arra a következtetésre jutottam, hogy ne legyek már annyira beképzelt, hogyha Einstein, Newton és a többiek nem röstelltek hinni, akkor adjak már meg egy rendes esélyt Istennek, hogy esetleg nekem is bemutatkozhasson. :)

    A rendes esély alatt azt értem, hogy a hitetlenségem állapotában is úgy közeledjek Istenhez, ahogy az méltó hozzá :R , vagyis, amikor Isten létezésének kifürkészésére adtam a fejem, elhatároztam, hogy teljesen becsületesen fogom ezt csinálni :K , vagyis, ha azt olvastam Róla, hogy lehetetlen hit nélkül Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat, akik Őt keresik , akkor a Vele való kommunikáció idejére igenis hinni fogok. :K A matematiikusok nap, mint nap használják ezt a metódot, úgyhogy nincs mit csodálkozni ezen a dolgon sem. Nap, mi t nap kell a bizonyításoknal FELTÉTELEZNI, hogy x vagy y dolog igaz, és annak függvényében vizsgálni a változást. :D na, szócal, ugyanezt kell tenni az Istenhez való közeledéskor is. Becsületesen kell eljárni. Amikor FEELTÉTELEZEL valamit, az azt jelenti, hogy arra az időre el kell hinned,m hogy a feltételezésed igaz. Aztán a végén kiderül, hogy mi az igazság.

    Erről van szó. :R Ezt csináltam és bebizonyosodott, hogy van Isten. Ennyi. :DD Te meg légyszíves ne erőlködj rám kényszeríteni azt a sémát, amit elképzelsz a hívőkről. OK? Én is tiszteletben tartom a te hitetlenségedet, nem szedlek szét cafatokra, légyszi te is engedd meg nekem, hogy a magam értelme felől legyek meggyőződve és ne te mondd meg, hogy én mit csináltam, amikor azt én tudom a legjobban, hogy mi történt velem. Thx! :R

    Aztán attól kezdve, hogy megtudtam, hogy van Isten, új stratégiát állítottam föl az életemben, de erről talán máskor.. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Algieba #143 üzenetére

    Drága Algiéba, bármiről írhatsz, de amíg nem ismered Istent, sem a Bibliát, addig légyszíves ne analizáld Isten Szeretetét, Szándékát, Terveit és semmit, ami Vele kapcsolatos stb...több, mint sértő az is, ahogy vélekedsz Róla és, ahogy magadhoz hasonlítod Őt...

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Gergő_ #150 üzenetére

    Úgy értettem, hogy legyen Vele személyes kapcsolatod is, ne csak ismereted. :B

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #152 üzenetére

    Hiszek Benne, és már tudom is, hogy létezik. :K Tudom, nem csak hiszem. :P Légyszi te se próbálj belém magyarázkodni semmit! Thx! :R Istennel való személyes kapcsolata pedig minden kereszténynek van, aki behívja, befogadja Jézust az életébe. Neked erről csak akkor lehet fogalmad, ha te is átéled. Az első bekezdésben írtam erről: hinni és tudni.

    Gergő_, ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Gergő_ #153 üzenetére

    Még valami. Nem szószerint ugyanezt, de valami ehhez hasonlót mondtam én is legelőszőr. :B

    Nem_tom, Köszi a hozzászólásodat! ;) ..és ugyanazt, kívánom neked is, mint, amint Gergő_nek kívántam. ;)

    Ha meg tudjátok nézni, ajánlom a következő filmet. :K Ezt nézzétek meg, ha lehet! :B Szerintem nagyon jó. Nem a kereszténység a fő témája, csak keresztények a szereplői. ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz nem_tom #158 üzenetére

    Ha olvastad, amiket írtam, láthatod, hogy én is évekig gondolkodtam, töprengtem ezen. :B Örülök, hogy kilábaltál!! :R ;)

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #162 üzenetére

    A Biblia jelentése = könyvecskék. Ó- és Új-Szövetség összesen 66 könyvből áll. A Bibliát tehát nem úgy kell olvasni, mint általában a könyveket, hanem, mint egy könyvtárat. :D

    Jézus földrejötte, kereszthalála és feltámadása óta az Új-Szövetség lépett életbe, :R emiatt az Új-Szövetséggel kellene kezdeni az olvasást, hogy megfelelően tudjuk értelmezni az egészet. :K Igaz, hogy az Ó-szövetség is Krisztusra mutat, de ezt jopbban megérthetjük, ha az Őj-Szövetséggel ismerkedünk meg először. A bibliai történetek lehetnek kiábrándítóak és meghökkentők, de, ha valaki az összképet illetve az Új-Szövetséget is ismeri, annak érthetőbbek lesznek az Ó-Szövetségi történetek is.

    Személy szerint én azt tanácsolnám, hogy előbb az Új-Szövetséget ismerje meg alaposan az, aki az Ó-Szövetséget is el akarja olvasni, mert anélkül, szinte érthetetlen az egész! :K Vagyis a Biblia olvasását a végénél kell kezdeni, de nem a legvégénél!! A Jelenések könyvét ui nem lehet úgy olvasni, mint egy az egyéb könyvet, mert nagyon sok benne a hasonlat és a kép, amiket jobb, ha tud értelmezni az ember. :B

    Isten nem játszik bábszinházat. :( Ha ismernéd az ÚjSzövetséget, akkor megértenéd, hogy mi miért történik így, ahogy van. Egy valamit sokan elfelejtenek, mégpedig azt, hogy ördög is létezik. ;] Erről már korábban is szó volt, pl itt is. :B

    Arról is beszél a Biblia, hogy tulajdonképpen minden előismeret és prédikáció, vagy Biblia-ismeret nélkül is tudomást lehet szerezni Isten létezéséről. Erről szó van Pál apostol Rómabeliekhez Írt levelében. Az is érdekes, hogy Ábrahám idejében sem volt Biblia, Ábrahám mégis Isten barátja volt. :K

    Nemrég valaki emlegette az Ezeréves Királyságot. Megjegyzem, hogy az az Ezeréves Birodalom csak egy kis rövidke mozzanata az örökkévalóságnak. :)) A Biblia szerint a sátán meg lesz kötözve ezer évre, így zavartalan lesz a boldogság. Viszont az ezer év után egy rövidke időre ismét kimutathatja a foga fehérjét...mielőtt végleg és örökre az őt megillető helyre kerülne. :C

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz puttputt #161 üzenetére

    Veled kellett volna kezdenem, de csak az avatart néztem, és azt hittem, hogy én vagyok az... :DDD Na, így járnak a nagyon egyéni avatarosok. ;]

    Nagyon örülök, hogy csoda történt és megérted azt a hajnalt!! :C :R Köszi a kis bemutatkozást, és a hasznos jótanácsot :K ("Azt ajánlom, adjunk magunknak 1-2-3 csendes órát, legalább egyszer az életünk folyamán... és gondoljuk végig...") :B

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #165 üzenetére

    A Biblia-ismereted kicsit foghíjas :DDD

    Az emberiség a földdel együtt mindenféle fogadás nélkül lett átmenetileg pár ezer évre a sátáné az első emberpár könnyelmű vétkezése következtében. :U Ezután vonult be a halál is az emberek életébe és ettől kezdve lett a föld a sátán "játszótere". A földön jelenleg nem Isten az úr, hanem az ördög. :O Ez a magyarázata annak a sok szenvedésnek, csalódásnak, fájdalomnak, háborúknak, és a sok igazságtalanságnak is. Jézus viszont azért jött, hogy visszavásároljon bennünket a sátán markából. :R :C De ez CSAK AZ ÖNKÉNT VISSZAVÁGYÓK KIVÁLTSÁGA. Ma szabad ÚT van az Atya Istenhez, ami maga JÉZUS! :K

    Itt van néhány idézet a Bibliából, ami a fentieket igazolja:

    1)
    " Ismét vivé Őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a
    világ minden országát és azok dicsőségét,

    És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.

    Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat,
    a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj."
    (Máté 4:8-1o)

    2)
    Maga Jézus e-világ fejedelmének nevezi a sátánt.
    "Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ fejedelme: és én
    bennem nincsen semmije;" (János Ev. 14: 3o)

    A bűneset után Isten valóban eléggé elhatárolta magát az ördögi szférától, de mindig nyitott maradt az Őt segítségül hívók iránt. Vagyis Isten soha nem hagyta annyira magára az embereket, hogy meg ne hallaná az őt szorgalmasan keresők hangját. Ő mindig készen áll(t) segíteni azokon, akik azt igényelték. Ez többszörösen igaz az Új-Szövetség idejére. Azonban az emberek akartak inkább önállósulni, ...ment és megy is mindenki a maga feje után. :K

    Isten ismertette a visszatérés feltételeit, (HIT, bűnbeismerés, bűnelhagyás, bocsánatkérés, --ez a folyamat a megtérés.)

    Az ördög mindig is kárhoztatja, vádolja az embert a bűneiért, de Isten Jézuson keresztül nézi a hívőket, ahogy ebben a kis videóban is láthatjuk. mégegyszer köszönet Sethdobaloah-nak érte! :R

    Isten nagyon jól tudja, hogy az ember nem tökéletes. Neki nem okoz meglepetést a sok bűn, a hűtlenség, szeretetlenség, gyilkosság, stb...

    Ha fogadás alatt a Jób könyvében lezajló párbeszédre gondoltál, ott arról volt szó, hogy sátán azzal vádolta Istent, hogy Jób csak az Istentől kapott jóléte és javai miatt dícséri Őt, de, ha mindezeket megvonná tőle, akkor ő is megtagadná. Ebbe a "játszmába" azért ment bele Isten, hogy az ördögnek bizonyítsa, hogy Jób akkor sem tagadta meg Őt, amikor mindenét elvesztette, gyermekeit, házát, jószágait, sőt még az egészségét is. De ilyen "tesztre" manapság már nincs szükség :N és ebből a történetből számomra nem az a tanulság, hogy "Isten adta, Isten vette el", hanem az, hogy nehéz körülményekben, hitetlen családtagok mellett is lehet Istenhez hűségesnek maradni. :B

    Lehetne még sokat beszéli ezekről, de mára ennyi. ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #167 üzenetére

    Ha Isten minden esetben természetfölötti módon beavatkozna, amikor az emberek rosszul döntenek, akkor joggal mondhatnánk, hogy nincs saját akaratunk, nincs valódi szabadságunk.

    Isten lefektette a boldog és békés élet alapszabályait és, aki ahhoz tartja magát, védelmet és vezetést kap Tőle...az ellenszegülők pedig az ördög játékszerei. Ez van. :(((

    Persze én sem tudom mindenre a pontosan választ, :B de ez elég kézenfekvőnek tűnik.

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #169 üzenetére

    Ne haragudj, de pontosan ez az a hozzáá'llás, ami miatt Isten nem mutatja meg magát sokaknak. :U

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #171 üzenetére

    Megúntam a neked való válaszolgatást, nem mintha nem lenne mondanivalóm, de ez a mérhetetlen pökhendiség elveszi az ember kedvét... :(( Te komolyan azt hiszed, hogy a Mindenhatónál okosabb és intellligensebb vagy és kihívást jelentesz neki? :DDD

    OK, hogy ne mondd, hogy nem veszlek komolyan, elmondom, hogy én mit gondolok ezekről a kérdésekről.., bár hihetetlenül pimaszul viszonyulsz Hozzá. :W Megbocsájtok neked, nem haragszom, de meg kell, hogy mondjam, nagyon nem tetszik a stílusod. :(

    Egy pár éves gyerek nem valószínű, hogy ellenszegülne bárminek.. Nem is a gyerek a hibás, de ő is issza a levét a környezete (szülők, vezetők, stb) ballépéseinek.
    Néha egész nemzetek szenvednek a korrupt vagy bölcstelen vezetőik miatt. Az Igazság fölmagasztalja a nemzetet, a bűn pedig gyalázatára van a népnek. ( Ez is idézet a Bibliából. Pl. 14:34.)

    Afrikában is vannak olyan országok, ahol virul a mezőgazdaság. Nem véletlenül, mert megváltoztak az emberek.:K

    Izrael földje is virágzik, pedig a természeti adottságai nem éppen a legalkalmasabbak a termelésre, de öntöznek, dolgoznak, serénykednek, és meg lehet nézni, hogy mit értek el eddig mind a mezőgazdaság, mind az ipar területén. Te magad vond le a következtetéseket.

    1ébként meg elég sok embert ismerek aki követte egy istennek hitt valami szabályait mégis balesetben halt meg, tönkrement, stb. Erre meg azt mondják, az úr adta..az úr elvette?

    Ha szószerint venném a szavaidat, akkor benne lenne a felelet a kérdésedben, mert nem Istent követték.. , de gondolom, hogy mit akartál mondani ...

    Sehol nincs a Bibliában az megírva, hogy a keresztényeket nem érheti baj. :( Az van megírva, hogy a keresztényeknek még a halálukkor is van reménységük. Nem említetted, de sok keresztényt megöltek, kivégeztek, megkínoztak, csak azért, mert keresztények voltak. :(((

    Ezen kívül az is írva van, hogy Isten kimenti őket minden bajból, segíti őket, meggyógyítja őket stb. És ezek valóban mind meg is történnek, de az előfeltétel mindig a HIT.

    MINDEN LEHETSÉGES ANNAK, AKI HISZ. Jézus idejében sem gyógyult meg mindenki, mert Jézus sem tudott csodát tenni ott, ahol kétkedve fogadták, ahol lekicsinyellték, ahol nem hittek benne.

    Manapság sok egyház azt tanítja, hogy a csodák ideje lejárt, vagy azt, hogy a gyógyulás csak Jézus idejében illetve az apostolok idejében történt.. Erre ugyan rácáfol az, hogy ma is történnek csodák, de azok az embere, akik nem hiszik a Biblia ezen paragrafusait, saját magukat fosztják meg Isten csodálatos beavatkozásától.

    Nem ismétlem magam. Ha érdekel az ok-okozati összefüggés, akkor olvass vissza.

    Egyedül a bűn az, ami elválaszt minket Istentől. Jézus a legnagyobb bűnnek a hitetlenséget tartotta.

    Szeretnélek megkérni, hogyha valami gondolatod van, azt a cinikus megjegyzéseid NÉLKÜL tedd közzé. Ez nem az a hely, ahol Istent vagy az őt követőket gúnyolhatod, csúfolhatod, köpdösheted, stb Nyiss egy saját topikot, ha nagyon kikívánkozik belőled az istenkáromlás, de itt NE szemetelj! Köszönöm a megértésedet!! :R

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #174 üzenetére

    folyt..
    Jézus idejében sem gyógyult meg mindenki, mert Jézus sem tudott csodát tenni ott, ahol kétkedve fogadták, ahol lekicsinyellték, ahol nem hittek benne.
    Ellenben mindenki meggyógyult, aki hittel ment Jézushoz a gyógyulásáért.

    De, ha az Úrhoz költözik is egy keresztény, nem szabad azt elfelejteni, hogy a mi emberi létünk csupán egy szemvillanásnyi idő az örökkévalósághoz képest.

    A java még hátra van. :D Ezzel nem azt mondom, hogy nem számít, hogy él-e vagy hal a keresztény ember, de az életünk legnagyobb részét az örökkévalóságban fogjuk eltölteni. Ez a pár év arra azért jó, hogy az ember eldöntse, hogy melyik oldalra áll, hol kívánja az örökkévalóságot eltölteni.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #176 üzenetére

    "Egy pár éves gyerek nem valószínű, hogy ellenszegülne bárminek.."
    - Nem is a gyerek a hibás, de ő is issza a levét a környezete (szülők, vezetők, stb) ballépéseinek.
    " Innentől kezdve nincs is több kérdésem... ne egy gyerek tehessen már arról, hogy milyen a környezete"

    -Pedig csak a felelőtlen szülők és vezetők nem gondolnak a jövő nemzedéket sújtó következményekkel. Minden tettünknek, minden döntésünknek következményei vannak, amik kihatnak a gyerekeink jövőjére is. Ez elemi dolog...most leüthetném a magas labdát. ;]

    Nem a gyilkosságok száma számít, vagyis nem a bűnök súlyossága, hanem az, hogy utána megváltozott-e, megtért-e az illető Jézushoz, mert egyes egyedül Ő jogosult eltörölölni az emberek bűneit.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #179 üzenetére

    Minden esetben a konkrét helyzettől és körülményektől is függ szerintem. Az se mindegy, hogy ki az a tíz vagy száz ember, netán jihadista, te**orista?

    A józan ész mindig segíthet eldönteni, hogy mi a helyes. Általában, ami egy normálisan gondolkodó, felelősségteljes ember szemében helyes, az legtöbbször keresztény szemmel is az. :K Sok más vallásnál viszont ez nem így van. :((( Ha egy kereszténynek kell dönteni emberek sorsáról, akkor biztos, hogy imádkozni is fog azért, hogy mit tegyen, és nagy valószínűséggel föntről is kap majd vezetést. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #180 üzenetére

    Mindentől függetlenül olyan is előfordul, hogy valaki megtér és visszaesik, vagy csak színből tér meg.. :(( Isten az egyedüli elbírálója a szíveknek. Ezért nem jó ítélkezni..

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz ArchElf #182 üzenetére

    Nem akarok senkit sem megbántani, de az iszlám pl szorgalmazza egyes emberek kipusztítását. A hinduizmusban pedig szintén nem sok helye van a józan észnek. Inkább meghalnak, minthogy megegyék a szent tehenet.

    Azért nem mindegy :N , mert, ha pl egy bolond csoport ki akar írtani egy népet, akkor azt meg kell akadályozni, akár az illetők élete árán is.

    Ne gúnyolódj, nem ez a hely a szentély. :DDDIstennel nem illik tiszteletlenül szólni.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #185 üzenetére

    A Bibliában sehol sincs arról szó, hogy az ártatlanok a pokolba jutnának. :F A Biblia egy természetfölötti üzenettel bíró útikalauz, egy navigáló eszköz, ami a jó útra vezet, megkönnyíti a jó döntések meghozását, segít eligazodni az életben, a helyes hozzáállás kialakításában. Nem pedig egy mindent körülölelő túlvilági lexikon. :N

    Én csak azt mondtam, hogy a tetteinknek közvetkezményei vannak, vagyis, ha rosszul döntünk, akkor azt a gyermekeink is megérzik..

    Az, hogy a bűn zsoldja halál, nem zárja ki, azt, hogy Isten ajándéka az örök élet. Isten igazságos, irgalmas és szerető szívű. Ezt tedd be a koponyádba és vésd be a szívedbe. :K

    ArchElf Azt hiszem, félreértettél. Én csak olvastam a Koránból, de nem vagyok a híve. :N Azt szorgalmazom, hogy az emberek józanok maradjanak és megismerjék a rendelkezésükre álló SzentÍrást, abból is főleg az Új Szövetséget (Mátéval kezdődik), mielőtt Istenről véleményt alkotnak. A tiszteletlenséggel kapcsolatban elsősorban nem rád gondoltam, de látom, hogy te is szívesen félrevinnéd a beszélgetést. :B

    Mégegyszer:
    Itt olvasható magyarul a PÉLDABESZÉDEK KÖNYVE. Nagyon hasznos tanulmány azok számára, akik, mint Chaser is, mindent tudni szeretnének, tájékozódni, okosodni akarnak mind a természetes, mind természetfölötti világban. :K (OFF)A linken Példabeszédek kiírás alatti nyilakkal lehet fejezetet váltani. A Példabeszédek 31 fejezetből áll. Itt látható az egész Biblia. A Példabeszédek kb a Biblia felénél található.(/OFF)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #191 üzenetére

    Kifutottam az időből, így a magyarázat lemaradt a linknél. :B

    Mégegyszer belinkelem a Példabeszédek könyvét.

    A linkre kattintva a képen piros karikába tett nyilakkal lehet a fejezeteket váltani, a dupla nyilakkal pedig a Biblia könyvein belül lépegethetünk könyvről könyvre.

    A teljes Biblia itt található.

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Brutális eb #193 üzenetére

    Te Istent vádolod az emberi bűn, butaság és brutalitás miatt. :(( Az, amiket említettél, és az, amiről beszélsz, mind a kereszténység kigúnyolása, aminek Istenhez és az igazi kereszténységhez semmi köze nincs. :(

    Ha valaki azt mondja magáról, hogy ő a világ legokosabb embere, akkor te azt azonnal elhiszed, csak, mert azt mondta? :DDD Sokan mondják magukra, hogy keresztények, de egyedül Isten az, aki ezt eldöntheti, illetve a SzentÍrás zsinórmértéke. Nem azok a keresztények, akik ez aéá a név alá sorakoznak, hanem akik Jézust követik. Ha te ilyen rosszakat feltételezel Istenről, az azt jelenti, hogy semmi ismereted nincs róla. Minden, ami Istenről tudható, az a Bibliában megtalálható.

    A kereszténység zászlaja alatt ölni??? Csöppet sem gyanús, hogy ez nem biblikus??
    Inkább elhiszed, hogy Isten gonosz és perverz, minthogy a keresztes háborúk alanyainak kereszténységét megkérdőjelezd?? No comment :R

    Kattints a második képre alulról számolva.. :B Erről szól.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Lewzke #197 üzenetére

    "saját, személyes információra van szükségem" Pontosan így gondolom én is!

    Valószínű, félreértettél, vagy nem voltam elég világos. :B

    Saját, személyes információ-nyerésem folytán győződtem meg Isten létezéséről és a Bibliát sokkal később vettem csak a kezembe. De miután a kezembe vettem, minden kezdett érthetővé válni. Jézus kereszthalála, helyettesítő áldozata, és a "hit" bolondsága mind mind értelmet nyertek. :K

    Szabad vagyok. :D Senki nem mondta, hogy ezt vagy azt higyjem, senki nem kényszerített a hitre. Saját, személyes tapasztalatom juttatott el ide és ezért nem tudja elvenni tőlem ezt senki. :N Saját tapasztalatom által tudom, hogy milyen Isten lényege .

    Saját, személyes információt nyertem Isten szeretetéről és megértettem, hogy nincs annál nagyobb szeretet, mintha valaki az életetét adja a barátaiért. Ezt tette Jézus. :K Számtalanszor tapasztaltam a Jézus vérében és nevében levő erőt is. :K

    Még a szocializmus idején Mátyásföldön, a mostani Bökényföldi útból a hajdani Árpád utcából nyílt a mi utcánk, a mostani Petúnia u, ami akkor Petőfi utca volt, ahol mi laktunk. A Bökényföldi út másik oldalán orosz laktanyák sorakoztak. Egyik nyári este, úgy 8-9 körül egy orosz katona megtámadott hátulról. Hallottam a futó lépteit, aztán hirtelen egy ütést éreztem a hátam közepén. Rettenetesen megijedtem, olyannyira, hogy a hangom teljesen elment.

    Arra viszont emlékeztem, hogy a Bibliában az áll, hogy Jézus nevében erő és hatalom van, hogy az Ő nevére minden "térd meghajlik" mennyen, földön és föld alatt egyaránt. Ezt tudva Jézus nevében parancsoltam a katonát hajtó gonosz erőúnek, hogy tűnjön el. De a riadtság miatt csak suttogva tudtam kimondani Jézus nevét. ..és ha hiszed, ha nem, a katona azonnal elfutott, pedig senki más nem volt az utcán, sötét is volt és emberileg nézve semmi oka nem volt arra, hogy megfutamodjon.

    Remegő lábakkal léptem be a pár lépésnyire levő házunk kapuján, majd bent a tükörben láttam a hátamon a kétforintos (ilyen ma már nincs is :DDD ) nagyságú zúzódást. Ennyi nyoma maradt a támadásnak. Nagyon hálás voltam Istennek, hogy mevédett a nagyobb bajtól. :R Sokat tudnék még mesélni, sok érdekes esetet, amikor szintén megláthattam Jézus hatalmát az életemben. :K

    Korábban más vallásokkal is barátkoztam, pl a hinduizmussal is, de a szép és megnyugtató szavakon, egészséges életmód gyakorlásán kívül nem sokat nyújtott, pl engem nem elégített ki a nirvána ígérete sem. Én a kézzelfogható IGAZSÁGOT akartam tudni. Az Istennel és a túlvilággal kapcsolatos IGAZSÁGOT.

    Senkire nem kényszerítem rá a hitemet, tényleg mindenkinek saját magának kell kikutatnia az IGAZSÁGot. ;) Saját személyes tapasztalatra van szüksége mindenkinek. Azt is állítom, hogy nem szabad csak úgy elhinni akármit, hanem tesztelni kell a dolgokat, hogy valódiak-e. :K Nálam a Biblia nemcsak, hogy kiállta a próbát, de egy fantasztikus, természetfölötti útikalauzommá is vált. :K Mint már mondtam, a Biblia nem egy tudástár, nem lexikon. :N Teljesen más céllal íródott. Alázatos olvasása esetén feltárulhat a csodálatos láthatatlan valóság, ami a látható valóságot nagyon befolyásolja.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Lewzke #199 üzenetére

    Miért, mire gondoltál? :B

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák