Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz FTeR #36 üzenetére

    Szerintem elbeszélünk egymás mellett.Nem tagadom, hogy MS-en kívül több cég is NAGYON jó évet zárt.Asszem' az Apple duplázott Amerikában, FF feljövőben, Linuxot se tartom rossz helyzetben.De az egész trendet globálisan kell nézni, az MS még mindig 90% feletti részesedéssel bír a világ szoftverpiacán, üzeleteket kötnek államokkal(pl. nálunk is már mióta megvették kilóra az illetékes minisztériumot, nem politizálni akarok, ez már elég régóta így van).Megtehetik, hogy Kínában árat csökkentenek és olcsón adják az XP-t, Vistat stb.Az Apple 10% alatti részesedése nem kihívás MS-nek, nem tudja senki megszorongatni, mert nem tehetik meg, hogy olcsóbban adják a terméküket, mert abba belerokkanhatnak.Nem csődbe mennének, csak eléggé érzékenyen érintené Jobs bácsit szerintem, ha csökkenteni kéne az áraikat.Ilyen erős cég mellett nem jut levegőhöz se az 1-2%-os részesedéssel bíró Opera vagy a FF (bár gyorsan növekszik, de sztem ez elsősorban a reklámok érdeke).Ezt akarja kompenzálni az EU.Ettől nem megy csődbe senki, csak felerősödik a nem létező verseny.A beépített IE és WMP bár jó ha van, borzasztóan megnehezíti, hogy tudomást szerezzenek a felhasználók más termékek létezéséről.(Saját magamat tudom felhozni példának)Tehát itt senki nem azt mondja, hogy ne használj Windows-t, csak tudd, hogy létezik más WIN-re írt program is, ennek a legkönnyebb módja ha kiveszik a Windows-ból vagy eleve olyan verziós IS van amiben nincs.Szerintem.

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák