Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Apollyon #318 üzenetére

    Te arra használod az energiát, amire akarod. Mert szabad vagy. Értem én a logikát. Egy szavam sincs, ha Te magadnak termeled meg az energiát saját erőművel, amit önköltségen megépíttettél.

    Ha már kifordult szemlélet, akkor nekem van az a kifordult szemléletem, hogy az energia csak akkor elérhető, ha megtermeltük és elérhetővé tettük. Ennek magas ára van. Például Paks2 sem BTC-ből épül, hanem a teljes magyar nemzetgazdaság által kitermelt közpénzből fizetjük ki az árát kamatostul. Mindig van kamat is.
    Az energia egy költség, a költséget pedig ki kell termelni. A kamatot is ki kell tudni termelni.
    Amikor több energiát használunk fel, több költséget termelünk. Égetjük a pénzt. Megvan?

    Az egy kényelmes pozi, hogy ha te feladod a villanyszámlád, akkor te kitermelted a rád eső részt és én hagyjalak békén, csak fals. Te az energia árának csak egy részét fizeted be csekken, amikor közszolgáltatást veszel igénybe. Amikor energiát használsz fel valós időben is termelsz költséget, ez igaz. A teljes költségnek viszont számottevő része közteher és adóban veszik le rólam is, aki nem bányászom. Továbbá a jövőre is vállalasz kötelezettségeket. Csak a kifordult szemlélet kedvéért, amikor buksz akkor ráadásul én is rosszul járok, mert egy hajóban evezünk.
    Csak az itthon pláne nem megy felfogásban, hogy „egy hajó” és a másik sikerének örülni. Nálunk az igazságos 10-ből 10 magyar csóró felállás után az igazságtalan „10-ből 2-nek van pénze” felállás elviselhetetlenül igazságtalan. Szóval 8-an menjünk ki és követeljük, hogy mindenki monnyonle és ha nem mondanak le és netán odáig jutunk, hogy már 10-ből 3-nak van pénze és mi mégis abban a 7-ben vagyunk, akinek nincs. Na, akkor aztán pláne hazaáruló mindenki, és ha kell égjen BP, csak újra 10-ből 10 csóró legyen. Nehéz terep. Demokratáknak nem csizma kell, hanem lánctalp.

Új hozzászólás Aktív témák