Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz ollie #40 üzenetére

    Nevetni fogsz, de nekem elég a kiskereskedőt perelni. Vele vagyok szerződéses viszonyban, nem az Apple-lel. Ha én KisJózsi GSM-ben vettem és ilyen gondom támad, akkor a KisJózsi GSM-mel kötöttem az adásvételi szerződést. Majd a KisJózsi GSM meg perbe szállhat az ő nagykereskedőjével, ha akar.

    Amúgy a törvény arra kötelezi a forgalmazót, hogy a megvásárolt termék úgy működik, ahogy hirdetik. Ha nem vízálló (nem teljesítve a szabvány kritériumait), akkor az a fogyasztó megtévesztése. Ha annak hirdetik és mégis beázik, akkor gyártási hiba (mert nem szabadna beáznia), az meg jótállás.

    Csak halkan megjegyzem, a Samsung vállalt kötelezettségeit teljesítette. Az én S7e készülékem egy, de az ismerősi körben van még legalább 4 vagy 5, mind vízálló. Tehát maga a para felesleges, elég ritka lesz az olyan, ami beázik. De ahogy írtam, nem veszett fejsze nyele, csak legyen az ember kitartó, míg végig viszi az ügyet.

    Én nem vagyok jogász, de a tesóm igen, tudna mesélni a jelen lévő társaságnak. Higgyétek el, az emberek 80%-a csak azt hiszi, hogy egy ilyen ügyet nem nyerhet meg. De igen, megnyerhet. Nemrég nyertem a legnagyobb itthoni biztosító ellen. Mindenki keresztet vetett rám, másodfokon nekem adtak igazat. Mindent bevasaltam a biztosítón, amit csak lehetett. A kocsimra dőlt egy daru építkezéskor, és egy társasházi kiírásra akartak hivatkozni (figyelmeztetés), ezért nem akart a biztosító fizetni. Fizetett.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz ollie #40 üzenetére

    Te valami részvényes vagy, vagy mitől kaptad így fel a vizet? Itt arról van szó, hogyha rá van írva, hogy ezt és ezt a szabványt teljesíti (az IP 67 esetén ugye bizonyos fokú vízállóság) akkor nem lehet kamu dumával kibújni alóla ha mégsem. Ráadásul bár ezt itt bőszen bizonygatják x ideig a forgalmazó feladata az, hogy bebizonyítsa hogy nem rendeltetésszerű használatból adódik a hiba.

    Én soha nem írtam, hogy ez tök vízálló, vagy akármi, sőt írtam, hogy várom, hogy a sok idióta majd menjen búvárkodni vele aztán sírjon. Csak a beázott csodaszöveg meg az, hogy 50 méter mélyen eláztatod nem éppen ugyan az...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák