Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz b. #86 üzenetére

    Azért szerintem elég korrekt leírás volt a részéről, semmi olyat nem írt hogy itthon minden szar ott meg jó. Miért ne lehetne ez a véleménye?!

    "egy kezemen meg tudnám számolni, ahol elfogadható áron értelmes kaját raktak elém" - Más a gasztrokultúra. Nekik a Burger és a Pancake az alap, nekünk meg a kolbász és a szalonna.. De attól még igenis lehet normális kaját kapni, max te a burgert nem csíped, de ők ugyanígy pislognánan nálunk. Azért ott tudsz venni mindenfélét, kicsit nagyobb a lehetőségek tárháza mint nálunk, hogy meg kell fizetni az oké, egy jobb étterem azért itthon sem olcsó.

    "Svájc vagy Norvégia ( ezekbe jártam eddig)nyomába sem érhet az Amerikai álom szerintem."

    Svájc?! Ahol a vicc szerint egyből a porszívóba öntik a konfettit?! :) Maga a hely nagyon patika, de ez a nyugati szabályozottság nálam már sok. Fagyizó előtt beszólnak, hogy ne ott edd a fagyit mert azt csak bent szabad.. Autópályán egy picivel gyorsabban mész a megengedettnél, és a rendőrtől megtudod hogy egy másik helyi autós jelentett be téged, mert őt zavarta, hogy te 5km/h-val gyorsabban mész mint ő.. Megtörtént dolgok. Egyszóval nekem nagyon nem jön be, amerikában a sok társadalmi probléma (feketék-fehérek, fegyvertartás, rendőri tulkapások, stb.) ellenére is nagyobb a lazaság és az emberek sokkal kedvesebbek, szerintem.

    Norvégia más tészta, tesóm ott él, nagy a jólét, kulturáltak az emberek, és tényleg egy gyönyörű világ, azt is látni kell de az biztos hogy nem bírnám sokáig északon.

  • Kroni1

    veterán

    válasz b. #98 üzenetére

    Én tudok neked kapásból két hentesboltot a közelemben ahol szalonnát lehet reggelizni! :)

    Azzal egyetértek, hogy ott nagy különbség van árban a Junk-food és a minőségi kaja között, de nem igaz, hogy szar a kaja, rogyásig vannak kajáldákkal mindenhol, meg lehet találni mindent mexikóitól a kínaiig. Az üzletekben meg a választék tényleg elképesztő, aki nem lusta magának csinálni a kaját az olcsón is tud jókat enni, asszonnyal mi ezt csináltuk sokszor. (Az 1gallonos 100% narancslé 1$ ára kicsit sziven ütött, mikor nálunk 1l-ért többet kérnek el..) A csóró amerikai viszont tényleg megelégszik a 4$-os McDonalds menüvel, mert otthon főzve sem tudna nagyon olcsóbban kijönni..

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz b. #144 üzenetére

    Úristen ember. ennyi baromságot rég láttam összehordva egy kommentben .

    Te éltél akkor? Én éltem abban a rendszerben 15 évet... Szóval Te nekem ne mondj ilyeneket...

    Először sajnálom, hogy ilyen miatt halt meg édesapád!

    Ember mondtam én olyat, hogy ezek az emberek Tehetnek erről? Benned annyi magyarság sincs, hogy ne hibákat keress.

    Nem állítottam ilyet, hogy Ők tehetnek bármiről, de így van? Így van, akkor most miről beszélsz? Milyen magyarsággal jössz megint elő, ennek az a baj, hogy semmi köze a magyarsághoz, ez egy szégyen amit velük csináltak, de sajnos így volt, és most is elmondom általánosítani nem lehet, és nincs is értelme...

    Ezeket a szarságaidat meséld azoknak akinek a szülei nem napi 12 órát toltak le egy gyárban és most öregen kap anyám 91 ezert forint nyugdíjat ő is egy az ingyenélők közül,

    Régen nagyon nem dolgoztak 12 órát sehol... Nem volt jellemző, ahol volt 3 műszak, meséld már el 3 * 12 óra az = 24? Nem...

    ingyenélők közül, apám meg a dunaújvárosi vasműben kapott rákot mert lébecolt napi 3 vagon szenet lapátolva, aztán nyugdíj előtt 2 hónappal meghalt felháborító , hogy ilyet le mersz írni a magyar emberekről, rólunk.

    Igen, csak ma azt a munkát egy ember végezné, amit Ők végeztek 3-an nem nagy baj igaz? Ha végzett is ilyen munkát nem egész életében, mert a legtöbb 50 - 55 évesen előnyugdíjba ment, de látom vágod a témát, mert ma Én már ha leszek egyáltalán nyugdíjas ugye? De ott aki az állam bácsinak dolgozott 40 évesen ment nyugdíjba.

    szavakat nem találni erre és kurvára messze vagy te az igazságtól. csak te levontad a saját kis elcseszett világodban a következtetéseket.

    Te meg csak nem ismered a történelmet, csak magyarázol idézlek "szarságokat"...

    Ha már ennyire ősmagyar vagy, akkor meséld már el nekem miért kell majd 65 - 70 éves koromig dolgozni, és nem 50-ig, meséld már el miért van 100* nagyobb felelősség a mai embereken, mint régen, miért hallnak meg 40 - 50 évesen az emberek, tuti azért mert csak régen dolgoztak mi?

    És akkor idézlek:

    Úristen ember. ennyi baromságot rég láttam összehordva egy kommentben

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • H.Istvan25

    senior tag

    válasz b. #151 üzenetére

    Én is ignorálom ezt a tagot inkább....

    Huawei Mate 9

  • hallador

    addikt

    válasz b. #151 üzenetére

    Na látod pontosan ezt írtam én is, most leírtad ugyanezt és most okosabbak tűnsz? Én volt hogy havi 350 - 400 órát dolgoztam, hol dolgoztak a szociban annyit? Ne beszeljel félre. Sehol.

    Komolyan nekem magyarázod meg, én meg otthon dolgoztam a földeken ameddig ez méghozta az árát. Ne engem oktass ki, válaszolj a felvetett kérdésekre. Pont azt írtam amit te, és mindenhova oda írva, hogy nem lehet általánosítani, ennek ellenére elmagyarazod.

    Es ez mind onnan indult ha emlékszel, hogy éppen a magyarsággal jöttél elő, aminek semmi köze az egészhez hirtelen de nagyot váltottál...

    Ja igen amúgy meséld már el, szerinted a fenti kérdések normálisak.? Egy kérdésre sem valaszoltatok. Csak a magyarság na igen erre számítottam... A múlt tagadás nem szép dolog valamint ha arra nem vagytok képesek,, hogy értelmesen válaszoljatok akkor miért válaszoltak?

    Ti nem engem hanem a valóságot ignoraljatok, ez a ti dolgotok...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz b. #161 üzenetére

    Te mennyit dolgozol, régen meg senki nem csinált semmit,léhűtő volt stb.inkább zárjuk ezt le,nem erről szól a topik,valamint kb tűz és víz az álláspontunk.

    Igen ilyet nem írtam, az szted véletlen, hogy 1 millió ember került ki az utcára a 90-es években? Azok mit csináltak? Igen ma Magyarországon 3.1 millió nyugdíjas él, és sokan dolgoztak, de nem annyit és nem olyan felelősségi körrel mint ma... (Például régebben nem voltak olyan munkahelyek, ahol akár egy ember is 10 -100-1000 emberért felelt, mert volt egy párttitkár, aki "rendet" tett, vagy így vagy úgy..., Ha nem sikerült, akkor ment a rendőr a levegőbe lőtt, és ennyi, meg lett a tettes, ez sem jobb ám... De ez nem az egészségügy kérdése már... )

    Amerikaiakról van szó.A feleségem szociális munkás és kormánytisztviselő.
    Volt lehetőségünk kimenni amerikába 2 hónapra 15 évvel ezelőtt,ahol napi szinten találkoztunk azokkal a perifériára szorult emberekkel, akiket kivetett a nagy amerikai álom.

    Állj már meg, Amerikában rengeteg szegény ember él, és ha ott valaki szegény, éhen is hal, de azért az nem egészen ugyanaz, ami otthon, mert otthon van szociális háló, ha picit lyukas akkor is. De ez megint nem az egészségügy kérdése...

    Megdöbbennél,miket mesélt a fickó,akit kísérgettünk 5 héten át.
    2007 ben itt volt nálunk,azóta is tartjuk vele a kapcsolatot.
    Minden társadalom beteg,nem csak a mienk,de ő soha nem írt még hasonlókat sem a saját népéről,mint te,pedig kint ő sincs megfizetve és az utcán a szennyel dolgozik éjjel nappal.

    Bizony, ott dolgozni is kell, és nem csak beszélni róla, erről van szó, ott a 8 óra kőkemény munkát jelent, nem 12 óra vagy dolgozom vagy nemet. Pontosan ugyanezt láttam én is. Ott sok ember szegény, és sokat dolgozik, hogy az is legyen neki. És itt nem is az eltartottam fekete kerületekről van szó, hanem a főleg olyan emberekről, akik valamikor nem tudtak visszatérni valamilyen trauma miatt értelmesen a társadalomba. USA-ban két Magyarországnyi hontalan ember él, és itt nem feltétlenül az a hontalan, aki utcán van, hanem az, akinek nincs rendes jövedelme, és lakókocsiban él pl... Nem rózsás a helyzet ott sem, de ez megint nem az egészségügy kérdése...

    Az a gond a kérdéseiddel,hogy ezek személyes nézetek,amiket sokkal mélyebről kellene megváltoztatni ,egyfajta ideológia,amivel a saját mostani szenvedésed rávetíted az elmúlt rendszerre,pedig ez nem az elmúlt 50 év hibája,hanem a rendszerváltást és privatizációt végrehajtó újkori kormányok műve.Nézd meg a cseheket,hol tartanak most,az átkos kommunizmus után.

    Áj ez meg nem így van, én nem szenvedek, jól élek, de nem is panaszkodom, de legalább véleményem lehet nem?
    Nem a csehekről, hanem a szlovákok, lengyelek mind jobban élnek, csak itt kihagytál egy lépést. Ameddig a szlovákok igen nagy szegénységben éltek, a lengyeleknél országos jegyrendszer volt a 80'-as években addig kádár népe keményen dotált gyógyszeren, pián, kaján élt. Ameddig gyakorlatilag mi voltunk a legvidámabb barakk, olyan dolgokkal mint a megalázott lengyelek, akik abban találták szép számban a kiutat, hogy megalázó kgst piacokon tengődjenek a magyar picit jobban élt, minden felelősség nélkül, ezt a lengyelek nem felejtették el, a szlovákok sem. A magyar olcsón akar mindent, miközben ezért annyit akar tenni, tanulni, dolgozni mint a 70-es, 80-as években az meg nem megy, mert egy okostelefon is bonyolultabb, mint akkor egy legbonyolultabb eszköz. Ehhez fejlődni kell, amin a Lengyelek,szlovákok, csehek már régen is rá voltak sajnos kényszerítve, ameddig a magyar hozzájuk képest dőzsölt... Magyarországon is volt a 80-as években jegyrendszer, csak ebből nagyon kevesen vettek észre bármit...

    De ez sem az egészségügy kérdése...

    Az egészségügy pedig nem fog itt működni,amíg nem kapsz lehetőséget arra,hogy ne a semmire vonják le a fizetésed egy részét,hanem Te fizethess biztosítási fokozatokat és dönthess arról mit és hol vársz el.Ez sem a kommunizmus hibája és az sem,hogy tönkretették a magánnyugdíjakat pár éve.

    De az azért a szocializmus hibája, hogy a most nyugdíjba vonuló társadalom 2,5* több gyógyszert szed, mint amúgy kellene, ezt nem most szoktatták hozzá az embereket, hanem a 80'-as években, és nem középiskolás fokon. Ennek a következménye a folyamatos orvos leterheltség, és a folyamatosan feleslegesen fenntartott beteg állapot, hálapénz és a többi...
    Ma nem tudná megvenni, mert annyiba kerül. az nem normális és nem is magyarázható semmivel, hogy a nyugdíjas a nyugdíja felét gyógyszerre költi, ez a 80'-as években 10-ed ennyibe került, központosított hitelre...

    A magán nyugdíj pénztárak tönkretétele addig nem lesz egyértelmű, ameddig van ellátás. Ha nem lesz, akkor lesz igazad.

    És persze ez magánvélemény.
    Részemről lezárnám az offolást.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák