Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C1trom

    tag

    Üdv, lenne egy sor amatőr kérdésem az Ace 2-m megbuherálásához.

    A jelenlegi szituáció:
    Samsung Kiessel frissítgettem a telót párszor... és minden alkalommal egyre rosszabb lett. Mostanra teljesen használhatatlan tempóra lassult. És a (számomra érthetetlen módon) lecsökkentett memória méret egyértelműen érezhető.

    Jelenlegi adatok:
    modell: GT-I8160
    Android: 4.1.2
    Alapsáv verzió: I8160XXNB1
    Kernelverzió: 3.0.31-1106830
    NINCS rootolva, a hivatalos frissítéseken kívül (meg google playes appokon kívül) semmit nem berheltem még rajta.

    A cél:
    Szeretnék felrakni rá cyanogenmodot, némi gyorsulás / használhatóság javulás reményében.

    Kérdéseim:
    -Egyáltalán várhatok ettől gyorsulást? Nagyobb lesz a felhasználható ram mennyiség, mint pl amilyen frissítések előtt volt?
    -Telepíthetem egyáltalán a "vanilla" telefonomra különleges előkészületek és rituálék nélkül? (nem kell előtte rootolni, vagy vmi más firmwaret rárakni, stb?)
    -Érdemes a legfrissebbet beszereznem, vagy van valami ajánlott verzió ami betonstabil és gyors mint a villám? (Nem szeretnék ebből hobbit csinálni, egyszer akarom jól megcsinálni, aztán csak használni)
    -CM11-ből két népszerű verziót találtam, a madclaw / novafusion félét és a teamcanjica félét. A kettő közt mi a különbség, melyik ajánlottabb inkább? (azt már olvastam hogy a teamcanijicásban van valami google location service hiba, de ez mégis mit takar? Nem működik a gps? Nem tudok navigálni a telefonnal? Vagy csak nem csatolja a koordinátáim a fotókhoz... ami mondjuk pont hidegen hagyna?)
    -Nincsenek inkompatibilitási gondok appokkal?
    -Ha ezt telepítem azzal változik a kernel verzió? És ha igen, vagy nem az mit befolyásol?

    -Az egész telepítési folyamat...?
    Jelenlegi értelmezésem: 1. letöltök két fájlt innen vagy innen, konkrétan a gapps-ot meg a romot.
    2. Rápakolom ezeket a teló microsd kártyájára.
    3.Telefon kikapcs, bekapcsnál nyomni hang le + menü + bekapcs gomb, recovery módba belép.
    4. Factory reset / cache wipe; két fájlt telepít; reboot... és ennyi.
    Ez így korrekt és tényleg ennyire egyszerű az egész, vagy vmi fatális dolog még hiányzik? Mit lehet ezen elrontani?

    Előre is köszönöm ha valaki ezt végigolvassa... ha még részletesen válaszol is valaki azt még jobban.

Új hozzászólás Aktív témák