Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freemailuser

    csendes tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémával kapcsolatban. Lassan második éve használom komolyabb probléma nélkül napi szinten a waze--t az Android autoval több gépkocsiban is. Gépkocsik típusa Skoda octavia, VW passat, VW caravelle. Telefon Samsung S7. AA alkalmazás rendszeresen frissítve. Waze rendszeresen frissítve. Ami számomra nagyon fontos (volt), hogy vezetés közben a mikrofon ikonra bökve (vagy a kormányon lévő dedikált hangvezérlés gombot nyomva tartása után) simán be tudtam diktálni a címet, és tökéletesen tévesztés nélkül felismert minden szót, pontosan úgy, mint amikor sms-t diktálok. 2 héttel ezelőtt lecseréltem a telefonomat samsung S10e-re, ami véget vetett ennek az idilli helyzetnek. A mikrofonra bökve egy női hang angol kiejtéssel elmondja a következő magyar mondatot: "Először koppintson a ........(ezt nem értem) utána biztonságosan használhatja a google segédet vezetés közben" Ezzel egy időben a telefon legördülő menüjében megjelenik a következő értesítés: "Vezetés közben a hangja segítségével kommunikálhat a Google Segéddel" Erre koppintva átdob a Google Segéd konfigurálásához. A "Kezdő lépések" ikonra koppintva ez a hibaüzenet jelenik meg: "Ellenőrizze a kapcsolatot és próbálkozzon újra" Itt hiába választom az újra opciót, ismét vissza dobja ezt a hiba üzenetet. Amit eddig megpróbáltam: Google Segéd kikapcsolása, AA alkalmazás beállításában Hey Google kikapcsolása. AA verzió 5.4.502264 lecserélése 5.2.501053 ra. Egyébként az S7 és az S10e között annyi különbséget már az elején észrevettem, hogy az S7 esetében az AA alkalmazás indító ikonja látható volt a kezdőképernyőn, az S10e esetében csak a Beállítások -> Alkalmazások között látszik. Egyébként a hangvezérlés hibájától eltekintve, minden tökéletesen működik. Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák