Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz hallador #147 üzenetére

    Ember 42 éves vagyok. Nem dolgoztak 12 órát?Látod,pont erről beszélek,hogy te azt gondolod ismered az egész országot,minden munkahelyet.De igen,12 órát dolgoztak, mert ingyen nem épített házat senki akkoriban sem.sőt volt kommunista szombat,havi 1,amiért pénzt sem kaptak.Had én tudjam mennyit dolgoztak,mert én még emlékszem rá és mai napig beszédtéma.
    Miről beszélek? Olvasd el, hogy írsz emberek millióriol egy kalap alá véve mindenkit.Vannak ingyenélők,táppénzcsalók,semmirekellők,meg nyugdíjasok ,akik divat orvoshoz járók.De nem mind ilyen.
    És megint ez,hogy ha végzett ilyen munkát.milyen ha?komolyan kétségeid vannak afelöl,hogy valakinek az apja végzett ilyen munkát?40 évig dolgozott a vasműben.nem mindíg egy helyen,de ott nem sok pullos meló volt ám.Én voltam nála nem egyszer gyereként.Anyám meg járt hétvégeken a TSZ be bedolgozni ,ha nem ment a gyárba,mert olcsón kapott akkor takarmányt.Akkoriban miden háznál vidéken ott röfögött a disznó az ólban és a tyúk az udvaron.
    Milyen nagyobb felelőséged?miről beszélsz?A világ változott és velük az emberek.Anyám 61 éves korában ment nyugdíjba,de ott nem volt ám főiskola, meg egyetem.16 éves korában már járt dolgozni,mosott,főzött.Te meg elmehetsz majd 65 évesen aztán 20 évesen még iskolába jártál.
    Vicc az egész hozzállásod a magyar emberekhez és minden megnyilvánulásod egy általános lehúzás és lenézés felénk,ami felháborító.Részemröl ignore on,nem akarom szétcseszni a topikot,de ez vérlázító,ahogy fogalmazol és megnyilvánulsz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • H.Istvan25

    senior tag

    válasz b. #151 üzenetére

    Én is ignorálom ezt a tagot inkább....

    Huawei Mate 9

  • Totheground

    addikt

    Jó messze jutottunk a topic eredeti témájától. :DDD

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

  • H.Istvan25

    senior tag

    válasz Totheground #154 üzenetére

    Ezt annak kellene mondani aki elkezdte itt a magyarokat gyalázni. Odáig kulturáltan beszélt mindenki

    Huawei Mate 9

  • Totheground

    addikt

    válasz H.Istvan25 #156 üzenetére

    Annyira nem, hogy ez egy Mo.-n is ismert jogintézmény. Mármint "hivatalosan" nem, de egyik ismerősöm ellen is ítéltek ilyet.

    [ Szerkesztve ]

    Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

  • Vole

    tag

    válasz laszlobak #136 üzenetére

    Szerintem hagyjuk az urban legendeket, senkit nem hagynak meghalni azert, mert nincs jo biztositasa.

    Az a problema, hogy a komcsi rendszer mely nyomot hagyott a magyar fejekben es nem tudjatok felfogni, hogy az egeszsegugy nem jarhat alanyi jogon ingyen mindenkinek. Ilyen nincs. Illetve van, de abbol lesznek a magyar allapotok, ahol a novert hetente egyszer latod, az orvosnak kulon kell tejelni, a varolista olyan hosszu, hogy idokozben a betegek fele vagy meggyogyul vagy meghal, a WC -ben nincs budipapir...

    Es mint irtam, Mo -on sincs ingyen az egeszsegugyi ellatas, sulyos % -ot vonnak minden munkavallalotol, vallalkozotol. Gyanitom, hogy ha valaki utanaszamolna ennek es osszehasonlitana, hogy az atlag amerikai keresetnek hany % -a a rendes EU biztositas, akkor csak pislognal az aranyokon.

    Kicsit olyan ez, mint a lakasbiztositas. Aki nem kot biztositast a hazara, inkabb elissza/elszorakozza azt a penzt, az ne sirjon, ha mondjuk leeg az egesz es ezert a romok kozt kell aludnia.

  • hallador

    addikt

    válasz H.Istvan25 #152 üzenetére

    És akkor én minősítek igaz? Egy érvetek nem volt a mellébeszélésen felül én meg ignorálom a valotlansagot meg a tudatlansagot. Te más embereket nem. Na ennyit a nagy emberségessegrol amit itt mutattatok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz b. #151 üzenetére

    Na látod pontosan ezt írtam én is, most leírtad ugyanezt és most okosabbak tűnsz? Én volt hogy havi 350 - 400 órát dolgoztam, hol dolgoztak a szociban annyit? Ne beszeljel félre. Sehol.

    Komolyan nekem magyarázod meg, én meg otthon dolgoztam a földeken ameddig ez méghozta az árát. Ne engem oktass ki, válaszolj a felvetett kérdésekre. Pont azt írtam amit te, és mindenhova oda írva, hogy nem lehet általánosítani, ennek ellenére elmagyarazod.

    Es ez mind onnan indult ha emlékszel, hogy éppen a magyarsággal jöttél elő, aminek semmi köze az egészhez hirtelen de nagyot váltottál...

    Ja igen amúgy meséld már el, szerinted a fenti kérdések normálisak.? Egy kérdésre sem valaszoltatok. Csak a magyarság na igen erre számítottam... A múlt tagadás nem szép dolog valamint ha arra nem vagytok képesek,, hogy értelmesen válaszoljatok akkor miért válaszoltak?

    Ti nem engem hanem a valóságot ignoraljatok, ez a ti dolgotok...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • b.

    félisten

    válasz hallador #160 üzenetére

    Te általánosságban beszélsz a magyarokról.3.1 millió nyugdíjasról,arról,hogy nem ismerik a magyarok a cukorbetegséget ,és hogy Te mennyit dolgozol, régen meg senki nem csinált semmit,léhűtő volt stb.inkább zárjuk ezt le,nem erről szól a topik,valamint kb tűz és víz az álláspontunk.
    Messze nem azt írtam mint Te.
    Afenti kérdések a társadalom egy részét érintik,nem az egész nyugdíjas réteget,és te általánosítva beszélsz a saját népedről,míg ezt elítéled,ha Amerikaiakról van szó.A feleségem szociális munkás és kormánytisztviselő.
    Volt lehetőségünk kimenni amerikába 2 hónapra 15 évvel ezelőtt,ahol napi szinten találkoztunk azokkal a perifériára szorult emberekkel, akiket kivetett a nagy amerikai álom.
    Megdöbbennél,miket mesélt a fickó,akit kísérgettünk 5 héten át.
    2007 ben itt volt nálunk,azóta is tartjuk vele a kapcsolatot.
    Minden társadalom beteg,nem csak a mienk,de ő soha nem írt még hasonlókat sem a saját népéről,mint te,pedig kint ő sincs megfizetve és az utcán a szennyel dolgozik éjjel nappal.

    Az a gond a kérdéseiddel,hogy ezek személyes nézetek,amiket sokkal mélyebről kellene megváltoztatni ,egyfajta ideológia,amivel a saját mostani szenvedésed rávetíted az elmúlt rendszerre,pedig ez nem az elmúlt 50 év hibája,hanem a rendszerváltást és privatizációt végrehajtó újkori kormányok műve.Nézd meg a cseheket,hol tartanak most,az átkos kommunizmus után.

    Az egészségügy pedig nem fog itt működni,amíg nem kapsz lehetőséget arra,hogy ne a semmire vonják le a fizetésed egy részét,hanem Te fizethess biztosítási fokozatokat és dönthess arról mit és hol vársz el.Ez sem a kommunizmus hibája és az sem,hogy tönkretették a magánnyugdíjakat pár éve.
    Részemről lezárnám az offolást.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • hallador

    addikt

    válasz b. #161 üzenetére

    Te mennyit dolgozol, régen meg senki nem csinált semmit,léhűtő volt stb.inkább zárjuk ezt le,nem erről szól a topik,valamint kb tűz és víz az álláspontunk.

    Igen ilyet nem írtam, az szted véletlen, hogy 1 millió ember került ki az utcára a 90-es években? Azok mit csináltak? Igen ma Magyarországon 3.1 millió nyugdíjas él, és sokan dolgoztak, de nem annyit és nem olyan felelősségi körrel mint ma... (Például régebben nem voltak olyan munkahelyek, ahol akár egy ember is 10 -100-1000 emberért felelt, mert volt egy párttitkár, aki "rendet" tett, vagy így vagy úgy..., Ha nem sikerült, akkor ment a rendőr a levegőbe lőtt, és ennyi, meg lett a tettes, ez sem jobb ám... De ez nem az egészségügy kérdése már... )

    Amerikaiakról van szó.A feleségem szociális munkás és kormánytisztviselő.
    Volt lehetőségünk kimenni amerikába 2 hónapra 15 évvel ezelőtt,ahol napi szinten találkoztunk azokkal a perifériára szorult emberekkel, akiket kivetett a nagy amerikai álom.

    Állj már meg, Amerikában rengeteg szegény ember él, és ha ott valaki szegény, éhen is hal, de azért az nem egészen ugyanaz, ami otthon, mert otthon van szociális háló, ha picit lyukas akkor is. De ez megint nem az egészségügy kérdése...

    Megdöbbennél,miket mesélt a fickó,akit kísérgettünk 5 héten át.
    2007 ben itt volt nálunk,azóta is tartjuk vele a kapcsolatot.
    Minden társadalom beteg,nem csak a mienk,de ő soha nem írt még hasonlókat sem a saját népéről,mint te,pedig kint ő sincs megfizetve és az utcán a szennyel dolgozik éjjel nappal.

    Bizony, ott dolgozni is kell, és nem csak beszélni róla, erről van szó, ott a 8 óra kőkemény munkát jelent, nem 12 óra vagy dolgozom vagy nemet. Pontosan ugyanezt láttam én is. Ott sok ember szegény, és sokat dolgozik, hogy az is legyen neki. És itt nem is az eltartottam fekete kerületekről van szó, hanem a főleg olyan emberekről, akik valamikor nem tudtak visszatérni valamilyen trauma miatt értelmesen a társadalomba. USA-ban két Magyarországnyi hontalan ember él, és itt nem feltétlenül az a hontalan, aki utcán van, hanem az, akinek nincs rendes jövedelme, és lakókocsiban él pl... Nem rózsás a helyzet ott sem, de ez megint nem az egészségügy kérdése...

    Az a gond a kérdéseiddel,hogy ezek személyes nézetek,amiket sokkal mélyebről kellene megváltoztatni ,egyfajta ideológia,amivel a saját mostani szenvedésed rávetíted az elmúlt rendszerre,pedig ez nem az elmúlt 50 év hibája,hanem a rendszerváltást és privatizációt végrehajtó újkori kormányok műve.Nézd meg a cseheket,hol tartanak most,az átkos kommunizmus után.

    Áj ez meg nem így van, én nem szenvedek, jól élek, de nem is panaszkodom, de legalább véleményem lehet nem?
    Nem a csehekről, hanem a szlovákok, lengyelek mind jobban élnek, csak itt kihagytál egy lépést. Ameddig a szlovákok igen nagy szegénységben éltek, a lengyeleknél országos jegyrendszer volt a 80'-as években addig kádár népe keményen dotált gyógyszeren, pián, kaján élt. Ameddig gyakorlatilag mi voltunk a legvidámabb barakk, olyan dolgokkal mint a megalázott lengyelek, akik abban találták szép számban a kiutat, hogy megalázó kgst piacokon tengődjenek a magyar picit jobban élt, minden felelősség nélkül, ezt a lengyelek nem felejtették el, a szlovákok sem. A magyar olcsón akar mindent, miközben ezért annyit akar tenni, tanulni, dolgozni mint a 70-es, 80-as években az meg nem megy, mert egy okostelefon is bonyolultabb, mint akkor egy legbonyolultabb eszköz. Ehhez fejlődni kell, amin a Lengyelek,szlovákok, csehek már régen is rá voltak sajnos kényszerítve, ameddig a magyar hozzájuk képest dőzsölt... Magyarországon is volt a 80-as években jegyrendszer, csak ebből nagyon kevesen vettek észre bármit...

    De ez sem az egészségügy kérdése...

    Az egészségügy pedig nem fog itt működni,amíg nem kapsz lehetőséget arra,hogy ne a semmire vonják le a fizetésed egy részét,hanem Te fizethess biztosítási fokozatokat és dönthess arról mit és hol vársz el.Ez sem a kommunizmus hibája és az sem,hogy tönkretették a magánnyugdíjakat pár éve.

    De az azért a szocializmus hibája, hogy a most nyugdíjba vonuló társadalom 2,5* több gyógyszert szed, mint amúgy kellene, ezt nem most szoktatták hozzá az embereket, hanem a 80'-as években, és nem középiskolás fokon. Ennek a következménye a folyamatos orvos leterheltség, és a folyamatosan feleslegesen fenntartott beteg állapot, hálapénz és a többi...
    Ma nem tudná megvenni, mert annyiba kerül. az nem normális és nem is magyarázható semmivel, hogy a nyugdíjas a nyugdíja felét gyógyszerre költi, ez a 80'-as években 10-ed ennyibe került, központosított hitelre...

    A magán nyugdíj pénztárak tönkretétele addig nem lesz egyértelmű, ameddig van ellátás. Ha nem lesz, akkor lesz igazad.

    És persze ez magánvélemény.
    Részemről lezárnám az offolást.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • ricsip

    addikt

    Na, hogy visszatérjen az ontopic is.

    2 hetet voltam kis társasággal Floridában tavaly. A vezetést nem tudtam megszokni ezalatt (autópályákon) de az automata váltó az nagy királyság.
    WC-t 2 helyen is sikerült eldugítanom, először egyből első nap. Viszont pár nap után a helyi kajától a kula állaga formált, de "lágy" keménységűre változott és utána már lement simán (szemben az itthoni "pesti ember keményet sz*rik" állapottal). A WC-k valóban magas vízállással üzemelnek, és alulról csapatják ki vízárammal a cuccot, furcsa volt látni. Na ennyit a "bel"ügyekről.
    A mindenhova nettó árat írunk ki ergo SOHA nem annyit fizettem mint amennyi először ki volt írva (ilyen felár, olyan plussz költség amolyan lehúzási adó) engem rohadtul irritált egész idő alatt. Tankoláskor sok helyen semelyik kártyámat nem akarta elfogadni (se céges Amex, se gagyi Erstés Visa electron, se egy devizás 3. fajta) lehetett mászkálni cash-el oda-vissza-megintvissza a diffiért.
    Voltunk cruise-on is Bahamákon (rövid 3 napos, na ez nem éri meg, a hosszabb 1 hetesek csak kevéssel kerülnek többe, de nekünk időbe hosszabb nem fért bele). Na ezek a cruise hajókázások az igazi lehúzások: pl. a meghírdetett áron FELÜL van még kötelező jatt (a személyzetnek, ezt kifizetheted előre is az út kifizetésekor, és akkor már nem kell utólag jattolni), aztán ilyen package olyan package, ha ezt akarod akkor még ennyit meg annyit fizess rá, kikötéskor kijutni a partra fél nap, visszajutni megint fél nap, oszt voltál az egéász napból 4-5 órát a parton, stb. stb.
    Autókölcsönző (nagy neves nemzetközi, nem holmi local putri) megszívatott az extra biztosításokkal amit többször is nyilvánvalóan kimontam h. nem kell, ember legyen a talpán aki a rengeteg 3betűsből kiveszi h. miket fizettettek ki vele. Utólag valamennyit azért visszafizettek, miután megreklamáltam.
    Amúgy Floridára is kéne 3 hét hogy beleférjen minden, nemhogy egész USA-t bejárd 2 hét alatt.
    Legözelebb már tapasztaltabban vágok neki.

    -

  • ludi85

    tag

    2 éve voltunk feleségemmel 3 hetet LA-ban, illetve Las Vegasban. ( Utobbiban házasodtunk össze)
    Idén tervezünk visszamenni, ugyanúgy LA-ba 3 hétre. Láttam volt pár hozzászóló aki már huzamosabb időt töltött kint. Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e mondani néhány jó helyet, amit mindenképp érdemes meglátogatni. Amik 2 éve már megvoltak: hollywood sign, film studiók, Disneyland, Hoover gát, Endeavour űrsikló, tengerpart...
    Köszi előre is!

    Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

  • Vole

    tag

    válasz ludi85 #164 üzenetére

    Nem irtad mikor mentek, de ha epp lesz, akkor menjetek el a Monster Jam -re az Anaheim -i stadionba ( Disneyland mellett van ).

    Mi egesz nyaron a San Dimas -i aquaparkban doglottunk ( Raging Waters ), de ilyen rovid nyaralas alatt erre nem lesz idotok :)

  • ludi85

    tag

    válasz Vole #165 üzenetére

    Aprilis elején mennénk. Utánna nézek, köszi!

    Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

Új hozzászólás Aktív témák