Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreizwanzig

    tag

    válasz Tav-Csoves #24236 üzenetére

    hello!

    Pont most vagyok én is ilyen töltő vásárlásában.
    olvasd el EZT a cikket.

    Vettem ezt a kínai töltőt, az csak 500 Ft-ba kerül, miért kerül az XY gyártó terméke sokkal többe?

    A töltési rendszer intelligens, annak is kell lennie. Ha belepumpálunk egy tekercsbe kettő wattot, és ezt nincs hova tenni, akkor az káros hatással lehet a telefon töltőáramkörére, vagy túltölthetjük az akkumulátort. Ugyanígy, ha spórolunk a tekercsen, csökken a hatékonyság. Tudomásom szerint nem létezik még kínai alternatíva a töltésvezérlőre, így, ha gyanúsan olcsó vezeték nélküli töltőt látunk, biztos, hogy nem a szabvány szerint van felépítve.

    Én ez alapján úgy döntöttem, hogy csak olyat veszek, ami megfelel a QI1.1-es szabványnak. Elég sokat kutattam ez ebay-en. Ez a legolcsóbb, amit találtam azok közül, ami megfelel a QI 1.1-es szabványnak, innen asszem a következő olyan 7-8k körül van. Szóval én ezt rendeltem meg. Még nem jött meg, úgyogy nem tudok írni róla tapasztalatokat.
    Minden esetre a cikk alapján én azt vettem le, hogy nem igazán érdemes olyat venni, ami nem felel meg a QI szabványnak. Úgy voltam vele, hogy egy ilyen drága készüléknél nem akarok kockáztatni....
    Remélem tudtam segíteni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák