Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsika89

    tag

    válasz szendo777 #6770 üzenetére

    Ahogy nekem sikerült:

    Ugye az eleje megvan: xda. Charles-t felrakod. Telefonon átütöd az IP-címedet a PC címére. Így már a PC-n keresztül kommunikál a telefonod.

    A Charles-ban megnézed a kommunikációt és az XDA fórumon lévő sort ( "sp_ard_common" )megnyitod.

    Ide tenni kell egy breakpointot, hogy megálljon a folyamat. Az sp_ard_common egy kérés a hua szerver felé. Mikor feldobja az új ablakot ( charles ) akkor akkor Execute majd Edit responde, alul JSONText és ide bemásolod ezt:

    {
    "status": "0",
    "autoPollingCycle": "1",
    "components": [{
    "name": "FRD-L09C432B320",
    "version": "FRD-L09C432B320",
    "versionID": "67426",
    "description": "FRD-L09C432B320 (2016/11/24)",
    "createTime": "2016-11-24T01:57:51+0000",
    "url": "http://honor.cvk.gr/v67426/"
    }]
    }

    Majd gyorsan megint Execute gomb.

    Ezzel az egésszel tulajdonképpen manuálisan megadod a kérésre érkező választ és a telefon meg is fogja találni az új SW-t. A válasz megadására nincs sok idő, mert timeout-al elszáll, ha nem érkezik meg a kért információ.

    Tegnap megcsináltam, ami eddig negatívum az az aksi fogyasztás és a hozzá tartozó becsült hátralévő idő nem az igazi. Más negatívumot nem érzékeltem eddig.

    ( Ahogy nézem P9-re már megjött OTA-n itthon is, érdemes megvárni és akkor nem kell mókolni.)

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

Új hozzászólás Aktív témák