Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz tibcsiworld #6748 üzenetére

    Hogy lehet megakadályozni, hogy a kapacitása lecsökkenjen?

    Azt sehogy sem tudod megakadályozni, előbb-utóbb az akkumulátor elhasználódik. A használat körülményeivel azonban ki tudod tolni ezt az időt elég rendesen, ha odafigyelsz az akkura. Ha sokat használnád az autót, akkor érdemes arra figyelni, hogy feleslegesen ne legyen sokat indítgatva, nem jó neki az, hogy elindítom, 200 méter múlva leállítom, megint indítom. Vagy ha előfordul ilyen is, akkor utána járasd többet a motort, hogy fel tudja tölteni a generátor. A generátort otthon is könnyen le tudod tesztelni. Járó motornál kapcsolj rá minden fogyasztót, fényszórók, ködlámpák, hátsó ablakfűtés, ventilátor csutkára, vészvillogó stb legyen egyszerre bekapcsolva és multiméterrel megméred az akkun a feszt. Ha ez 13,8-14,4 volt között van, akkor megfelelően tölt a generátor. :) A lényeg, hogy mikor leteszed az autót is legyen feltöltve az akku, hogy most ezt a generátor megtette, vagy a töltő tölti fel, az nem lényeges neki.

    Az is kérdés, hogy amikor megveszi az ember fia, akkor az már mennyi ideig porosodik raktáron! :(

    Ezt sajnos nem tudhatod, viszont ha ca-ca akkut veszel, annak majdnem mindegy. Ennek az akkunak olyan kicsi az önkisülése, hogy egy évig is tárolható úgy, hogy alig veszít a töltöttségéből. Persze ettől még évekig állhat valahol. Én caripar akkut [kép] [kép] vettem az autómba, ezt a németeknél is gyártják és két év szerviz garanciás, tehát ahol vettem, ott intézik, nem küldözgetik sehova. Már csak ezt és a gyárit forgalmazza a szerviz, mert az unix/bárdi által forgalmazott márkákkal csak szívtak. Rengeteg volt a garis probléma és mind küldözgetős. Ezt meg ha probléma van ők kimérik és cserélik is a helyszínen, ha indokolt. Gondolva arra amit írtál én úgy oldottam meg, hogy hiába volt készleten, rendeltettem frisset a gyárból (előtte azért megnéztem amik ott voltak, nehogy csak ráfogják) és ebből a frissből hoztam el egyet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák