Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csasaKKP

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is P9 Lite tulaj vagyok immár több, mint egy éve! Rendszeresen követem ezt a topic-ot, read-only módban! Pár hsz-el korábban, de már nyáron is olvastam, hogy bekapcsolt Bluetooth mellett a WiFi sebesség jelentősen csökken. Ez így van, én is tapasztalom, mind P8 Lite, mind P9 Lite telefonomon. Van egy alkalmazás, amivel ezt egyébként ti magatok is vizuálisan tesztelni tudjátok:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=de.avm.android.wlanapp

    Ebben van egy WiFi áteresztőképesség vizsgálat funkció, ami grafikonon ábrázolva mutatja, hogy mennyi a fizikai sebesség a router és a telefon között. NEM az internet sebességét méri, attól független! Érdemes úgy kezdeni a mérést, hogy bekapcsolt Bluetooth-al, majd futás közben kikapcsoljátok.

    Látható, hogy miután kikapcsoltam a Bluetooth-ot, ~20Mbit/s-ről ~45Mbit/s-re ugrott a sebesség.

    Szerintem egyértelműen hardveres probléma. Mindkettő a 2,4GHz-es sávot használja. A sebesség csökkenés akkor is megvan, he csak szimplán bekapcsolom a Bluetooth-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Új hozzászólás Aktív témák