Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    Mmhmm, de azért a kompatibilitás hiányzik az emberek 99%-nak otthonra, meg a cégek, hivatalok nem kis részének is.
    Jó, tudom, aki manapság nem pdf-ben küldi el a kisregényeket, táblázatokat, prezentációkat, az sikeres ember nem lehet.

    Erről az Eurooffice-ról nem hallottam még. Azt mondjuk megértem, hogy ez a 30 ezres előfizetés olcsóbb, mint az MSO-hoz járó esetenkénti 500 dolláros támogatás (mikor bármit megmondanak/megjavítanak/hozzáadnak 2-8 órán belül). Azt viszont nem hinném, hogy az egyetemek sűrűn találkoznának ilyen súlyos gondokkal, így azon kívül, hogy ez nem MS-termék, más érvet nem látok mellette (hiszen ingyenes amúgy az is).

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    Persze, hogy nem használják ki a képességeit átlagban. És? Ettől lenne jobb a másik? Mikor ott van az a fránya kompatibilitás, ami ha tetszik, ha nem, akkor is az egyik legfontosabb szempont, és lehet közben ecsetelni a piaci helyzetet meg a történelmet, kicsit elmismásolni dolgokat, de egy ilyen hiányosság mellett szerintem teljesen felesleges. Engem meg nem érdekel az ODF (meg az MS 20-25 évvel ezelőtti piaci stratégiája, marhára nem ide tartozik), hanem csak az, hogy ha valamit átküldenek, az nálam is pont olyan legyen, mint ahogy megcsinálták.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #49 üzenetére

    Állandóan írod, hogy annak idején az MS hogyan tette lehetetlenné, hogy más rendszerek terjedhessenek, erről beszélek.
    Egyébként ezzel mi a célod? Leírod, hogy csúnya MS, esetleg összemosod a desktop és a mobilpiacot, hogy láthassuk, a Linux kernelt használó Android is mennyivel jobban terjed a WP-nél? Ettől mindenki megtér, és rohan LO-t (vagy ezt az EuroOffice-t) használni?

    De, felmerült bennem, hogy váltsak, ennek meg is lett az eredménye, amit már korábban máshol leírtam.
    "Otthonra megvetted? Nyilván…"
    Tipikus, aki nem openszósz programokat használ, az csak warezolhat, mert fizetni csak a másik oldalon nehézkes dolog. Meg fogsz lepődni: megvettem, nem mintha sok közöd lenne ehhez.

    Soha nem használtam IE-t (csak tableten), kerestem alternatívát, mert találtam jobbat. Erre jön most az Edge, ami még így, alfa állapotban is nagyon tetszetős, így lehet, hogy lecserélem arra. Tudod, nem mint a kis fotelharcosok, akik ész nélkül mindent használnak, csak ne a nagy, gonosz vállalattól való legyen, hanem azt használom, ami nekem jobb és jobban tetszik.

    Annak idején előbb volt Linuxom CD-n (PCW melléklet, SUSE), mint Win98-am. A felhasználói élményt egy szóval jellemezve: hulladék. Iszonyatosan bonyolult volt, semmi sem működött vele, az egyetlen értékelhető program pedig a Tuxpaint volt (bár a neve nem biztos, hogy ez volt akkor). A fájlrendszere miatt nem lehetett Windowsos gépekkel párhuzamosan használni. Reklámja nulla volt, kezdőknek írt leírások szintén, a hardverekkel nem működtek, nem volt rá semmi lényegében, de azért tényleg nagy csoda, hogy nem terjedt el jobban desktopon. Aztán 15-16 évvel később lehet morfondírozni, hogy az MS milyen ronda vállalat, hogy a saját termékét képes volt eladni, sőt, piacvezetővé tenni, amíg mások a töküket vakarták.

    King Unique: Így van, teljesen egyetértek, de nem csak az ODF-et nem sikerül vonzóvá tenni. A disztrókat meg kb. csak az látja, aki konkrétan tudja, hogy ezekre keressen. Az Apple sem tudta megfordítani a piaci helyzetet, de olyan felhasználói bázisa van, amiről Linux-fronton csak álmodni mernek. Talán valamit lehetne tenni, mert az MS folytonos hibáztatásának pont ennyire van értelme: :o

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #53 üzenetére

    Végy pár jó mély lélegzetet, mert úgy tűnik, hogy elég ideges vagy.
    Nem azon háborodunk fel, hogy olyan szoftverekről írsz, ami nem elterjedt (egyébként ott volt az "ingyen ebédes" Linux Mintes cikk, szerintem az is segített megismertetni a rendszert pár emberrel, vagy legalább rágugliztak. Inkább írj te is blogot). Vagy az a gond, hogy úgy reklámozod ezeket, hogy közben az MS megoldásaira dobálod a sarat, minden előnyét figyelmen kívül hagyva, ahogy az ingyenes megoldások hátrányaival teszed, vagy olyan témában írod, ahol nagyobb off nem is lehetne. Vagy mindkettő.

    "Szerinted engem zavar, hogy ki mivel szív?"
    Nem csak szerintem, és igen, a heves válaszaid alapján nagyon zavar téged ez az egész, lásd fentebb.

    Az akkori disztrók borzalmas dolgain semmit sem változtat az, hogy akkor már az MS monopolhelyzetben volt. Ezt kéne észrevenned, ezt írjuk többen is. Rakás kutyaszar volt az egész. Rossz megoldások, nagyon gyenge támogatás, nagyon bonyolult dolgok, nulla marketing, nulla minden. Ez pont nem az MS hibája. A párhuzamos használatot pl. arra értem, hogy az akkor még divatos mobile rack-ből kivett vinyót a Linuxos gép esetleg nem akarta kezelni a fájlrendszer miatt, vagy mert olyanja volt.
    Az Apple 2001-ben kiadta az OS X-et, volt marketing, pontos cél, megkerestek vállalatokat, azóta lassan, de biztosan növelik a piaci részesedésüket. A Linux meg... hát legalább már van szép felület, meg pár indie játék Steam-en.

    "Ha tipikus felhasználó fornettisuti kollégád nem hozza fel az MSO alternatívák inkompatibilitását, eszembe sem jut ideírni ennek az okát."

    De nem tűnt fel, hogy ez senkit sem érdekel? Ettől nem lesz használhatóbb valakinek a LO...

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #56 üzenetére

    Nem, ezt nem mondtam, nyilván az MS-nek is van hozzá köze, de nem kizárólagosan.

    camillus: Talán nem sűrűn olvasod néhány ember hozzászólásait. Nem fikázok a semmibe. Mindig bizonyos emberek körül vannak ezek a viták, akiket állításuk szerint semmi sem érdekel (pl. hogy mennyire terjed a Linux), aztán mégis. Egyébként a Witcher 2 is van Linuxra, tudok róla. Az indie játékokat meg sokszor egy kattintás portolni (csak driver gond ne legyen...). Arra utaltam, hogy a programok, játékok zöme nincs Linuxra (persze, vannak esetleg alternatívák, de konkrét programokról beszélek, amik egyéb helyeken elterjedtek). De amúgy a beszélgetések mindig úgy haladnak, hogy a hardveres gondok miatt a felhasználó a hülye, mert másnak működik, a szoftveres gondok miatt szintén, az Adobe programozója nem ért hozzá (mikor linkeltem, hogy írta, miért nem készül Linuxra PS), a Librés inkompatibilitásra a megoldás a pdf, amit ingyen igazából csak szerkeszteni nem lehet, meg előadni belőle, de sebaj.

    tomtyi: Felőlem azt írsz amit jónak látsz, csak a stílusod alapján messziről látszik, hogy felhúzod magad a témán. Csak az megy, hogy az MS így, az MS úgy, szegény disztrók meg sem akkoriban, sem most nem terjednek, mert... Eszedbe sem jut elgondolkozni azon, amit írunk. Az MS helyzete nyilván rendkívül megnehezíti a többi résztvevő helyzetét, de már sokadszorra hozom példának az Apple-t. Ők jól csinálják.

    "mert milyen cég is áll a Linux mögött?"
    Hát akkor most mit is várunk? Szerinted egy ilyen piacon el tud terjedni valami, amit 3-4 hobbiprogramozó tart fent? Vagy aminek semmi marketingje nincs, semmivel sem teszik vonzóbbá a Windowsnál, csak azzal, hogy ingyenes meg az egymagos Cerkákon is megy az adott disztró? Vagy esetleg mazsolázni kéne a distrowatch-ról az 5000 disztró közül?

    "ki a fenét érdekel, hogy milyen hibái voltak 15-16 évvel ezelőtt a Linux disztróknak"
    Na most ha arról van szó, hogy szarul terjedt, meg hasonlók, akkor észre kéne venni, hogy a másik oldalnak mekkora része van ebben, mert bizony van.

    Engem nem érdekelne, ha jobban tudna terjedni a Linux vagy valamelyik ingyenes office. Addig jó volt pl. az Ubuntu, amíg nem jöttek elő a driver-gondok. Addig jó volt a LO, amíg nem estek szét a formázások. Tehet erről az MS? Tehet. A másik oldal is? Az is.

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #62 üzenetére

    A személyeskedő stílusról beszélek. A kutyagumi nem hiszem, hogy személyeskedés lenne, az akkori helyzetet jellemeztem a tapasztalataim alapján (illetve látszik, hogy nem terjed nagyon, ezek szerint nem volt alaptalan amit írtam).
    Nem akarom megmagyarázni neked, hogy tévedés volt. Van ilyen, mások is vannak így. De ez most számítana valamit? Én több dolgot nem tudtam megoldani, többek között azért, mert drivert sem tudok írni. 1-1.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    A driver-gondoknál sem a Windows-t szidom, ahogy Linuxon sem a rendszerrel volt bajom (ezen a téren), hanem egyrészt azzal, hogy nem létezett megoldás valamire (nincs driver), amire pedig szükségem volt, másrészt megkaptam többször is, hogy "de hát nálam ez megy már 10 éve, tuti te cseszted el", aztán mikor friss rendszeren követtem a parancsokat, és akkor sem működött, akkor is én voltam a hülye (lásd pl. tuner). Nem a rendszer hibája, de ez önmagában egy elég erős ok, hogy ne váltsak, meg ne akarják megmagyarázni nekem, hogy az jobb lenne.
    Talán emlékszel, mikor mentek a hitviták, hogy "márpedig ha nekem jó, akkor neked is jónak kell lennie".

    A zárt formátumnál nem tehet más róla, csak az MS. Ennek az ellenkezőjét sem írtam soha. A LO arról tehet, hogy nem tudja magát vonzóvá tenni azon kívül, hogy ingyenes. Tudtommal a szalagos menü nem védjegy, lehet, hogy egy frissített külső, ami hasonlít az MSO-hoz például segítene. Az sem lenne rossz, ha nem fordulnának elő olyanok, hogy a saját formátumában mentve két betöltés között elcsúszik a formázás (többször tapasztaltam). Ilyesmi.
    Végezetül pedig azt szoktam mondani neked, hogy ha valaki olvassa amit írsz, pont tesz rá magasról, hogy ki miről tehet, mert az ember azt nézi, hogy milyen program szolgálja ki az igényeit. Ha elítéli az MS-t és LO-t telepít emiatt, akkor sem változnak azok a dolgok, amiket már fentebb írtam. Ha meg esetleg munkára is használja valaki az otthoni gépét, akkor főleg nem fogja meghatni az egész. Vagy megkapja ingyen az iskolától/cégtől, vagy megveszi, vagy bétázik, vagy warezol.
    Talán amúgy az iWork egészen jól kezelte az MSO fájljait, legalábbis úgy tudom. Abban sem nagyon segített a Microsoft.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #67 üzenetére

    "eltüntették a nyomokat" Innentől ez is fikció, mert nincs rá bizonyíték, szóval akár az is kitalálhatta, aki valamiért nagyon nem szereti az MS-t. Nem először lehetne olvasni egy nagyobb cég ronda dolgairól, aminek a forrása egy volt dolgozó, vagy akárki az internetről. Ettől még lehet igaz, de kicsit több bizonyíték kell.

    Ha alakul egy cég, akkor ott állnak az üres irodában. Elgondolkoznak, hogy vajon a gépekre mit kéne telepíteni. Nem várnak arra, hogy jöjjön egy MS-alkalmazott, aki azon kívül, hogy ingyen adja a szoftvereiket, még pénzt is töm a zsebükbe. Ez úgy megy, hogy felmérik a helyzetüket, hogy mire lesz szükségük a jövőben, minek a legjobb a támogatása számukra. Ilyenkor jön a Windows+MSO páros. De nem mindig. Pl. egy menhelyen nem szokták komolyabb munkára használni a gépeket, ott egy Ubuntu+LO nagyon jó választás.
    Ha meg mindenki feladja (és például nem jön szalagos menü, hogy a korábbi példámnál maradjak), akkor ezen nincs is mit csodálkozni. Nem az egész piacot kell csettintésre meggyőzni, hanem apránként, előbb például az otthoni felhasználókat. Lehetne más a felület, lehetne tündér helyett varázsló, hasonlíthatna több dolog az MSO-hoz (ésszerű keretek között maradva), így talán többen kezdenék el használni, még ha sokszor gond is van a kompatibilitással (ez is felhasználástól függ, egyszerű dokumentumoknál nem jön annyira elő).

    "hogy lett egy versenytársa a piacon"
    Eddig is volt, OS X a neve.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #70 üzenetére

    Látod, hogy másképpen nem menne a dolog, csak ha célzottan, egyszerre kis rész lenne megszerezve a piacból. Ha otthon többen használják, talán egy-egy alkalmazott is rágná a főnök fülét, hogy érdemes lenne elgondolkodni rajta. Én örültem volna, ha egy MSO-val megegyező (vagy legalább hasonló) programom lett volna, ingyen, vagy sokkal olcsóbban. Az internet világában meg a Linuxról elég nehéz azt hinni, hogy alkatrész.

    A morfondírozást pedig korábban úgy értettem, hogy ma már kár azon elmélkedni, hogy mi volt régen, ki mit csinált (ugye pl. az IE Windowsba történő integrálása, és a Netscape kiütése egyrészt azért nem volt aljas dolog, mert az IE és a Windows is MS-termék, nyugodtan összekapcsolhatja (tudom, trösztellenes perek hada volt, saját vélemény), másrészt ha a Netscape annyira jó lett volna, akkor az IE helyett akkor is keresték volna, ahogy ma is ott a Chrome és a Firefox). Ma ez a helyzet, ez van, ebből kéne valamit alkotni, mert a hibáztatással azon kívül, hogy egyeseknek az esik le, hogy savanyú a szőlő a túloldalon, nem történik semmi. Én elmondtam, hogy szerintem hogy kéne csinálni, részemről tovább nem ragoznám a témát.

    camillus: Ne haragudj, nem tudtam, hogy problémát fog okozni a válaszom megértése, akkor tőmondatokkal fogalmaztam volna. Na sebaj, ilyen is van. Szia!

Új hozzászólás Aktív témák