Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #387 üzenetére

    Lol, dehogy lesz muszáj. A precedensjog sem úgy működik, hogy akkor a bírónak semmiféle befolyása nincs a döntéshozatalra. A precedenseket figyelembe kell vennie, de mivel rengeteg ilyen van, ő dönti el melyikre helyezi inkább hangsúlyt. De ez mind lényegtelen, mert sem a Standard Oil elleni per, sem a MS elleni trösztellenes per nem jelent meg eddig egyetlen meghallgatáson sem, és egyetlen periratban sem. Valószínűleg azért, mert veled ellentétben az Epic jogi szakértői képesek voltak megérteni, hogy nem biztos hogy ha ezeket a párhuzamokat behozzák a perbe, akkor nem fogják kiröhögni őket.

    Azt meg láthatóan képtelen vagy megérteni, hogy az iOS nem az iOS eszközök piacán versenyzik. Semmiféle olyan egyedi funkciója nincs, amit a droid, a másik mobilpiacon versenyző rendszer ne tudna kiváltani. Ennélfogva nem lehet azt mondani, hogy akinek okostelefon kell, az vagy elfogadja az Apple szabályait, vagy nem használ okostelefont, mert az iOS csak egy a piacon jelenlévő sokfajta mobil OS közül, és senki sincs kötelezve rá, hogy a kínálatból ezt válassza. Ugyanúgy ahogy a PS-re sincs kötelezve senki, akinek nem tetszik a Sony gyakorlata, vesz Xboxot vagy Nintendót. Mert a piacot a konzolpiac jelenti, és nem a PS konzolok piaca, lol.
    Pontosan ugyanígy a MS sem a Windowsok piacán élvezett 100%-os monopóliuma miatt vették elő anno (ami már a legelső Windows megjelenésétől megvolt neki), hanem mert 90%-os dominanciája volt a teljes OS marketen.

    United States v. Microsoft Corporation, 253 F.3d 34 (D.C. Cir. 2001),[1] was a noted American antitrust law case in which the U.S. government accused Microsoft of illegally maintaining its monopoly position in the PC market primarily through the legal and technical restrictions it put on the abilities of PC manufacturers (OEMs) and users to uninstall Internet Explorer and use other programs such as Netscape and Java.

    Ezt találta a bíróság aggasztónak. Ezzel persze te is tisztában lehetnél, ha tájékozódnál kicsit mielőtt nekiállsz szakérteni.

    A linux meg még mindig nem érdemi alternatíva az átlag user számára (aki mint mondtam, jó eséllyel azt sem tudja mi az). Az itteni linuxfanok nem az átlag felhasználót képviselik, mivel ez egy tech fórum, ha nem tűnt volna fel. Az hogy te meg én tudjuk, hogy elég lenne a linux is a mindennapokra, nem jelenti azt, hogy ezzel az átlag user is tisztában van. De az android és az iOS közötti versenyt illetően nem lehet ilyen helyzetről beszélni, mivel az android legalább annyira sikeres mint az iOS, és pont emiatt az átlag user számára is szerepel telefonvásárláskor a választható alternatívák között.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #397 üzenetére

    Lol, konkrétan 90% fölötti részesedésük (forrás: [link] ) volt a teljes OS piacon (desktopot, mobilt, meg minden egyébb operációs rendszert futtató terméket ideértve), még 2008-ban (a mobil OS-ek berobbanásának hajnalán) is az eszközök kb 90%-a futtatott valamilyen Windows-t :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Busterftw

    veterán

    válasz -Skylake- #398 üzenetére

    Oké, majd ha az megtörténik akkor meglátjuk mi lesz.
    De egyelőre ott tartunk, hogy a gonosz drága pénzéhes iOS-nal ahol kezdetektől 30% volt az adó, 500 appból 2 millió app lett és a szám folyamatosan növekszik, ahogy a fejlesztők száma is.
    A sok idióta, nem tudják mi a jó nekik. A semmiért tanulnak iOS-ra fejleszteni.

    A valóság meg az, hogy pont az Apple termékek vásárlói azok többségben akik a legtöbbet költenek az App Storeban.
    Nem az 17 forintos M-es előfizetőkről van szó, hanem akiknek kell az Apple által felépítette imidzs, akiket nem zavar az 1000 dolláros monitor állvány, mert az Apple design.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #389 üzenetére

    "A ti szintetekre mi tényleg nem megyünk már le, mi tényekkel érvelünk, nem fanboyságból védjük a mundér becsületét."

    Jaja, aki - témától függetlenül - nem fikázza veletek kórusban az Apple-t az a fanboy. Érdekes módon mégsem az általad fanboynak tituláltak pattognak egyik érvről a másikra, ha az adott témában acsarkodáson túl már nem tudnak mit hozzászólni, miután bebizonyítják nekik, hogy amit tényként adnak elő, az nem több szélsőségesen elfogult véleménynél.
    Ha elolvasod a hozzászólásokat, itt szinte mindenki csak a Ti abszurd agyrémeitekre reagál és - veletek szemben - nem hoz fel újabb és újabb témákat, csak hogy az irracionális indulatait igazolja.

    "ahogy a cikkeket se amik alá folyamatosan tolod a hittérítést"

    Itt hittérítést Te folytatsz (meg még pár haverod), azt is meglehetősen kontraproduktívan. A cikket meg olyan szinten eltorzult érzelmi szemüvegen át olvasod, hogy nem csoda, hogy nem érted azokat, akik fel is fogták mi van benne leírva, nem csak kicsemegézték belőle azokat a mondatokat, amikről azt vizionálják, hogy őket igazolja.

    "Azért mert a precedens a fontos, hogy az ilyen útonálló vámszedő maffiacégeket elkaszálják, és megszűnjön az árdrágítás."

    - Ebből az ügyből nem lesz precedens, az Epic csúnyán el fog taknyolni a bíróságon.
    Az Epic is tudja ezt nagyon jól, az egészet azért csinálja, hogy a hozzád hasonló magukat gyűlöletextázisba hergelő fórumhuszárok ingyen terjesszék a marketing bullshitet, mert úgy talán enyhíthetnek valamit a PR katasztrófán, amit a PC-s Epic Store-al kavartak maguknak.

    - Nincs árdrágítás. A platform fejlesztők dollár tízmilliárdokat fektettek a platformokba és aki rajtuk akar keresni, az megfizeti a kereskedelemben általánosan elfogadott jutalékot.

    Amúgy ez még mindig nem magyarázat arra, hogy miért pont az Apple-t kellett kipécézni, amikor ugyanezt a gyakorlatot követi az összes konzolgyártó és az online szoftver boltok jelentős része is, de mindegy.

    De hogy ne kerüljem meg a kérdést, hogy miért zavarna engem, ha lenne alternatív store.
    Erre is már vagy ezerszer válaszoltunk, csak ugye az információs buborékodon nem hatol át, ami ellentmond a vallási meggyőződésednek, de azért megpróbálom újra összefoglalni, hátha most:

    - Precedens 1: ha egy a kezdetektől egységes szabályokkal működő, a hagyományos kereskedelmi gyakorlatot követő rendszert csak azért szét lehet barmolni, mert az idővel sikeres lett, az nagyon súlyosan kihathat az egész iparágra. Ha a befektetők nem lehetnek biztosak abban, hogy a kockázatvállalásuk utólag megtérül, mert ha a befektetés sikeres lesz, akkor bármikor jöhet egy fityfasz cég és bírói úton rákényszerítheti az akaratát, akkor nem lesznek befektetések és lőttek az innovációnak.

    - Precedens 2: ha az Apple zárt ökoszisztémáját jogi úton szét lehet verni, akkor garantáltan meg fogják támadni a többi zárt rendszert is, ami ellehetetleníti a konzol iparágat és még számtalan hasonló üzleti modellel működő rendszert.

    - Biztonsági kockázat 1: ha az Apple nem ellenőrizheti, hogy mit telepítenek az iOS-es eszközökre, akkor az iOS az egyik legfontosabb előnyét veszíti el. Ha viszont az Apple ellenőrizheti az alternatív store-ok működését és alkalmasint előírhatja nekik, hogy milyen biztonsági előírásokat alkalmazzanak, akkor ugyanez a vircsaft fog folytatódni csak más szöveggel.

    - Biztonsági kockázat 2: ha egymással valódi versenyben lévő alternatív store-ok lennének iOS-en, akkor az App fejlesztők azokhoz a store-okhoz húznának, amik lazábban kezelik a biztonsági előírásokat: egyrészt mert így olcsóbb a fejlesztés, másrészt azok az appok, amik lopják a userek adatait nagyobb szabadságot élvezhetnek. Ezeket a problémákat a verseny nem oldja meg, mert a userek elől pont azokat az információkat hallgatják el, amik a leginkább befolyásolnák a döntéseiket.

    - Kényelem: én nem akarok olyan rendszert használni, ahol minden egyes bugfix release-t személyesen kell fórumokon kell lenyomozni, hogy akkor most biztonságos-e telepíteni.
    Persze erre szoktátok mondani, hogy akkor maradj kizárólagosan az eredeti Apple Store mellett, csakhogy ha az appok nagy része más store-ok exkluzív kínálatába vándorol, akkor a usernek nem lesz választási lehetősége ugyebár. Ha pedig a kritikus tömeg megmarad az Apple Store-nál, akkor megint csak nem változik semmi, és ott folytatódik az agyhalott kampányolás az Apple szabályai ellen, ahol félbemaradt.

    Tudom, hogy a fenti érvek nem hatolnak el a tudatodig, és rá fogsz akaszkodni néhány kontextusából kiragadt mondatra és azokat próbálod majd a Tőled megszokott módon, kínosan amatőr logikai bakugrásokkal szétcincálni.
    Én őszintén megértem, elvégre valamivel enyhíteni kell a kognitív disszonancián, amit a vallási tanaiddal ellentétes racionális érvelés gerjeszt a háborgó lelkivilágodban és ha ez valóban segít, akkor nosza, írd csak ki magadból, biztosan jót tesz majd a mentális egészségednek.
    Ugyanakkor jobb ha tudod, hogy a fenti érveket első sorban már nem Neked írom, hanem azoknak, akik csak megfigyelői a beszélgetésnek és pont az indulatvezérelt sárdobálás miatt nem szeretnek hozzászólni a hasonló témákhoz.
    Innentől már mindenki eldöntheti, hogy az érveim csak elvakult apple fanboy kapálózásai vagy racionális gondolatok-e, ahogy majd a válaszaidat is ez alapján fogják megítélni.

    [ Szerkesztve ]

  • Giovan!

    addikt

    válasz -Skylake- #398 üzenetére

    Hadd kérdezzem már meg, te látsz ilyen tömeges fejlesztő-elvándorlást az iOS-ről? Linkeltem fentebb, kb 20 millió regisztrált developerje van az App Store-nak, és a számuk folyamatosan nő. Ha elviselhetetlennek tartanák az Apple feltételeit, akkor nem ez lenne a helyzet.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Juhaszatti #400 üzenetére

    "Az Apple telefon még mindig egy okostelefon, akár iOS, akár android fut rajta."

    Fut az iPhoneon Android? Mutass már egyet!

    A Windowsnak biztos nincs 77% részesedése az Android mellett.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Giovan! #401 üzenetére

    Az "Ms-nek 90% részesedése van (volt, lesz,...)" baromság se jelent meg a perben, az biztos.

    "Lol, konkrétan 90% fölötti részesedésük "

    Szerintem először inkább nézd meg milyen ábrákat linkelsz, mielőtt beégetnéd magad vele. "Valamiért" a 2011 utáni időszak már lemaradt, bizonyára nem illik a koncepcióba. :D

    "még 2008-ban (a mobil OS-ek berobbanásának hajnalán) is az eszközök kb 90%-a futtatott valamilyen Windows-t :DDD"

    Az iPhoneoknak meg a 100%-a futtat IOS-t, az "kicsit" több.

    "Azt meg láthatóan képtelen vagy megérteni, hogy az iOS nem az iOS eszközök piacán versenyzik."

    Hanem min? MATÁV telefonfülkék piacán? Vajon a dfízelbotrányba miért nem vonták bele az elektromos és benzines autókat? Pedig azok is autók... Érted? Dehogy érted... Azaz nyilván érted, csak értetlenkedsz.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Busterftw #403 üzenetére

    Filléres kezdőknek nyilván nincs annyi eszköze a szabadságharcra, mint egy kínai állam által pénzelt Epicnek. Attól még azok is szeretnének. Ahogy a baszkok, skótok meg északírek is függetlenedni, csak mögöttük nem áll egy Moszkva mint a Krím mögött.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #54625216 #404 üzenetére

    "Érdekes módon mégsem az általad fanboynak tituláltak pattognak egyik érvről a másikra"

    Érv nélkül nehéz is lenne.

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Dr. Akula #406 üzenetére

    "Fut az iPhoneon Android? Mutass már egyet!"

    A te szavaiddal élve: Beakadt a lemez?
    Az Apple az okostelefonok piacán versenyez, rendszertől függetlenül. Akár tudna valaki Androidos iPhone-t mutatni, akár nem, ez akkor is így lenne.

    A Windowsnak pedig nem az Android mellett van 77%-a, hanem a saját piacán, a desktop operációs rendszerekén. Megnézted egyáltalán a linket?
    A saját piacán, a mobil operációs rendszerekén az iOS-nek egészen konkrétan 24,99%-a van.
    [link]

    Ezt én itt be is fejezem, csűröd csavarod a számokkal alátámasztott tényeket is. A legalapvetőbb dolgokat sem akarod megérteni, pedig szemmel láthatóan nem azzal van probléma, hogy buta lennél hozzá, csak ragaszkodsz a véleményedhez, és ehhez próbálsz igazítani mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • pakesz

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #407 üzenetére

    >> "Szerintem először inkább nézd meg milyen ábrákat linkelsz, mielőtt beégetnéd magad vele. "Valamiért" a 2011 utáni időszak már lemaradt, bizonyára nem illik a koncepcióba. :D"

    Churcill elmondta, hogy o marpedig csak abban a statisztikaban hisz, amit o maga hamisitott :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Juhaszatti #410 üzenetére

    A dízelautók meg az autók piacán versenyeznek, akkor vajon az elektromos autókat meg a benzineseket nem kéne bevonni a dízelbotrányba? :D Nyilván érted te is, csak a munkáltatód nem engedi hogy egyetérts.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #407 üzenetére

    Az "Ms-nek 90% részesedése van (volt, lesz,...)" baromság se jelent meg a perben, az biztos.

    Nem, mert nem kellett az Apple-nek reagálnia arra, hogy az Epic elővette a MS esetét, mert ilyen konkrétan nem történt meg. Mert rajtad kívül mindenki felfogta, hogy nincs értelme behozni azt az esetet ebbe az ügybe, mert totálisan elhibázott a párhuzam, mivel az iOS-nek nincs 90%-os részedéses a mobilpiacon.

    Szerintem először inkább nézd meg milyen ábrákat linkelsz, mielőtt beégetnéd magad vele. "Valamiért" a 2011 utáni időszak már lemaradt, bizonyára nem illik a koncepcióba.

    Hűha, itt most azt hiszem szintet léptünk. Mégis miféle jelentőssége lenne a 2011 utáni számoknak a 90-es évek végén megindult, és a 2001-ben lezárult trösztellenes perben? Vagy már nem arról beszélgetünk, hogy miért ugyanaz/nem ugyanaz ez a per mint az? Mert mint láthatod, a MS elleni per idején 95%-os market share-t birtokoltak a piacon amin a konkurenciájukkal (linux, Mac OS, stb) versenyeztek. És pont ez volt a bíróságnak is a baja, és nem az hogy a MS a windowsok piacán 100%-os részesedéssel bírt.

    Az iPhoneoknak meg a 100%-a futtat IOS-t, az "kicsit" több.

    Ja, csak hálistennek az okostelefonok piaca nem ér véget az iOS-nél. Ezt veled ellentétben a bíró megértette, ezért nyilatkozott úgy a walled gardenről, ahogy.

    Hanem min? MATÁV telefonfülkék piacán? Vajon a dfízelbotrányba miért nem vonták bele az elektromos és benzines autókat? Pedig azok is autók... Érted? Dehogy érted... Azaz nyilván érted, csak értetlenkedsz.

    Lol, konkrétan fél mondattal odébb írtam, hogy a mobil OS-ek piacán. Ez már a legalja, hogy a kiragadod az első félmondatot, és rákérdezel arra, amit a hivatkozott mondat második felében meg meg is válaszoltam :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Dr. Akula #412 üzenetére

    De érted, a Windows piacát annyira kiterjeszted hogy betolod mellé még az Androidot is, az iOS-ét meg annyira leszűkíted hogy nincs is mellette más, külön piaca van. Ebben hol a logika azon túl, hogy így illik az elképzelésedbe?
    Azt meg végképp nem értem, hogy jön ide a munkáltatóm, ami egy magyar, a fémiparban érdekelt cég. :D

    Tudom, azt írtam befejeztem, nem is akarlak megtéríteni, nem fűződik hozzá érdekem. Az észérvekkel folytatott vitákat/beszélgetéseket viszont sajnos kedvelem.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz -Skylake- #398 üzenetére

    "Azt jelentettem ki, hogy ha a fejlesztők elkezdik majd valamikor/valami okból kifolyólag hanyagolni az Apple platformját akkor olyan sebességgel fog elsüllyedni az egész cég iphone-ostul mac-estül, hogy ott emberek konkrétan öngyilkosok lesznek, hogy ne kelljen végignézniük."

    :DD nem kezditek túltolni a képzelődést egy kicsit? :DD képzelődöm egyet én is, a "doktor" a PH embere hogy inkább vegyünk prémiumot letiltás lehetőséggel, ilyen szintű trollkodást ritkán látni fórumon :D ha pedig komoly, akkor félelmetes az ilyen szintű fogalom nélküliség :(

    Ha a valóság is érdekel, a fejlesztőknek nagyon is megfelel az App Store. Nézd meg a legfrissebb negyedéves adatokat, a fejlesztők hol értek el több bevételt. Szinte 2x annyi az App Store javára. Igaz, a Play Store nincs Kínában, viszont az is igaz az Apple userbase jelentősen kisebb az Androidnál.

    Ha grafikon nem elég, egy fejlesztő véleménye is:

    "I've got an app on both App Store and Google Play.
    In September the iOS version made me $440 and the Android version $30 (pre 30%).
    That's not all. The App is free to use with adverts or pay once to remove ads.
    The iOS App earned me $260 in ad revenue in September, the Android App $20.
    I could port more of my Apps to Android but it just isn't worth my time."

    A fejlesztők köszönik, megfelel nekik a walled garden. Nem mindenki kér Sweeney kamu szabadságharcából, főleg egy indie dev helyében én nem a 30% miatt aggódnék, hanem a milliárdos Sweeney és milliárdos társai a kamu koalícióban valahogy tönkre vágná az App Store-t, akkor az indie dev appjának klónjait sideloadolnák ingyért, szerencsére a bíróság nem úgy tűnik az Epic felé hajlik, epic fail lesz a per. Mint user én is szívesebben használom az iOS appokat, szerintem minőségibb és fenntarthatóbb, köszönöm engem se kell felszabadítani.

    Akinek nem tetszik az iPhone, iOS, App Store rendszer, nyugodtan választhat egy rakás Android készülék közül és olyan forrásból telepít ahonnan akar. Továbbra sem értem, hogy Apple hater emberek, akik nem is használják az Apple platformot miért képesek topikokon keresztül hisztizni ellene, amikor mindenféle grafikon és növekedés szerint egy évtized óta Apple, dev, user háromszögben mindenkinek kölcsönösen virágzó üzleti modell miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Giovan! #405 üzenetére

    Nem latok. Azt irtam , hogy latok ? Szerintem nem ezt irtam, szerintem azt irtam , hogy ha valamikor/valamiert a jovoben beallna egy ilyen helyzet, akkor mi lenne a platform sorsa. A hszed masodik sorara meg mar feljebb is megirtam, hogy nem hagyhato figyelmen kivul a paltform, mindegy, hogy egyetertenek e a feltelekkel. A Waze nem mondhatja azt, hogy veszni hagy egy adott esetben szazmillios userbaset , de fejleszthet ugy, hogy nem ert egyet. Sokan azzal sem ertenek egyet, hogy az adojuk nem megfelelo resze megy korhazak fejlesztesere, de attol meg fizetnek adot, nem tehetik meg hogy nem fizetnek. Ez teljesen analog.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #32839680 #418 üzenetére

    A bíróság eddigi megállapításai alapján szerintem 30% marad, walled garden marad.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz -Skylake- #419 üzenetére

    "A Waze nem mondhatja azt, hogy veszni egy egy adottnesetben szazmillios userbaset , de fejleszthet ugy, hogy nem ert egyet."

    Hogyne, mint ahogy én is megveszem a zöldséget, pedig nem értek egyet az árával, mert nekem sokkal jobban megérné tizedannyiért. Csak ha ezzel bíróságra mennék, akkor körberöhögnének.

    Természetesen abban igazad van, hogy ha a fejlesztők jelentős része leállna az iOS-ről, akkor Apple ide vagy oda, az iOS platform lehúzhatná a rolót.
    Csakhogy sem a fejlesztők, sem az Apple nem erkölcsi vagy ideológiai alapon áll hozzá a kérdéshez, hanem üzleti logika mentén: amíg a fejlesztőknek megéri iOS-re fejleszteni, addig nem fognak lelépni és pláne nem fognak asszisztálni a számukra jövedelmező rendszer szétveréséhez.
    Jól látszik ezen a "koalíción", hogy olyan szolgáltatókat sikerül összeterelni, akik erősen jelen vannak más platformokon is és bár nyilván megéreznék, nem lenne a számukra halálos, ha kiszorulnának az iOS-ről. És még az ő esetükben is erősen valószínű, hogy idővel alábbhagynak a forradalmi hevülettel és igyekeznek peren kívül megállapodni, mert nincs az a CEO, aki egy vesztes per után úgy állna a tulajdonosok elé, hogy "hát igaz, hogy vesztettünk pár milliárd dollárt, de megmutattuk a mocskoknak, hogy készek vagyunk meghalni a szabadságért".

  • Busterftw

    veterán

    válasz Dr. Akula #407 üzenetére

    Tehát az Apple az IPhone-al és az iOS-al a piacon saját maga ellen versenyzik? Az Epic akkor milyen anti kompetetív és versenyellenes magatartásról beszél?
    Neki mit számít ha az Apple saját magával versenyez?
    Az sem törvényellenes.

  • Giovan!

    addikt

    válasz -Skylake- #419 üzenetére

    Hogy a fenébe ne lenne figyelmen kívül hagyható? Ha én appot akarok fejleszteni és azt látom hogy az Apple szabályzata számomra elviselhetetlen, akkor nem foglalkozom velük és kész, tanulok Swift helyett másik programozási nyelvet, olyat, amivel olyan platformra tudok appot írni, aminek a feltételei nem elviselhetetlenek. Nem kényszeríthet rá senki, hogy az akaratom ellenére iOS fejlesztő legyen belőlem. Ha tényleg ez lenne az általános vélekedés a fejlesztők körében, akkor nem fejlesztettek volna annyi appot az iOS-re és nem vált volna olyan sikeressé a platform, mint amilyenné vált, mert ez, mint arra korábban rámutattál, igen jelentős részben pont a fejlesztők közreműködésének köszönhető, ha nem fogadják el az Apple ajánlatát, akkor ez a siker nem jött volna össze sz Apple-nek. 10 éve ugyanezzel a szabályzattal operál az Apple, ezzel a szabályzattal jutottak el idáig, nem a rendszer sikeressé válása után kezdtek módosítani pl. az IAP-ot érintő részeken.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Busterftw

    veterán

    válasz -Skylake- #419 üzenetére

    Ez ugyanúgy igaz Androidra, a tévés WebOS-ra, Windowsra, Linuxra meg minden másra.
    A kutya nem használná őket. Viszont felesleges erről vitázni addig amíg benem következik,így csak a sok "ha" marad.
    A jelenlegi perhez nem sok köze van.
    Mindenki pénzből él. A piac szerencsére jól szabályoz.
    Ami nem éri meg az nem fog megmaradni hosszútávon.
    Senki nem fog appot fejleszteni, akinek nem éri meg.

  • Giovan!

    addikt

    válasz #32839680 #424 üzenetére

    Persze, nem kizárólagosan a fejlesztők érdeme a siker, de azért látni kell, hogy kellettek ők is hozzá. Ha nem látják elfogadhatónak az Apple ajánlatát és iOS helyett csak a konkurenciára fejlesztenek, akkor az ezzel az előnyével (hogy az ő rendszerére vannak appok) simán visszaszorította volna az Apple mobilos rendszerét a pár százalékos szintre.
    De nem ez történt. Az Apple kitalált egy szabályzatot, a piac pedig elfogadta. És ebből mindenki profitált, nem csak az Apple.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #32839680 #413 üzenetére

    "Ha az Apple azt csinálná hogy az iPhone-on és az iPad-en nem lehetne kikerülni az Apple adót"

    Azt csinálja! Épp ez az Epic baja.

  • somogyib

    őstag

    válasz Busterftw #425 üzenetére

    Én értem, hogy mit akar mondani Skylake: nem az előtelepített pár alkalmazás miatt vesz egy user oprendszert, hanem hogy tudjon rá telepíteni sokmás appot, és ha sok nem elérhető a platformon, akkor elpártolnak a userek az oprendszertől (végül is a 80-as évek elején is azért bukott a macintosh, mert az ibm-re több alkalmazás volt elérhető). És végül is az MS mobilplatformja ezért (is) bukott meg.

    Na de ez már tényleg nem a témához tartozik, csak belekotyogok. :)

    Dr. Akula 3 milliárd eszköz futtat java-t. Az az igazi monopólium. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Giovan! #414 üzenetére

    "Mert rajtad kívül mindenki felfogta, hogy nincs értelme behozni azt az esetet ebbe az ügybe"

    Mindenki = ti applefanok? Ezen a 3-4 állandó hittérítőn kívül mindenki más senki?

    "Hűha, itt most azt hiszem szintet léptünk. Mégis miféle jelentőssége lenne a 2011 utáni számoknak a 90-es évek végén megindult, és a 2001-ben lezárult trösztellenes perben?"

    Azt félreolvastam, a "volt" kimarad, azt hittem a jelenről beszélsz (hogy minek azt nemtom, de elég sokmindennel vagy így, nem meglepő már). De a visszatekintés se stimmel, a 2000-es 95% és 2010-es 70%-ból 2008-ra igencsak hasraütéssel bemondtál egy 90%-ot, mintha addig stagnált volna, aztán pont ott hirtelen 20%-ot esett volna. Biztos valami brókerbotrány lehetett véletlenül pont akkor, pont arrafelé, hogy így be tud szakani a részesedésük, nem pedig full kamu adat az egész. :DDD Arról nem is beszélve hogy a konzolokat "kifelejtették", pedig azok is számítógépek. Persze akkor nem lett volna meg az előre bemondott 95%. Ha már az Apple telefonokat el kell maszatolni az androidosok közt, akkor itt is minden szirszart bele kell számolni! Nincs kettős mérce!

    "Ja, csak hálistennek az okostelefonok piaca nem ér véget az iOS-nél."

    Ja, csak az Androidos rész épp ezért más, mert ott használhatsz saját storent, ezt már leírta Abu az 1. cikkben, azóta se sikerült felfognod...

    "Ez már a legalja, hogy a kiragadod az első félmondatot, és rákérdezel arra, amit a hivatkozott mondat második felében meg meg is válaszoltam"

    Szar ügy amikor a fagyi visszanyal, és viszontlátod a saját "érvelésedet"? Hát pont ez a cél, hogy végre észrevedd már mekkora baromságokat toltok itt fullban. Az Applenél semmi se számít, mert az a kis házikedvenc, az MS-nél meg minden, mert azt meg fújolni kell. Vagy mindent beleszámolunk a piacba, vagy semmit, de azt egyformán!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #86564352 #417 üzenetére

    "A fejlesztők köszönik, megfelel nekik a walled garden."

    Aha, pont azért perelnek... :DDD

    "egy indie dev helyében én nem a 30% miatt aggódnék"

    Egy indienek valószínűleg megfelel, mert nagyobb költség a saját store, de egy Epic szintű sztárkiadónak már pont nem, mert nekik meg a lehúzás nagyobb tétel sokkal, mint egy szaros store. A szabadpiacon mindenki saját maga választja meg mit akar, nem pedig maffiózó útonállók tartják a markukat, hogy "minket nem lehet megkerülni"... Az Apple store éljen meg azokból akik VÁLASZTJÁK őket, ne pedig azokból akikre RÁKÉNYSZERÍTIK MAGUKAT.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz somogyib #428 üzenetére

    És követelte az Oracle valaha hogy ha Javat futtatsz, akkor fizess mindenért 30%-ot neki? :) Az Apple ezt teszi. Nem csinálhatsz semmit a telefonoddal anélkül hogy ne perkálnál 30% sarcot nekik.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #32839680 #432 üzenetére

    "Ugye nem kell bemutatnom az érvelési hibákat?"

    Már párszor bemutattad.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #429 üzenetére

    Mindenki = ti applefanok? Ezen a 3-4 állandó hittérítőn kívül mindenki más senki?

    Már az Epic is Apple fan? Vagy miért hagyták ki a precedensek felsorolásánál a Microsoft elleni pert, ha annyira tökéletes a párhuzam a két per között, és az ő igazukat bizonyítaná ez is?

    Azt félreolvastam, a "volt" kimarad, azt hittem a jelenről beszélsz (hogy minek azt nemtom, de elég sokmindennel vagy így, nem meglepő már). De a visszatekintés se stimmel, a 2000-es 95% és 2010-es 70%-ból 2008-ra igencsak hasraütéssel bemondtál egy 90%-ot, mintha addig stagnált volna, aztán pont ott hirtelen 20%-ot esett volna. Biztos valami brókerbotrány lehetett véletlenül pont akkor, pont arrafelé, hogy így be tud szakani a részesedésük, nem pedig full kamu adat az egész. :DDD Arról nem is beszélve hogy a konzolokat "kifelejtették", pedig azok is számítógépek. Persze akkor nem lett volna meg az előre bemondott 95%. Ha már az Apple telefonokat el kell maszatolni az androidosok közt, akkor itt is minden szirszart bele kell számolni! Nincs kettős mérce!

    Mi a fenéről beszélsz? Még egyszer, a per a 90-es évek végén indult a MS ellen, és 2001-ben zárult le. Ebben az időszakban a teljes OS piacon 90% fölötti volt a részesedése (ha csak a destop OS-eket vesszük, meg még nagyobb volt ez az előny). Ennyi a lényeg, az ellenük indított trösztellenes per idején ezek az állapotok voltak, ezért indult per ellenük. Hogy utána mi történt az az ő perük szemontjából tökéletesen irreleváns, mert gondolom azt azért te sem gondolod komolyan, hogy a jövőbeli események befolyásolhatták a múltbelieket :DDD

    Ja, csak az Androidos rész épp ezért más, mert ott használhatsz saját storent, ezt már leírta Abu az 1. cikkben, azóta se sikerült felfognod...

    Pontosan erről van szó, hogy nincs kényszerítve senki, hogy olyan okostelefont használjon, ahol nem használhat alternatív store-t. Neked ezt nem sikerül felfognod, pedig tök egyszerű. Gondolom te is droidot használsz, szóval nem voltál rákényszerítve, hogy akaratod ellenére iPhone-t vegyél, ahol be kell tartanod az Apple szabályait.

    Szar ügy amikor a fagyi visszanyal, és viszontlátod a saját "érvelésedet"? Hát pont ez a cél, hogy végre észrevedd már mekkora baromságokat toltok itt fullban. Az Applenél semmi se számít, mert az a kis házikedvenc, az MS-nél meg minden, mert azt meg fújolni kell. Vagy mindent beleszámolunk a piacba, vagy semmit, de azt egyformán!

    Az, hogy nem tudsz racionálisan érvelni, az nem "visszanyal a fagyi", mert én veled normálisan társalgok, nem kiragadot részletekre reagálok. Hogy te erre képtelen vagy az én irányomban, az kettőnk közül egyedül téged minősít.

    A MS-nál a bíróság is a teljes desktop OS piacot vette alapul, lásd a pert (én azért írtam az összes OS-t, mert még szélesebb kontextusba helyezve az ügyet is elképesztő, 90%-os tÚlsúlya volt a MS-nak). Még mindig nem vagy hajlandó felfogni, hogy nem az volt a gond, hogy a "Windows piacon" 100%-os volt a részesedése a Windowsnak, hanem az, hogy a desktop OS piacot (azt amin a termékükkel versenyeztek) is teljesen leuralták, és ezzel az átlag usert is kényszerhelyzetbe hozták. Lásd az ítéletet, amiben ezt konkrétan ki is mondják:

    Judge Thomas Penfield Jackson issued his findings of fact on November 5, 1999, which stated that Microsoft's dominance of the x86-based personal computer operating systems market constituted a monopoly, and that Microsoft had taken actions to crush threats to that monopoly, including Apple, Java, Netscape, Lotus Software, RealNetworks, Linux, and others.[5

    De ilyesmiről nincs szó az iOS esetén, mert azon a piacon ahol ők versenyeznek az iOS-el, vagyis a mobil OS-ek piacán, csak 50%-on állnak még az USA-ban is, és nem lehet azt mondani, hogy teljesen leuralták volna ezt a piacot, és hogy kényszerhelyzetben lenne az átlag user.
    Még egyszer, nem véletlen hogy nem erre hivatkozik az Epic a bíróságon, rendkívül minimális erőfeszítéssel szét lehet szedni ezt az összehasonlítást. Persze ennek belátáshoz nem ártana túllépni a "fújapplemostjólmegkapják" hittételen, és kissé racionálisabban közelíteni a témához.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Micsurin

    nagyúr

    Szerkesztés gomb ha pink és félkövér lenne se vennék észre egyesek... :(

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Giovan! #435 üzenetére

    Kétlem hogy a konzolok között túl sok microsoft oprendszerű lett volna. A 90% max az x86 os pc-k között lehetett, ami közel sem a teljes számítógép piac. Ha már az Apple telefonok mellé bekevered az androidosakat, hogy ne tűnjön 100% monopóliumnak az Apple monopóliuma, akkor itt is tedd meg!

    "Pontosan erről van szó, hogy nincs kényszerítve senki, hogy olyan okostelefont használjon, ahol nem használhat alternatív store-t."

    Pc-n se voltál kényszerítve hogy olyan oprendszert használj amilyet csak akarsz. Ha az MS-nek 90% részesedése lett volna (de mint tudjuk nem volt annyi, csak egy részpiacon), akkor is ott a 10% másik, választhatsz. Ezért kár volt monopóliumot kiáltani...

    "nem voltál rákényszerítve, hogy akaratod ellenére iPhone-t vegyél, ahol be kell tartanod az Apple szabályait"

    Ahogy pc-n se hogy Windowst vegyél, ahol be kell tartanod az MS szabályait, azaz Windows mellé jár az IE. Ha nem tetszik, ott a FreeDOS, Linux.

    "a desktop OS piacot teljesen leuralták"

    Nem, mert ott volt 10% (konzolokkal együtt sokkal több, akár 50% is) alternatíva. Ugyanakkor Apple telefonokon 0% alternatíva van!

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #437 üzenetére

    Nem, mert ott volt 10% (konzolokkal együtt sokkal több, akár 50% is) alternatíva. Ugyanakkor Apple telefonokon 0% alternatíva van!
    Eszközök piaca VS egy eszköz piaca összehasonlítás azé ez má valami! :DD :R

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #32839680 #439 üzenetére

    "Nem tudom hogy az akkori böngészőt futtatni képes számítógépek piacán anno az Xbox meg a Playstation milyen részesedést képviselt gyanítom 0-t."

    Akkor hasonló lehetett az IOS-t futtatni képes androidos telefonok piacához? Mert most ez itt a legújabb applefan agymenés, hogy választhatsz más telefont is iPhone helyett, de Windows helyett ugye nem tudnak más oprendszert elképzelni.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #437 üzenetére

    Kétlem hogy a konzolok között túl sok microsoft oprendszerű lett volna. A 90% max az x86 os pc-k között lehetett, ami közel sem a teljes számítógép piac. Ha már az Apple telefonok mellé bekevered az androidosakat, hogy ne tűnjön 100% monopóliumnak az Apple monopóliuma, akkor itt is tedd meg!

    Lényegtelen hogy szerinted mi volt, az összes ezzel foglalkozó felmérés 90% fölötti részesedést mond a Windowsnak a 2000-es évek elejének az OS piacán, sőt, még évek kellettek neki a per után, hogy érdemi változás álljon be ezekben az arányokban (pl. [link],
    [link] [link] [link] ). Ha pedig csak a desktop piacot veszük, mint a bíróság (vagy ahogy ők fogalmaztak, az x86-based computerek piacát), akkor még nagyobb ez az előny.

    Pc-n se voltál kényszerítve hogy olyan oprendszert használj amilyet csak akarsz. Ha az MS-nek 90% részesedése lett volna (de mint tudjuk nem volt annyi, csak egy részpiacon), akkor is ott a 10% másik, választhatsz. Ezért kár volt monopóliumot kiáltani...

    Nem volt valódi alternatívája a MS Windowsnak a desktop piacon, ezért tett szert akkora piaci dominanciára, és ezért kiáltottak vele szemben monopóliumot. Itt a bíróság indoklása még egyszer:

    Judge Thomas Penfield Jackson issued his findings of fact on November 5, 1999, which stated that Microsoft's dominance of the x86-based personal computer operating systems market constituted a monopoly, and that Microsoft had taken actions to crush threats to that monopoly, including Apple, Java, Netscape, Lotus Software, RealNetworks, Linux, and others.

    Az iOS-nek viszont van, ő nem dominálja a mobilpiacot, ahol a userekért versenyez a konkurenciájával.

    Ahogy pc-n se hogy Windowst vegyél, ahol be kell tartanod az MS szabályait, azaz Windows mellé jár az IE. Ha nem tetszik, ott a FreeDOS, Linux.

    Valami oknál fogva mégis 90% fölötti volt a részesedése a MS-nak a destop OS piacon. Valószínűleg a userek veled ellentétben nem látták valódi alternatívának ezeket. De az android és az iOS fele-fele arányban osztoznak a mobil OS piacon az USA-ban, vagyis ott a userek is élhető alternatívát látnak az iOS konkurenciájában, másképp az nem lenne sikeres.

    Nem, mert ott volt 10% (konzolokkal együtt sokkal több, akár 50% is) alternatíva. Ugyanakkor Apple telefonokon 0% alternatíva van!

    Az Apple telefonoknak viszont van alternatívája a piacon, ezért nem lehet kényszerítésről beszélni. Mert az iOS minden egyes funkcióját el tudja látni a droid is.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Giovan! #441 üzenetére

    Az összes ember tudja hogy az IOS piaca csak az Apple telefonok, nem keresgél Androidosak között - kivéve téged. Ha meg már ott keresgélsz, akkor keresgélj nyugodtan a konzolok közt is Windows monopóliumot, hiszen az is számítógép!

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #442 üzenetére

    Nem, a konzol nem ugyanarra való, mint a desktop pc úgy általában. Pl. irodai munkára egyáltalán nem alkalmas. De az android a szó legszorosabb értelmében minden egyes funkciót el tud látni, amit az iOS. Nincs olyan, hogy játszani, fenyképezni, dokumentumot szerkeszteni, böngészni, filmet nézni, vagy facebookozni nem tudsz csak iOS-en, és akkor aki erre akarja használni a telefonját az kénytelen az Apple ajánlatával beérni. Mert ha nem tetszik neki a zártság, vesz droidot, és ugyanúgy minden egyes okostelefonos funkciót megkap, mint amit az iOS-en megkapna, csak cserébe még megkapja pl. a külső forrásból származó appok telepítésének a lehetőségét is.
    Épp emiatt az iOS folyamatosan versenyben van a piacon az Androiddal a felhasználókért, és nem lehet azt mondani, hogy egyik vagy a másik mellett kényszerből döntenének csak az emberek. Mert van alternatívája mindkettőnek.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #32839680 #443 üzenetére

    Hát ez az, pont 10%-kal több választásod volt, mint iPhone-on másik storet keresni! És mégis megkapta a monopóliumvádat. Akkor az Applenek duplán jár!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Giovan! #444 üzenetére

    "Nem, a konzol nem ugyanarra való, mint a desktop pc úgy általában."

    És? Attól még számítógép.

    "Pl. irodai munkára egyáltalán nem alkalmas."

    Az Android se alkalmas IOS programok futtatására. Mégis az a mantrád hogy választhatsz androidos telefont...

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #446 üzenetére

    Az Android se alkalmas IOS programok futtatására. Mégis az a mantrád hogy választhatsz androidos telefont...

    Te direkt nem érted, hogy mit írt? Funkcionálisan tökéletesen, maradéktalanul kiváltják egymást. Ezt írta.... :U :W

    "Nem, a konzol nem ugyanarra való, mint a desktop pc úgy általában."
    És? Attól még számítógép.
    :U :U :O

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Micsurin #447 üzenetére

    Funkcionálisan a konzol is tökéletesen kiváltja a pc-t, mégse akarod direkt megérteni... :W

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #446 üzenetére

    És? Attól még számítógép.

    Tehát én leírom miért nem jó a példa, melyik a funkció, amire nem jó a konzol, vagyis ami miatt nem jelenthet alternatívát, erre te leírod hogy "és? attól még számítógép". Ezt tényleg nem lehet nem trollkodásként értelmezni...

    Az Android se alkalmas IOS programok futtatására. Mégis az a mantrád hogy választhatsz androidos telefont...

    Az iOS meg nem alkalmas a droidos appok futtatására. A mac OS meg nem viszi a windowsos appokat, a PS-en meg nem mennek az Xbox-hoz megvett gamek. Mégis mire akar ez érv lenni? :DDD
    Minden okostelefonos funckiót ellát az iOS és az android is, ennek az állításnak az ellenkezőjét még mindig nem bizonyítottad.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #448 üzenetére

    Nem, nem vátja, lásd fentebb. Pl. irodai munkára egyáltalán nem használható, ahogy a 90-es években sem volt az, mikor a MS elleni per ment. Sőt, akkor még távolabb volt funkcionalitás tekintetében a konzol a PC-től.

    Nem is igazán értem amúgy hogy jött most ide a konzol. A desktop OS-ek piacán kialakított monopóliuma miatt büntették a Windowsot, konzolokat oda nem számoltak, nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák