Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #36 üzenetére

    MSO témával kapcsolatban, ezt minden topikban felhozod, de a második felében pontosan leírod, hogy termékének terjesztése tekintetében, mit lépnek meg és ezáltal népszerűbb a szoftverük. És igen, el kell ismerni jól csinálják és nem törvénybe ütköző. Többi versenytárs, ha ilyeneket nem lép meg, vagy nem tud, akkor mért csodálkozol a kialakult helyzeten?
    Gondolkodás, hááát... én inkább a ráépülést és a követelményekhez való logikus alkalmazkodást mondanám fő oknak, ami teljesen érthető + a megszokást.

    Más:
    EO Pro verzió kb. ~10k, ez a összes kiterjesztést tartalmazza, vagy azokat külön kell megvenni :F
    Gondolom a formátumok közti átjárás ennél sem 100 %-os, így fizetni érte, a plusz szolgáltatások kihasználásért leginkább ott éri meg, ahol kell a support, vagy jó az ODF is.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    Mmhmm, de azért a kompatibilitás hiányzik az emberek 99%-nak otthonra, meg a cégek, hivatalok nem kis részének is.
    Jó, tudom, aki manapság nem pdf-ben küldi el a kisregényeket, táblázatokat, prezentációkat, az sikeres ember nem lehet.

    Erről az Eurooffice-ról nem hallottam még. Azt mondjuk megértem, hogy ez a 30 ezres előfizetés olcsóbb, mint az MSO-hoz járó esetenkénti 500 dolláros támogatás (mikor bármit megmondanak/megjavítanak/hozzáadnak 2-8 órán belül). Azt viszont nem hinném, hogy az egyetemek sűrűn találkoznának ilyen súlyos gondokkal, így azon kívül, hogy ez nem MS-termék, más érvet nem látok mellette (hiszen ingyenes amúgy az is).

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    "De nem nagyon veszik meg."

    jah, tenyleg nem veszik meg. inkabb elofizetnek ra.

    "Office 365 Home and Personal subscribers totaled more than 7 million, representing more than 25% sequential growth over the previous quarter." 2015q1

    "Office 365 Home and Personal subscribers increased to over 9.2 million, up 30% sequentially over prior quarter" 2015q2

    "Office 365 Consumer subscribers increased to over 12.4 million, up 35% sequentially " 2015q3

    es 1-2% kozott volt a "dobozos" office eladasok csokkenese ezekben a negyedevekben.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    Az a kijelentés, hogy 99%-nak elég a "többi" alternatíva, mégis mire alapozott, főleg cégek esetében??
    Home usereknél pont fontos tényező a megszokás, az ebből adódó kényelem, illetve, ha egyéb módon is ingyen hozzájutnak, akkor megint adott, melyiket fogják választani. Mert az open verziónál pont az az egyik probléma, hogy az alap ingyenességen kívül, más sokaknak nem igazán szól mellette és nem feltétlen pusztán önmagáért választják.
    Cégeknél meg... az Excelnek és Outlock-nak nincs igazán tökéletesen jó, (ezen területen) mkinek megfelelő alternatívája és akkor még ott van a formátumok kérdése is.
    Egyébként meg tévedés a "netes Office" kijelentés.... MSO 365=teljes értékű offline + online felület, ráadásul a fullos Pro Plus verzióval egyenértékű + 1 TB / 5*1 TB OneDrive.

    "Ezen eszközök egyike az alternatívát nyújtók lehetőségeihez képest messze nagyobb marketingre fordítható összegei."
    Mivel is él vissza? Ha egy cég megteheti, hogy reklámozza a termékét, terjeszkedjen, akkor talán nem fog? Hol van az előírva, hogy a versenytársakat segítse, vagy lemondjon lehetőségekről az ő javukra? Pl. egy Apple, akinek naponta mennek a TV-ben a reklámjai, talán ne nyomassa az iPodot és iPhone-t, hogy akinek több pénze van, inkább komolyabb Androidos készüléket vegyen? Hát ez vicc...És igen, ha desktopon egy alternatív megoldás nem reklámozza magát kellőképpen, akkor mégis min csodálkozol??

    Meg erről a ribbon témáról is lassan már le lehetne szakadni... még korábban ezt vki 2007 + pár évvel utána előtte, jó. De azzal együtt már 3, lassan 4(!) kiadást megért ilyen formában az MSO és ezalatt bőven meg lehetett szokni. Ráadásul az évek óta számtalan más, piacvezető szoftver is alkalmazza, sőt még baromi drága, ipari berendezések gyári vezérlőszoftverén is láttam. Lassan már az lesz fura, ha vki még a régi menürendszerre alkalmazza....

    "Nem azért alakult így a helyzet, mert a (mostani) versenytársak nem lépnek hasonlókat, hanem azért nem lépnek hasonlókat, mert már ilyen a helyzet. Vagy szerinted egy versenytárs most csak úgy bármit léphet, és monopóliuma lesz? Vagy az MS azért léphet bármit, mert monopóliuma van?"
    És mért ilyen a helyzet? Mert, amikor kellett volna 10, meg 20 évvel ezelőtt, na akkor nem lépték meg, de nagyon nem... és így nem is csoda, hogy az MS ezen területen monipóliumot alakított ki. "Bármit" meg azért nem tesznek meg ők se, hiába akarsz mindent rájuk kenni, de a lehetőségeket, a piaci fölényükből adódó előnyüket, nyilván hülyék lesznek nem kihasználni. Vagy talán törvényben van foglalva, hogy ahogy sok nagy cég, úgy ők se terjeszkedjenek, ne védjék a piaci pozíciójukat, netán a konkurenciát segítsék, juttassák előnyhöz??

    Ezekkel a gondolatokkal, ilyen formában, továbbra sem tudok egyetérteni, de ahogy látom más se igazán. :N
    Van némi valóságalapja annak, amit pedzegetsz régóta, de ugyanakkor szándékosan nem veszel figyelembe bizonyos dolgokat, tényeket, trendeket. Próbálod mindegyik topikban a sajátos, egyoldalú nézőpontodat hangoztatni, hogy csak az a helyes, csak olyan formában....Hát NEM...több nem is kell, köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    jol van, sikeresen megtudtuk, hogy szerinted egy negyedevrol-negyedevre egyre tobb elofizetot hozo es egyre tobb bevetelt termelo szolgaltatas szerinted karcsu, mert nem hasznal mind a 1,5 milliard windows user officet. pontosabban ok biztos lopjak.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    Azért fogalmazok meg kérdéseket, mert a jelenlegi neked nem tetsző állapottal kapcsolatban, kinyilatkoztatsz dolgokat, nagyon egy oldalról állítod be ezt az egészet, de közben elhallgatsz olyanokat, amik igenis összefüggnek vele.
    Vsz direkt csinálod így, tényleg ennyire nem akarod megérteni, tudomásul venni... :U

    Már megint a beetetés...számtalan IT-s céget, azok szoftvereit lehetne sorolni, akik az oktatást is megcélozzák, student verziókat készítenek stb. Törvényellenes netán, nem jellemző üzleti stratégia...(?? ) Azokat érdekes módon sohasem említed meg, biztos csak az a baj, ha az MS csinálja, ha más az gondolom teljesen ok...
    Pont az a helyzet, ha már lopva hozzájuthatnak, akkor eleve kilőve más, mert nem ahhoz szoktak, kényelmetlen nekik + amúgy se az a használatos. Csak ezt azért nem érdemes feszegetni, ha még nem esett volna le sok év alatt, mert már az elején elúszott azzal, hogy a kedvenceid mulasztottak. És erre a 99%-ra, (mert úgy látszik ez se), nem használják ki egyik tudását se, de pont elég ok a megszokás, kényelem, elvárás ahhoz, hogy az ennek megfelelőt válásszák.
    Meg eleve, ha egy szoftver tényleg annyira jó és teljes értékű alternatíva széles körben, akkor az azért x év alatt csak önigazolást nyer. Viszont nem nyer, de erre fel te, évről-évre, cikkről-cikkre próbálod bizonygatni az ellenkezőjét, mintha a sokéves globális adatok nem lennének elég tényszerűek és mérvadóak... nyilván minden MSO-t és Windowst használó hülye, senki nem tud gondolkodni, vsz mki sikertelen lesz a munkában ez miatt, egy cég kevésbé lesz produktív.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #45 üzenetére

    A perekkel meg hiába jössz, mert ez az, ami az átlag végfelhasználót, de egy vállalatot sem fog érdekelni... mert nekik a végeredmény, a szoftver saját és környezeti elvárásoknak való megfelelése, alkalmazhatósága a fontos.

    Elnyomják a versenytársaikat... más nagy cég nem teszi meg bizonyos keretek között, talán ne használják ki a lehetőségeiket, netán a versenytársakat segítsék, pénzeljék...(nem is rakok kérdőjelet a végére, mert felesleges) Viszont most jön az érem másik oldala: rá akarod kenne A-Z-ig, 100 %-osan az MS-re, hogy csak azért nem terjednek bizonyos platformok, szoftverek, mert ők mindenhol keresztbe tesznek, visszaélnek, csak ők felelősek érte. Na ez, ami NEM igaz. Mert a másik oldalon voltak x évvel ezelőtti mulasztások, aminek a mai napig is isszák a levét + egyes egyedülálló szolgáltatások és funkciók tekintetében nem tudnak versenyezni a konkurenssel stb. Ezek után nem meglepő, melyikre van nagyobb igény.

    Ahogy az MS a mobilpiacon mulasztott, most amiatt szívnak. Ezt látom szereted felhozni, de ha vki uazt megemlíti a másik területen, az már nagyon nem tetszik. Viszont itt legalább megvan annyi, hogy ők "erőlködnek", tesznek lépéseket és majd a jövőben elválik, mennyire jön be. Másik, fentebbi szituációban az általad preferált fél, ennek a töredékét se, de csak firtatni kell mindig, hogy mért nincs 1-ről a 2-re lépés...
    Itt van e az EuroOffice is, ami a prémium funkciókkal egy nem rossz kezdeményezés, de vsz már ez se fogja megváltani a világot.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    Persze, hogy nem használják ki a képességeit átlagban. És? Ettől lenne jobb a másik? Mikor ott van az a fránya kompatibilitás, ami ha tetszik, ha nem, akkor is az egyik legfontosabb szempont, és lehet közben ecsetelni a piaci helyzetet meg a történelmet, kicsit elmismásolni dolgokat, de egy ilyen hiányosság mellett szerintem teljesen felesleges. Engem meg nem érdekel az ODF (meg az MS 20-25 évvel ezelőtti piaci stratégiája, marhára nem ide tartozik), hanem csak az, hogy ha valamit átküldenek, az nálam is pont olyan legyen, mint ahogy megcsinálták.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #49 üzenetére

    Állandóan írod, hogy annak idején az MS hogyan tette lehetetlenné, hogy más rendszerek terjedhessenek, erről beszélek.
    Egyébként ezzel mi a célod? Leírod, hogy csúnya MS, esetleg összemosod a desktop és a mobilpiacot, hogy láthassuk, a Linux kernelt használó Android is mennyivel jobban terjed a WP-nél? Ettől mindenki megtér, és rohan LO-t (vagy ezt az EuroOffice-t) használni?

    De, felmerült bennem, hogy váltsak, ennek meg is lett az eredménye, amit már korábban máshol leírtam.
    "Otthonra megvetted? Nyilván…"
    Tipikus, aki nem openszósz programokat használ, az csak warezolhat, mert fizetni csak a másik oldalon nehézkes dolog. Meg fogsz lepődni: megvettem, nem mintha sok közöd lenne ehhez.

    Soha nem használtam IE-t (csak tableten), kerestem alternatívát, mert találtam jobbat. Erre jön most az Edge, ami még így, alfa állapotban is nagyon tetszetős, így lehet, hogy lecserélem arra. Tudod, nem mint a kis fotelharcosok, akik ész nélkül mindent használnak, csak ne a nagy, gonosz vállalattól való legyen, hanem azt használom, ami nekem jobb és jobban tetszik.

    Annak idején előbb volt Linuxom CD-n (PCW melléklet, SUSE), mint Win98-am. A felhasználói élményt egy szóval jellemezve: hulladék. Iszonyatosan bonyolult volt, semmi sem működött vele, az egyetlen értékelhető program pedig a Tuxpaint volt (bár a neve nem biztos, hogy ez volt akkor). A fájlrendszere miatt nem lehetett Windowsos gépekkel párhuzamosan használni. Reklámja nulla volt, kezdőknek írt leírások szintén, a hardverekkel nem működtek, nem volt rá semmi lényegében, de azért tényleg nagy csoda, hogy nem terjedt el jobban desktopon. Aztán 15-16 évvel később lehet morfondírozni, hogy az MS milyen ronda vállalat, hogy a saját termékét képes volt eladni, sőt, piacvezetővé tenni, amíg mások a töküket vakarták.

    King Unique: Így van, teljesen egyetértek, de nem csak az ODF-et nem sikerül vonzóvá tenni. A disztrókat meg kb. csak az látja, aki konkrétan tudja, hogy ezekre keressen. Az Apple sem tudta megfordítani a piaci helyzetet, de olyan felhasználói bázisa van, amiről Linux-fronton csak álmodni mernek. Talán valamit lehetne tenni, mert az MS folytonos hibáztatásának pont ennyire van értelme: :o

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #53 üzenetére

    Arra értettem, hol van az előírva, hogy csak mert elterjedt a saját formátuma, teljesen nyílttá tegye, hogy felzárkózzanak a versenytársak, mert azoké baromira nem terjed? Sehol. Viszont mégis megléptek egy ilyet, az, hogy milyen formában lett kivitelezve, az már más dolog. Képzeld tudom, hogy OOXML nyílt, a zártat a korábbi helyzetre értettem, ha nem tűnt volna fel...de így legalább bele tudsz kötni, biztos jól esett. :D
    Viszont még mindig ott a talány, hogy mért nem tud önállóan sikeres szabvány lenni az ODF, mért az MS után loholnak, tőlük várják a megoldást...(?) Ez minősíti azt is, hogy önmagában annyira nincs rá igény.
    És hiába hozod fel a brit közigazgatást, vagy éppen más országok elenyésző példáit, attól még oktatás, cégek, egyéb országok közintézményeinek java nem álltak át és egyhamar vsz nem is fognak. Mert nem mkinek felel meg az alternatíva, vagy épp a kialakult rendszert megbolygatni nem biztos, hogy okos dolog.

    Webböngészők, böngészőválasztó, meg hasonló értelmetlen szarságok...egyik oldalról ilyenekért támadják őket, másik oldalról meg kritizálják, hogy az alap telepítés szoftverei milyen puritánok. Bezzeg másik OS-ek beépített böngészője, saját szoftverekkel telepakolt mivolta ellen nem ágálsz, az úgy jó, ahogy van...

    "Olvasni tudsz? Vagy csak írni?"
    Ezt kérdezhetném speciel én is, mert a fent említett, az érem másik oldalára vonatkozó dolgokat most is direkt kihagyod. Mintha a másik oldalon, az annó elmulasztott lehetőségek, kései piacra lépés, rossz stratégia döntések, marketing hiánya nem lenne felelős azért, hogy némi túlzással szinte sehol nincsenek. Mert bármennyire is szeretnéd, az egészet nem tudod rákenni az MS-re, ehhez masszívan kellettek az előbb említett dolgok is.

    Nem alternatívákat mutatsz, hanem szimplán csak nehezedre esik elfogadni a jelenlegi állapotot, azért szitkozódsz, helyenként rágalmazol már itt is sok éve. Attól, hogy bizonyos stikliket/ üzleti lépeseket leírsz, amit ugyanúgy Google, Apple, vagy más is meglép, ha teheti, attól mi változik (?) Semmi....mert, ha egy/ sok usernek dönteni kell, akkor a jelenlegi állapotot fogja nézni, alkalmas-e, vagy sem. És váltani nem fog, ha nincs meg a szoftveres ráépülés; nem olyan formában felhasználóbarát, ahogyan elvárná; Office nem nyitja meg jól a másik formátumot. +baromira nem fogja érdekelni, hogy mért, csak a tényt veszi tudomásul, hogy nem megy és ennek megfelelően fog dönteni.

    Ezért felesleges ezt folyton firtatni, de nyugodtan koptasd csak a klaviatúrát még sok évig, mert "mi" is teszünk rá, ellenben jól elszórakozunk rajta. Bár újíthatnál már, mert kissé unalmas...inkább arra térnél ki, hogy "nekik" min kéne változtatni, miket kéne megtenni. Ha szerinted semmit, minden úgy jó, ahogy van, akkor gratulálok. :C
    Ja és nem kell ahhoz különösebben MS szimpatizánsnak lenni, náluk dolgozni, egyéb juttatást kapni tőlük, hogy vki ezt így gondolja. Még mielőtt ránk fognád...

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #53 üzenetére

    Végy pár jó mély lélegzetet, mert úgy tűnik, hogy elég ideges vagy.
    Nem azon háborodunk fel, hogy olyan szoftverekről írsz, ami nem elterjedt (egyébként ott volt az "ingyen ebédes" Linux Mintes cikk, szerintem az is segített megismertetni a rendszert pár emberrel, vagy legalább rágugliztak. Inkább írj te is blogot). Vagy az a gond, hogy úgy reklámozod ezeket, hogy közben az MS megoldásaira dobálod a sarat, minden előnyét figyelmen kívül hagyva, ahogy az ingyenes megoldások hátrányaival teszed, vagy olyan témában írod, ahol nagyobb off nem is lehetne. Vagy mindkettő.

    "Szerinted engem zavar, hogy ki mivel szív?"
    Nem csak szerintem, és igen, a heves válaszaid alapján nagyon zavar téged ez az egész, lásd fentebb.

    Az akkori disztrók borzalmas dolgain semmit sem változtat az, hogy akkor már az MS monopolhelyzetben volt. Ezt kéne észrevenned, ezt írjuk többen is. Rakás kutyaszar volt az egész. Rossz megoldások, nagyon gyenge támogatás, nagyon bonyolult dolgok, nulla marketing, nulla minden. Ez pont nem az MS hibája. A párhuzamos használatot pl. arra értem, hogy az akkor még divatos mobile rack-ből kivett vinyót a Linuxos gép esetleg nem akarta kezelni a fájlrendszer miatt, vagy mert olyanja volt.
    Az Apple 2001-ben kiadta az OS X-et, volt marketing, pontos cél, megkerestek vállalatokat, azóta lassan, de biztosan növelik a piaci részesedésüket. A Linux meg... hát legalább már van szép felület, meg pár indie játék Steam-en.

    "Ha tipikus felhasználó fornettisuti kollégád nem hozza fel az MSO alternatívák inkompatibilitását, eszembe sem jut ideírni ennek az okát."

    De nem tűnt fel, hogy ez senkit sem érdekel? Ettől nem lesz használhatóbb valakinek a LO...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #59 üzenetére

    Már megint terelés és csúsztatás....OS X, vagy xy disztró csak azért, mert nincs monopóliuma, attól még tele vannak pakolva gyári megoldásokkal, annak használatára ösztönzik a usert. IE példa megint ugrás a semmibe... mintha nem lehetett volna mást felrakni. De az, hogy default benne volt, úgy látszik csak Windowsnál zavar, más OS saját böngészője már ok...

    "inkompatibilitásért az alternatívák a felelősek"
    Speciel azért Office esetében az MS, hogy nem biztosítja, de azért már az alternatív megoldás, hogy (anno) a saját szoftverét, formátumát alapból nem tudta megfelelően elterjeszteni és pusztán emiatt a későbbiekben is szív vele, mert csak arra nincs különösebb igény... Nem a másik hátán kéne megpróbálni felkapaszkodni, hanem önállóan elérni a kívánt eredményt.

    "minden előnyének igen nagy része otthoni célra és rengeteg kisvállalatnak is felesleges"
    Khm...a megszokás, abból adódó kényelem nyilván nem számít, a szoftveres ráépülést, platform támogatottságát meg jobb, ha meg sem említem...
    Ja és azért fontos, hogy mi volt 15-16 évvel ezelőtt, mert pont akkor nem tudtak megfelelő alternatívaként szolgálni tömegeknek és azzal vesztették el már akkor a piacot, aminek a mai napig isszák a levét. De elképesztő, hogy ezt is 1-1-ben rá akarod húzni az MS-re. :N
    Ha meg leírod, hogy üzletpolitika, marketing, erőforrások tekintetében nem egy kategória a kettő, akkor mégis mire számítasz, vagy min csodálkozol? Mintha ezek nem lennének döntő fontosságúak, egy Apple se vitte volna sokra, ha ezek nincsenek meg náluk hasonló mértékben, mint egy Microsoftnál.

    Na meg, mintha nem írnál butaságokat, nem tennél indulatoktól hemzsegő, egyoldalú kijelentéseket folyamatosan...vsz ezért is reagált rá ő, vagy más, itt és a többi hasonló topikban is számtalanszor. De biztos a fél+ PH! fórum nem ért hozzá, vagy zizi, netán MS csicskája, biztosan... :U

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    A driver-gondoknál sem a Windows-t szidom, ahogy Linuxon sem a rendszerrel volt bajom (ezen a téren), hanem egyrészt azzal, hogy nem létezett megoldás valamire (nincs driver), amire pedig szükségem volt, másrészt megkaptam többször is, hogy "de hát nálam ez megy már 10 éve, tuti te cseszted el", aztán mikor friss rendszeren követtem a parancsokat, és akkor sem működött, akkor is én voltam a hülye (lásd pl. tuner). Nem a rendszer hibája, de ez önmagában egy elég erős ok, hogy ne váltsak, meg ne akarják megmagyarázni nekem, hogy az jobb lenne.
    Talán emlékszel, mikor mentek a hitviták, hogy "márpedig ha nekem jó, akkor neked is jónak kell lennie".

    A zárt formátumnál nem tehet más róla, csak az MS. Ennek az ellenkezőjét sem írtam soha. A LO arról tehet, hogy nem tudja magát vonzóvá tenni azon kívül, hogy ingyenes. Tudtommal a szalagos menü nem védjegy, lehet, hogy egy frissített külső, ami hasonlít az MSO-hoz például segítene. Az sem lenne rossz, ha nem fordulnának elő olyanok, hogy a saját formátumában mentve két betöltés között elcsúszik a formázás (többször tapasztaltam). Ilyesmi.
    Végezetül pedig azt szoktam mondani neked, hogy ha valaki olvassa amit írsz, pont tesz rá magasról, hogy ki miről tehet, mert az ember azt nézi, hogy milyen program szolgálja ki az igényeit. Ha elítéli az MS-t és LO-t telepít emiatt, akkor sem változnak azok a dolgok, amiket már fentebb írtam. Ha meg esetleg munkára is használja valaki az otthoni gépét, akkor főleg nem fogja meghatni az egész. Vagy megkapja ingyen az iskolától/cégtől, vagy megveszi, vagy bétázik, vagy warezol.
    Talán amúgy az iWork egészen jól kezelte az MSO fájljait, legalábbis úgy tudom. Abban sem nagyon segített a Microsoft.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    Már ne is haragudj, mit jössz azzal mindig, hogy én nem értem, mikor szándákosan nem veszed figyelembe a fentebb említett dolgokat és úgy állítasz ezt-azt, mintha előbbiektől nem függne. Még hogy ez nem csúsztatás, hát márpedig az... :U
    Nagyon nem vagy tisztában a paci verseny, üzleti lépések mivoltával... azt hiszed egy nagy cég, majd ülni fog a babérjain és nem tesz semmit a pozíciója megőrzése érdekében. Mindenre ráfogod, hogy erőfölénnyel való visszaélés, csak azért mert a kedvenced nem képes terjeszkedni, nem tudja alapból meglépni, amit kéne, nem igazán alkalmas a versenyre. Ez az amit nem tudsz megemészteni, ezért támadod őket folyton és akarsz rájuk kenni mindent. Gyerekes...
    Megint csúsztatás ez a saját fejlesztés dolog....kit érdekel, hogy a kezdetekkor mi volt, mára az ő nevükkel forrt egybe, vagy a 3 felsorolt talán nem a saját termékük, tulajdonuk jelenleg, vagy éppen sok éve? Tán az alternatív Office nem azzal akar felkapaszkodni, hogy MSO klónként hirdeti magát, meg hogy kezeli a formátumait (úgy-ahogy)?

    Szoftveres ráépülés...komolyan firtatod???
    Nem akarom ezt feszegetni és ledegradálni se az egyik-másik platformot, de azt mki tudja, hogy előfordulhatnak olyan esetek, mint pl. nyomtatók, egyéb hardverekhez és azokhoz adott gyári programok --->elvárt beállítások, iTunes (Wine van, de.., egyik platformon megszokott programok, amik másikon nincsenek stb. A speciális oldalát meg jobb, ha nem említem, ami home formában is igény lehet, tanulást, otthoni munkát, v akár csak bütykölést tekintve. De pont az benne a poén, hogy még sorolni kell nagyon, mert a fent említett más dolgok is számítanak. Azt hiszed, hogy mert neked megfelel, vagy szerinted nincs szüksége a tömegnek semmi "olyanra", attól még jó nekik. Hát NEM, ami már régen önigazolást nyert, de nyugodtan bizonygasd csak tovább az ellenkezőjét... :D

    AZ a 3 szó nagyon számított régen és manapság is. Ha szerinted nem, nem okozója annak, hogy egyik előbbre, másik hátrébb tart, akkor a saját tudatlanságodat, hozzá nem értésedet alapozod meg vele. Elképesztő... :W

    Meg komolyan egy lapon mersz említeni funkcionalitás terén egy LO/ EO vs MSO 365-öt? Igen csak merész...Utóbbit használtad valaha, egyáltalán tudod miről van szó, előbbi 2-ben talán van beépített levelezőkliens + egyéb spec. feladatra szánt önálló alkalmazás és x TB online tárhely? Szerintem ezek után nem túlzás a fullos jelző...

    De különben felesleges veled vitatkozni, annyira szemellenzős vagy...más helyeken, akár itt a fórumon, vagy baráti társaságban, más véleményen lévő egyénekkel, illetve hivatalos rendezvényeken, bemutatókon is el lehet értelmesen beszélgetni a hazai képviselet tagjaival. Ők tudják és elismerik, hogy van pro/kontra.
    Viszont csak durcás kisgyerek módjára, indulatoktól feltüzelten, próbálsz mkit erőlködve győzködni, jobb híján szövegkiemeléssel, képes szöveg formájában nyomatékot adni a mondandódnak...

    > > > [kb. ezt csinálod] < < <

    Aztán, ha már akkora élharcosnak tetszik lenni, amúgy speciel mit teszel annak érdekében, hogy javadra változzon a helyzet, segíted a fejlesztők munkáját, támogatod őket x összeggel, netán reklámozd a termékeiket, vagy csak itt cseszed el az időt és troll on mode mindenhol?
    A másik meg, hogy teljesen feleslegesen csinálod....egy szakmai fórumon ellenállásba ütközöl (nem hiába), a laikusok, akiket könnyeben lehetne győzködni, meg eleve nem kíváncsiak ilyenekre...
    + Az egész PH! a Win10 témával van tele, ami eljut az átlagemberhez és meglesz a hatása is + majd Office 2016 is jön hamarosan... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #79 üzenetére

    Látom nincs leállás, megy tovább az értelmetlen hitvita, aminek a végén úgyis adott, ki húzza a rövidebbet...

    Betámadták az MS-t minden sz@rságért, hátulról uszítottak egyesek, de az eredeti felvetéssel akkor sem tudsz mit kezdeni, hogy az istenített fél, akár üzleti oldalról nézve mennyire alkalmatlan volt, nem tudott lépni 1-ről a 2-re...aminek, mint tudjuk meg is lett a nagyszerű eredménye.

    "Tehát most azt kéred számon, ami a már kiépült monopolhelyzet miatt „természetes” „fejlődés”?"
    Az a nevetséges, mikor jön az "ezt is erővel figyelmen kívül kell hagyni" taktika , mintha nem számítana, mintha minden szoftver -és hardvergyártó MS csicska lenne... csak az a helyzet, hogy azt ők döntik el, hogy hova fejlesztenek, és márpedig oda fognak, ahová megéri, ami nekik is üzlet.

    Az az első hsz, amit alibiből, taltikából annyira támadni kell, ráadásul nem is volt különösebben trollkodás, csak a tények lettek leírva, hogy ott van EO ikertestvére, illetve oktatási intézményeknek az ingyenes MS Office. Ami valóban jobban felszerelt, több szolgáltatást nyújt, jelen oktatási helyzetben versenyképesebb, de ezt is meg kell kérdőjelezni...siralmas...

    Előzőek is, de az meg mindennek a teteje, hogy amikor egyáltalán nincs meg a töltet érdemben reagálni, jön a gondolatok kiforgatása és gyorsan váltás a mobil szegmensre, ahol épp az Android dívik. Aztán azzal érvelni az elvesztett piac témaköre mellett, hogy mert desktop úgyis akkorát csökkent és minden mobilon megy....érdekes, hogy másik 2 platformnak megy desktopon is, illetve mindig is lesz rá igény, mert a mobil kütyük jó ideig nem fogják kiváltani. És akkor még az én állításom zöldség, az előbbi az véletlenül se csúsztatás....mekkora facepalm, bulshit... :W

    "Monopolhelyzet, erőfölénnyel való visszaélés, IE, perek, xy MS, zárt / nyílt formátum, ezt sem érted, azt kéne felfognod, profitorientált, ok-okozat, MS-től kapjátok a pénzt, bérencek, bezzeg az Android, 99%, otthonra elég, minek fizetni érte....bla, bla, bla" - évek óta ugyanazok a blődségek szóródnak szét a fórumon és évek óta ezeken röhög, illetve ezt unja mki... :U
    Ja és teljesen hasztalan, érdemi hatása 0, nagyja csak topikhulladéknak való, minősíti a megalkotóját is egy szinten. De hajrá, termelni kell csak szép szorgosan, egyre mélyebb lesz az a gödör... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #81 üzenetére

    De, azért érteni vélem, csak ennek a "feszegetésnek" nem látom értelmét, mert előbbre abszolút nem visz, a valós problémákat nem oldja meg. Aztán csináljátok csak nyugodtan, ha ezután sem jött le és annyira jól esik, sok sikert hozzá! :R
    Én mindenesetre átmegyek más, értelmesebb topikokba, normálisabb fórumtársakkal szót váltani, egymást kölcsönösen segíteni. Sayonara.

Új hozzászólás Aktív témák