Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lewzke

    őstag

    Figyelj Talmida, világunk rendkívül összetett. Ahány ember annyi féle hit van, mégis csoportos tevékenységként próbáljuk megszervezni. A hit kérdése mindenki számára egyéni döntés és választás kérdése kellene hogy legyen. A lelki fejlődést nem lehet másra ruházni, ez egyéni folyamat. Szerintem nem lehet túlságosan, egészében megismerni racionálisan azt a valamit amit Istennek neveznek. Ne keverjük össze a szívünket az racionális illemképekkel, meg hasonlókkal. A lélek magasztosabb, lehetetlen társadalmi vagy egyéb fantáziákra leszűkíteni.

    Alan Jones teológus így ír:
    "Egyik fő gondunk, hogy nagyon kevés embernek van valóban saját élete. Mindenünket másodkézből kapjuk, még az érzelmeinket is. Sok esetben másodkézből szerzett információ alapján létezünk. Elfogadjuk bizalommal, amit az orvos, a tudós, a termelő mond. Ez nekem nem tetszik. Mégis el kell fogadnom, mert tudják azt, amiben én tudatlan vagyok. Ha más szavait hiszem el vesém állapotáról, a koleszterin hatásáról a csirkenevelésről, az még csak hagyján. Ám az élet célja, értelme vagy a halál esetében nem elégszem meg más véleményével. Használt hittel nem hihetek másodkézből kapott Istenben. Ha valóban élni akarok, saját, személyes információra van szükségem"

    Carl Gustav Jung pedig ezt mondja:
    "Mindig olyannak éreztem az életet, mint egy növényt, amely a gyökértörzséből él. Tulajdonképpeni élete láthatatlan, a rizóma mélyén rejlik.Mindaz, ami a talaj fölött látható, csak egy nyáron át tart. Azután elhervad - efemer jelenség. Ha az ember az élet és a kultúrák véghetetlen kialakulására és elmúlására gondol, az abszolút semmiség gondolata tölti el; én azonban sohasem szűntem meg azt érezni, hogy az örök változás alatt él és megmarad valami. Amit látunk: a virág, az pedig mulandó. A rizóma megmarad."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák