Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edward2

    addikt

    válasz Ku'leth #42 üzenetére

    Mit? Így a legkönnyebb okoskodni.

    (#45) zseko
    Biztonsági frissítések: ahogy már korábban írtam túl van lihegve. Nem tudom hány éves vagy én már jó ideje simán 20 éve hallgatom ezt a "jajajajaj nem teszel fel biztonsági frissítést elvisz a pestis" és hasonló riogatásokat. Lekopogom azóta se történt semmi és windows alatt se tettünk fel soha egy büdös biztonsági (lassító) frissítést. Meg merem kockáztatni ha hülye vagy akkor rakhatsz fel bármilyen biztonsági frissítést belesétálsz a hülyeségbe.

    A 3 éves S4-emet frissítettem fel ~másfél hete aosp 6.0.1-re
    Akkor hol van a probléma? A gyártó nem óhajtott foglalkozni a telefonoddal, mert neki nem ért annyit, de van olyan jó az android, hogy te meg saját erőből (ingyen ráadásul) felbuheráltál rá egy up to date rendszert ami elmondásod szerint tökéletes. Tehát? Átlag pistit meg úgysem érdekli. El van a lagolós S4 minijével. Ha nem lagolóst akar és nem ért hozzá akkor meg vesz egy Galaxy Sx-et.

    És akkor talán nem is fosnák kifelé ennyire az új telefonokat a gyártók.
    Nem tudom, de ez rettenetes lenne. Szerintem a hardver fejlődésnek ne vessünk gátat azért mert pistike nem kapta meg a 6.0-át. Remélem érzed, hogy ilyen logikával még mindig abakusszal szórakoznánk.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Tomi_Ohl #44 üzenetére

    Tisztában vagyok, hogy az ICS sem volt egy leányálom.. de alapvetően én azok táborát gyarapítom akik úgy gondolják, hogy bármit is vesz az ember MINDIG az aktuális állapotért fizet.. Abszolút nem tartom elvárhatónak azt, hogy vásárlás után is kapjak még plusz funkciókat, ingyen. Persze ha valamit ígér a gyártó (pl 2 éves termék támogatást) akkor azt elvárom, hogy betartsa.. de ha nem ígért, akkor nincs is mit várni.. és ezzel vásárláskor is tisztában kéne lenni.

    Egyszerűen ami régi, az régi.. nagyanyádat se kezded el plasztikáztatni csak mert 40 éve még szép volt, és azt se várod el tőle, hogy tudja mi az processzor láb. Ő azt tudja amit akkor tudott.. és ez nem gond.

    Pl. Az Xperia Mino Pro egy több mint 5 éves cucc egy olyan szegmensben ahol egy termék ciklus 1-2 évig tart, igazi matuzsálem. Nem tudja az új dolgokat? Nem is volt soha az a célja, hogy tudja.

    :R

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • DeathAdder

    veterán

    válasz Puma K #47 üzenetére

    Ezaz, ha egyeseknek nem a samsung volna a referencia androidos telefon akkor nem neveznék "Lagdroidnak".. :(((

    Érdekes hogy egy lassan 4 éves nexus 4 semmi hasonló anomáliával nem szenved (sőt mai napig is csak nagyon kevés készülék tudja azt a simaságot űberelni) , egy ugyanolyan idős s3-al meg ha összevetjük akkor a sams kb a használhatatlan kategória. Tudom mert véletlenül itt van mindkettő mellettem..
    Még a kigyomlált note4 után is egy élmény volt használni a kis nexus 4-et

    [ Szerkesztve ]

  • laskr99

    addikt

    válasz fairi #50 üzenetére

    Nekem a Nexus 7 2013 tabom ami kb egyidős az S3-mal és ugyan az a hardver szint,minden akadás mentesen meg,és igen mindegyik a legújabb verzió. Semmi fagyást nem tapasztaltam eddig.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Rickazoid #13 üzenetére

    Hát ebben már csak az a szép, hogy miután megkapod az új droidot vagy instabil lesz a rendszer, vagy melegszik, vagy csökken az üzemidő. Tisztelet a kivételnek. Akkor mire fel a frissitgetés? Pont ezekkel nyomják ki a régi telokat, és kényszerítik rá a usert hogy váltson. Ezt nyilván nem a felsőkategóriás telokra értem, mert azok elviszik az új szoftvert is. De a 2-3 verzióváltás után azok is kimúlnak. Manapság ez a legjobb biznisz. 1-2 évente cseréled, és elég komoly összegeket fektetnek még azok is bele, akiknek ez messze nem lenne megengedhető. Pc-ket 4-5 ször ennyi ideig használnak az emberek, de még a notebookokat is 2-3 szor ennyi ideig.
    Tele vagyok olyan ismerősökkel akik hétköznapi emberek és 1,5-2 hónapi fizuból vesznek telot maguknak, vagy a párjuknak. Vagy 2 évig fizetik rá a részletett. Messze nem reális az egész. És tartok tőle hogy VR még tovább fogja ezt rontani.
    A gyártóknak pedig nem érdekük hogy tartós legyen a telo, meg a szoftver rajta. Még az Apple se kivétel ez alól. De mi fríssítünk, aztán lassúnak találjuk, akkor cseréljük. Nyilván bukunk vele pár appot a marketsban, de a legtöbb user amúgy se használ túl sokat, akkor meg minek is? És ha ezt jól átgondolja bárki elég nehéz vele vitatkozni. De nyilván lesz aki cáfolni fog. :DD :DD :DD
    A legtöbb appot amúgyis arra a droidra készitik amiből a legtöbb user van.
    A legtöbben a játékokkal főzik meg a telojukat, és mivel nincs bennük kelő hűtés nem is nehéz.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • fairi

    addikt

    válasz laskr99 #55 üzenetére

    Processzor se mindegy.
    Exynos 4412 van az s3-ba, erre nem nagyon fogtnak már optimalizálni.
    Nexus 7-ben egy határozottan erősebb s4 pro van. Az s4 pro erejű procik kb a leggyakoribbak jelenleg,középosztálybeli proci.

    4412 kb az alsó középosztály versenyzője jelenleg.

    http://mobilarena.hu/hir/snapdragon_s4_pro_a_sebessegbajnok.html
    Ez mutatja mekkora ugrás történt 2013 körül.

  • zseko

    veterán

    válasz edward2 #51 üzenetére

    Engem nem érdekel ki mennyi idős, láttam már idősben is idiótát, meg fiatalban is, nem az életkor számít. Az utolsó mondatod igaz, ha valaki hülye csinálhat bármit, akkor is besz.pja - pl. pc-n 20 év alatt egyszer volt vírusom, mikor egyébként is újra kellett rakni a wint és 'minden-mindegy' alapon ráengedtem a gépre kíváncsiságból, mit reagál a vírusírtó (nagyon virnyogott és kilőtte abban a pillanatban a wint, de végül leszedte), máshoz meg 1-2 havonta járhattam gépet telepíteni, mert képes volt minden szart összeszedni vírusírtó mellett is (hogy hogy csinálta máig nem értem, pedig néztem én is elég húzós oldalakat)
    Ja, biztonsági frissítések: nem is várnám el mindet, de amikor akkora lyuk tátong a rendszeren amin a fél naprendszer beférne, azért elvárható a javítás. Főleg mikor visszamenőleg az összes verzión jelen van. Ne a 'vegyél új telefont, nem lesz rés' legyen már a javítási módszer.

    Akkor hol van a probléma?
    Ott egy apró probléma, hogy elegánsan átlépted a lényegét a mondatnak :)

    Szerintem a hardver fejlődésnek ne vessünk gátat
    A fejlődésnek nem is, csak az irdatlan mennyiségű szemétnek. Kitűnő példája ennek a samsung, meg lehet nézni mennyi totál felesleges telefont ad ki, amiből jó néhány (főleg az alsó szegmens) már nulla naposan is az elviselhetőség határán volt. Persze hogy sz.rik a frissítésekre, lassan koreában nem laknak annyian amennyi féle telefonja van :) Csak az S4-nek 5 féle variánsa van ha jól emlékszem.
    Kütyübuzi vagyok, úgyhogy nekem kell a fejlődés :P

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz DeathAdder #54 üzenetére

    Mennyire volt kigyomlálva a note4, vagyis csak root, és utána ki voltak szedve a felesleges samsung és egyéb appok? Úgy nálam nem volt akkora élmény az S4, de így a stock androiddal annyira jelentős változás, hogy legközelebb valószínűleg nexus-t veszek sallang nélküli gyári rendszerrel. Pedig egy S7-re nagyon fentem a fogam :) Meglepett, hogy mennyire lefogta a telefont a TW, ha ez így ilyen, milyen lehet egy nexus?

    HR24.hu

  • pampika

    őstag

    válasz edward2 #39 üzenetére

    - most az jön majd, hogy a vírusok csak illuzió és minden kód tökéletes? örülök, ha nem találkoztál még se program hibával, se biztonsági réssel. és akkor ezek még csak azok a dolgok, amiket az emberi figyelmetlenségnek köszönhetünk, még nincs is szó a direkt kárt okozó vírusokról és egyéb kártevőkről. de biztos a google is csak véletlenül kezdte el minőségileg is ellenőrizni a progikat, h rossz indulatú kód ne kerülhessen fel a playre. szólni kéne nekik, hogy fölöslegesen öltek bele mérnökórákat.

    - iphone-t tényleg ne keverjük ide, mert az általad leírt dolgokban nem találtam túl sok konzisztenciát. mi köze a droid verziónak az iphone frissítéshez? amire anno én utaltam, az a frissítési hajlandóság a gyártó részéről. de hogy most te ezzel mit akartál mondani, azt nem tudom.
    ha a rootot arra akarod használni, hogy átírd manuálisan a sw verziót, hát hajrá. az tényleg epénisz méregetés.
    ami relevánsabbnak hathat, az a cm és tsai, de az megint csak olyan, hogy vagy van a telefonra, vagy nincs.

    - ismered az s4 minit? az úgy kb megvan, hogy a saját korában az s4 alatt volt egyel? nem, nem 30k alsókat fos, hanem felsőközépkategória volt anno. de annyiban igazad volt, hogy kár volt arra annyit költeni, mert ismerős fele annyiba kerülő, "kínai fos" telefonja frissült, nem laggolt és teljesen használható volt. de nézzük meg, hogy a szerinted elvárt felső kategóriában hogy is mennek a frissítések. s5-6 mikor is kapott friss rendszert?
    honor 6? önálló, "prémium" márka lett, mindenhol kihirdetve, h mikor jön rá a lolli. 3/4 év csúszással már sikerült is kiadni. megint csak nem a 30k-s kategória, és itt volt konkrét dátum ígéret is, csak épp mindig csúszott....tudom, mindenki hülye úccint, aki ilyet vett.

    de összességében, hol is írtam, h az android világ rossz?
    kicsit régebb óta használom a droidot, mint te, és ennyi idő alatt sem utáltam meg. vannak hülyeségei, próbáltam más rendszert, de mindig visszatértem, mert ez felelt meg a legjobban.
    de attól még látom azokat a visszásságait, amiket te letudsz "átlag pisti"-zéssel meg "ilyen az élet"-tel.
    "Logikus." ;)

  • azbest

    félisten

    válasz Hopkins95 #11 üzenetére

    Az egyik alkalmazás, amin dolgozom 2.3-tól felfelé támogatott, mivel már sok éve üzemeltetik. Vannak funkciók, amelyeket nem lehet úgy megoldani a régin, mint az újabbakon. Azért a legtöbb alkalmazásnál meg lehet oldani, de ha azt akarjuk, hogy ugyanúgy nézzen ki, akkor külön kell vele foglalkozni. Van ami 2.3, 4.0, 4.1, 4.4 és fölfelé mindegyik rendszeren máshogy néz ki, szóval az egységes dizájn miatt nem lehet a beépített kontrollokat használni, hanem ki kell kísérletezni saját megvalósítást hozzá. De ezeket még idő és pénz árán meg lehet oldani.

    Mi a baj a telefonoddal?

    Kevés memória:
    A régi 2.3-as készülékeknél nagyon pici a heap méret. Ez annyit tesz, hogy ha logók, képek vannak, akkor kifut a készülék a memóriából és elszáll. Vagy ha kezelve van, akkor nem jelenik meg a tartalom. Hiába van 512MB memóriája, de abból az app csak 24-et vagy jobb esetben 32-őt használhat, mert anno még az bőven elegendő volt és arra állította be a gyártó. Szóval a tartalomnak csak kis felbontású változatát lehet mutatni, de sajnos lassú is már az a készülék, szóval döcögős lesz.

    Kevés tárhely:
    De nézzük meg, hogy mennyi szabad hely van az alkalmazások telepítéséhez, működtetéséhez: 380MB a 2.3-as rendszerrel. Ha frissül a google pakk rajta akkor még egy-két kisebb alkalmazás talán elfér. Vannak alkalmazások, ahol nem lehet az 5 éves változatot használni, mert a hozzá kapcsolódó szolgáltatás fejlődése megköveteli az új verziót. Az sd kártyára nem tudsz appot telepíteni (mókolt rendszerrel lehet az egész belső tárat az appoknak adni és az sd kártyát fixen felcsatolni tároláshoz).

    A 2011-es xperiákra a 2.3-as mellett van gyártói hivatalos 4.0 is. Viszont számíts rá, hogy ha azzal használod, akkor lesznek alkalmazások, amelyek hibásan működnek. Ennek az az oka, hogy maga a rendszer hibás (programozóknak: a settet metódusok hívása csak egyszer hatásos rajta, többszöri hívásnál már hatástalan). Kifejezetten azért vettem egy ahhoz hasonló régi készüléket, mert a hibás működésére nem lehet a rajta való tesztelés nélkül felkészíteni az appjaimat. A későbbi xperiákat, amelyek már elve 4-essel jöttek ki, azokat ez nem érinti tudtommal.

  • troviko

    senior tag

    Spanomnak már októberben ez volt a Nexus telóján, én meg 2 hete kaptam meg Z5-re. :(
    Szerk: de legalább megkaptam, a Lolli tiszta bug volt.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

  • Mercel

    senior tag

    válasz edward2 #39 üzenetére

    Ezzel a mindenki hülye aki nem úgy gondolkodik ahogy te, szerintem nem kicsit szálltál el - leginkább magadtól.
    Nem irreális igény az alapvető támogatás - ha lehet úgy, hogy ne váljon közel használhatatlanná a telefon. Akkor sem ha az illető egy ötvenezres alap mobilt vett.

    Mondjuk az egyébként általam amúgy egyáltalán nem szeretett IPhone esetén ezt tudja a gyártó.
    A BlackBerry a mai napig támogatja a Z és Q sorozatot pedig már három éves szériák.

    Marcel

  • Tomi_Ohl

    veterán

    válasz Hobbbyt #53 üzenetére

    Az a baj, hogy beígérték rá a 4.1-et, aztán visszavonták. Az ICS eleve defektes volt, a 4.1 sok javulást hozhatott volna teljesítményben is (project butter), de hivatalosan sosem kapták meg. Akkor csalódtam először a Sonyban (igen, előtte nem volt tőlük telefonom).
    Azt azért én sem várnám el, hogy a 2011-esek megkapják még a Marshmallowot is, mégha a LegacyXperia csapat meg is oldotta. :)

    Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

  • válasz azbest #61 üzenetére

    Emberek, igazatok van, tényleg van rá 4.0!!! :Y
    Utánakerestem a neten és megtaláltam! Ami nekem furcsa, hogy mikor rámentem a telefon menüjében hogy frissítés, mindig azt irta ki, hogy a legfrisebb verzió van rajta! És egy kommentet olvasva a youtuben ez mással is előfordult!

    Ha ezt tudom, akkor már régen rátettem volna a 4.0-át!

    Egyébként tényleg kicsi a memória, a böngészésnél nagyon érződik pl hogy késéssel irja be a szöveget, vagy van hogy a játszás közben random összeomlik az egész és kidob a főoldalra. Ezért tényleg nem is használom sokmindenre, csak alap dolgokra, meg ha igen unatkozok akkor játszom rajta.

    Amúgy köszönöm azbest a részletes felvilágosítást(nagyon érdekes volt számomra), igy már érthető! :)

    Ennek fényében a legelső kommentem semmisnek tekinthető.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • csongi

    veterán

    Talan Googlnak kellene a frissitesi eloirasokat szigoritani?
    Pl alapbol kotelezni a gyartokat, ha a keszulekhez nem ad ki ujabb verziot, akkor a forraskodot koteles legyen megosztani.

  • taip

    senior tag

    Én sem jókedvemből használok Kitkat-et, hanem azért, mert a tavaly vett tabletemre még egy nyavalyás Lollit sem kegyeskedik kiadni a gyártó és akkor itt már M és N verziókról beszélnek... :((

    Egyetértek, hogy nem kell 5 évvel ezelőtti modellt támogatni, de a tavaly vett készülék miért minősül ócskának? Igaz, már van újabb változata (minimális különbséggel), de pont ezért: ha az újat ki bírták adni Lollival, a régire nem hinném hogy nagy munka lett volna ráhúzni. Csak nyilván nem érdekük, kényszeríteni meg senki nem fogja őket. Legfeljebb eldöntheted, hogy legközelebb nem vásárolsz ettől a gyártótól.

    Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

  • DeathAdder

    veterán

    válasz zseko #59 üzenetére

    Eléggé ki volt, mivel nexus-om volt előtte is, így hát elég allergiás vagyok az akadásokra.
    Csak nagyon kevés app volt fent és a legszükségesebbek, amiket mindig használok, minden más kuka, tw-vel együtt persze.
    Próbálkoztam custom kernelekkel, governorba belenyúlni, feljebb tolni az input boostot, custom romokat is etc.. és akkor azt hittem na végre fasza, de amikor kézbe vettem a nexus 4 -et (abban van a külföldi számom, de ritkán használom) mindig letört a csőröm, hogy basszus ez még mindig mennyivel jobb, reszponzív és fluid :)

    Azóta megint nexust hajtok, már a másodikat azóta :K

    Mondjuk a kijelzővel is hasonló élményem van, csak fordítva.
    Samsung után fakóbb volt a nexus kijelzője, aztán megszoktam, kalibráltam a színeket, na mondom tökéletes, de amikor meglátok egy csúcs sams kijelzőt mindig rájövök hogy az biza jóval szebb azért :D

    Én egyébként Moto G -nél tapasztaltam hasonlót mint Te.
    Középkategóriás volt már akkor is, de egyébként meglepően jó, aztán feltettem egy GPE romot amivel ég és föld lett, de tényleg.

  • WinstonWolf

    senior tag

    válasz csongi #67 üzenetére

    Ok, de szerintem ettől még nem várhatunk sokat... Mert ezek után gondolom akkor is csak főzött romok lennének a telefonra, ami mi tagadás csak félmegoldás...

    Szerintem az lenne a jobb megoldás, ha valami ésszerű maximalizált ár mellett lehetne főverzió frissítéseket megvenni. Ugyanakkor kötelezni a gyártókat, hogy a kiadott készüléknek minimum mennyi ideig kellene frissítéseket kiadni. Persze mindezt kötelezően feltüntetni vásárlás előtt a dobozon, vagy hirdetésekben. Máris lehetne még egy plusz amivel versenyezhetnének értünk, vásárlókért...

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

  • Puma K

    veterán

    válasz fairi #50 üzenetére

    Ez szomorú, akkor factory reset és használjam a telefont úgy ahogy van azaz abban az állapotában ahogy kibontottam és kivettem anno 2éve a dobozából a rajta lévő szoftverekkel és felejtsem el a frissítéseket?

    A telefon RAM-ja nincs felzabálva az említett programokkal.
    1.74GB RAM-ból általában 1.2GB-nál több nem szokott lenni a használat, szóval van még bőven szabad mozgástere a programoknak.

    A mobiloknál ez nem tudom hogy működik, de a PC vonalon a _tapasztalataim szerint_ ha meg van egy _minimum_ hardverszint (akár több generációval ezelőtt procival) játékos szempontból (Intel proci, 4fizikai processzormag, minimum 3Ghz-cen, 8GB RAM), amivel rendelkezik a géped és mindegy milyen OS (Win7, 8.1. 10) van rajta, akkor még a legújabb játékok is el fognak indulni és rendszerint minimum medium körüli grafikával játszható FPS-el (persze a legkényesebb része a gépnek a VGA ha játékokról van szó).
    Egy 15 éves gépen még a mai napig lehet szöveget szerkeszteni ha játszani már nem is, ami komolyabb erőforrást igényel mint az egyszerű hétköznapi feladatok.
    Persze lehet nem a legjobb választás egy ilyen korú gép manapság, de _használható_ az egyszerű feladatokra.

    Én egy általános optimalizálást nem gondolnék akkora ördöngösségnek a mobiloknál.
    Még ha sokféle 4magos mobilproci létezik különböző órajelekkel és benchmark pontokkal. Attól az még 4 mag, amin el tud indulni.

    Most itt egy telefon.
    Fix a hardver, bővíteni nem lehet.
    Nem 3D alkalmazásokat akarok futtatni.
    Ez a telefon nem egy gagyi valami mert még most sem az ha a hardverét nézzük, mert 2GB RAM van benne és 1,4 GHz-cen járó 4 magos procival rendelkezik.
    Nem tudom jelenleg mennyi az átlag RAM ami az Androidot használó emberek telefonjában van, de én eddig igencsak elvétve találkoztam olyannal akinek szintén 2GB RAM lett volna (LG G2/3, HTC). Szóval tapasztalataim szerint a többség 1GB RAM-al rendelkezik. Tudtommal erősen javasolt a minimum 2GB RAM, mert különben a siralmasan lassú tud lenni a Lagdroid.

    Mivel nincs feleslegesen futó alkalmazás a telefonon így bőven van is szabadon rendelkezésre álló erőforrás, de még így is a fentebbi gondokkal találom szembe magam: lassúak, akadoznak, várakoznak vagy kifagynak a Google rendszerén futtatott saját Google programok és a Droidban lévő programok.

    Szóval mindezek ellenére, még mindig nem értem, hogy egy fix hardverrel rendelkező eszköz, amire folyamatosan frissülő OS érkezik, hogy lehet ennyire rossz, és hogy lehet hogy elhagyják az idők folyamán a frissítésnek a lehetőségét, és az appok pedig egyre rosszabbak. Értem én, hogy terelni kell a népet az új kütyük felé, de ez így egy kalap... az egész.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • kekegsm

    őstag

    válasz edward2 #51 üzenetére

    "Biztonsági frissítések: ahogy már korábban írtam túl van lihegve. Nem tudom hány éves vagy én már jó ideje simán 20 éve hallgatom ezt a "jajajajaj nem teszel fel biztonsági frissítést elvisz a pestis" és hasonló riogatásokat. Lekopogom azóta se történt semmi és windows alatt se tettünk fel soha egy büdös biztonsági (lassító) frissítést. Meg merem kockáztatni ha hülye vagy akkor rakhatsz fel bármilyen biztonsági frissítést belesétálsz a hülyeségbe."

    Már ne is haragudj, nem akarok személyeskedni, de akkora butaság, ökörség ez amit írtál, hogy az elképesztő. Ha valaki rád hallgat, az akár otthon az ajtót is nyitva hagyhatná, kis táblával a kapun, hogy "Nem vagyunk itthon". Hozzászólásodból látszik, hogy halvány fogalmad sincs az informatikai biztonságról. A helyedben én nem hangoztatnám az általad megfogalmazottakat, mert ha szakemberek között teszed, csúnyán ki fognak röhögni.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • Dr.FantastiK

    őstag

    válasz kekegsm #72 üzenetére

    megis mi tortenhet ha nem teszed fel a kismillio ''biztonsagi'' frissitest a Windows 7 SP1-re ? peldaul !?? ;]

    Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

  • AcélAgyar

    tag

    válasz edward2 #39 üzenetére

    Érdekes, a Samsung Galaxy J1 mini DuoS 768 MB Rammal, WVGA felbontású kijelzővel, Spreadtrum processzorral és csak 3G képességgel a fedélzetén megkapta a Lollipopot. Igen, 2016-ben a Samsung ilyen ipari hulladékot dobott piacra, miközben ezt a "telefont" minden téren verő Galaxy Ace 4 nem kapott hivatalos 5.0-át, mondván, hogy "a felhasználói élmény csökkenne". Szóval hagyjuk ezt a szegény nagy gyártóknak mennyi dolguk van egy készülékkel bullshit dumát, a stratégiájuk, hogy vegyél újat, ha új szoftver kell :W :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kekegsm

    őstag

    válasz Dr.FantastiK #73 üzenetére

    kismillió biztonsági rést hagysz, amin keresztül egy rosszszándékú ember átveheti a hatalmat a gép felett, megszerezheti az adataidat, stb.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • pampika

    őstag

    válasz Dr.FantastiK #73 üzenetére

    csak egy kisebb lista w7-re:
    [link]

    azt kéne már elfelejteni, hogy nem csak a "fontos emberek" gépe lehet célpontja egy támadásnak.
    lehet, hogy tőled épp nem lopnak el közvetlenül semmilyen adatot egy behatolás során, de mondjuk bevonják a tudtod nélkül a gépedet egy botnetbe, akkor bizony a nyomozás során hozzád is be fognak kopogtatni, h ugyan meséljél már, miért vettél részt egy ddos támadásban? nyilván, tudod magad majd tisztázni jó esetben, de hiányzik a rendőrségre/bíróságra mászkálás?

    de ha netán te vagy a célpont (nem azért, mert fontos ember vagy, egyszerűen bepróbálták a géped és sikerült), akkor hiányzik, hogy az online jelenléted felett átvegyék az irányítást? akár a nevedben tegyenek olyan dolgokat, amiket nem tennél? netán leszipkázzák a számlád, mert gyenge védelmet használsz a belépéshez?
    persze, sok a HA, de ha épp hozzád törnek be és bármelyik is megtörténik, sztem nem leszel boldog.

    [ Szerkesztve ]

  • fairi

    addikt

    válasz Puma K #71 üzenetére

    legfrissebb jól működő romot érdemes megkeresni fórumhozzászólások alapján és azzal használni,és azokat az appokat érdemes frissíteni amelyik ad valami neked kellő funkcionalitást.
    mai legfrissebb appok többsége egyszerűen 2014,15 és legfrisebb procikat evszik figyelembe.

    "szóval van még bőven szabad mozgástere a programoknak."
    ezzel óvatosan, lehet úgy éri el hogy felszabadítja a ramot és közben háttérben zárja be a dolgokat.

  • kengyel

    nagyúr

    Sokkal több is lehetne ez az arány, a gyártókra kellene " lépni" jobban, hogy frissítsenek.

    kengyel

  • Dr.FantastiK

    őstag

    válasz pampika #76 üzenetére

    ez a botNet nem fog megtortenni 99% biztosan az atlagfelhasznaloval, mar csak azertsem mert nem eleg eros a gepe ahhoz hogy gyanut ne fogjon hogy huu de belassult ! vajon mitol ?? > hivjuk a szomszedbol Lacikat ujratelepiteni !!
    ...azonkivul megy a gepe csak 1-2-3 orat naponta , ami keves ahhoz hogy a 'RENDSZERBE' megfeleljen ... stb.

    en nyilvan nem vagyok erintett mert nem hasznalok Windozert, ami hemzseg a lukaktol mint egy szita ! :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

  • pampika

    őstag

    válasz Dr.FantastiK #79 üzenetére

    nem feltétlenül kell belassulnia annyira, hogy feltűnjön.
    tételezzük fel, hogy van egy kiszemelt honlapod, ami elbír mondjuk 50.000 kapcsolatot.
    összeszedsz 10.000 gépet egy botnetbe.
    minden gépnek kiadod, hogy 6 szálon kezdje el megpingetni az áldozatot -> 60k kapcsolat -> a szerver egy idő után feladja.

    bár nincs egy db botnetem sem, de nyilván nem úgy csinálnám, hogy feldobok egy chrome-ot a gyanútlan user arcába és ott nyitok 6 tabot rajta, hanem írok mondjuk egy parancssori scriptet, ami fut a háttérben és pl. wgettel/curlel elkezdi hívni az áldozatot. nem hiszem, hogy jelentős teljesítményt kívánna meg egy átlagos géptől, így az egységsugarú júzernek se fog feltűnni. egy átlagos 5-10 megás neten még ha egy nagyobb oldalt is hívsz meg 6 példányban, elenyésző a youtube, meg a torrent forgalom mellett. vagyis az áldozat gépét nem terheli jelentősen.

    szerver oldalon viszont egyszerre fog beérkezni a túl sok kérés, amit egy idő után nem tud majd kiszolgálni.

    (sajnos a windóz mentesség sem 100% garancia a védettségre, mert nyilván nem akkora számban, de más rendszereken is léteznek sebezhetőségek, amik javítását nem mindig kapkodják el sajnos)

  • kekegsm

    őstag

    válasz Dr.FantastiK #79 üzenetére

    1. pont az egyszerű, hozzánemértő felhasználók fognak áldozatul esni. botnet része lesz, esetleg spamszervernek használják, stb. És nem baj ha csak pár órát megy, hiszen van belőle tízmillió, egyszerre mindig üzemel legalább egymillió...

    2. Felvilágosítalak, sem a Linux, sem a MacOS nem sérthetetetlen... [link]

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • Dr.FantastiK

    őstag

    válasz kekegsm #81 üzenetére

    a LINK -be :

    '' A malware leggyakrabban a gyenge root jelszavakat kihasználva vagy a rendszergazda SSH belépési adatait brute force-szal feltörve jut be az egyes rendszerekbe, ''

    tehat ... :C a hanyagsagot nemlehet Updatekkel kivedeni . ;]

    [ Szerkesztve ]

    Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz kekegsm #75 üzenetére

    Maszlag amit írsz... Minek akarná bárki is a te gépedet? Ha ez a gép a nasanál, vagy az CIA volna, vagy egy bankba ott van félni valód.
    A netes banki hozzáféréshez se tud megegy feltört gép esetén se hozzáférni, max ha a telodat is lenyúlják ahova az sms jön.
    Az is érdekes hogy kb 20 év alatt nem sikerült még olyan wint kiadni ami ne lenne agyon foltozva a végére.
    Semmi érdeke nem füződik hozzá hogy jó legyen. Abban hol a biznisz. Meg kell teremteni az alapot a még újjabb op-nak is.
    Amit utána írtál, annak van max értelme. Sajnos sokan bele is futnak. Viszont az ilyenek nem veszik el az írányitást hanem a háttérben futnak, bújkálnak.
    De ez nem csak a winre igaz hanem a droidra is.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • EndR

    tag

    válasz zseko #45 üzenetére

    Igen, telepítésnél szól. Mivel az appokat a memóriakártyára akartam menteni, így az adoptable storage opciót választottam. Ilyenkor a titkosítja az sd-t a rendszer, ami miatt csak az adottmobilban lesz használható. Ez rendben is van.

    A probléma azzal van, hogy ezután egy kikerülhetetlen hard reset történt (a szoftver egy bugja miatt), ami után már nem ismerte fel a memóriakártyámat... És ennél a hard reset-nél nem szólt, hogy a memóriakártya újra inkompatibilis lesz...

    3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

  • kekegsm

    őstag

    válasz 7Heads Drago #83 üzenetére

    Az a maszlag, amit te írsz. Elég, ha egy kémprogramot feltelepít a gépedre, és már nagyjából mindenedet megszerzi. google, facebook, twitter, stb jelszavadat, emailcímeket, kontaktokat, stb. Vagy titkosítja az adataid, és fizetned kell, hogy visszakapjad. Vagy felteszi a házipornó videóidat a netre, ha nem fizetsz. Vagy csak egyszerűen bekapcsolja a gépedet egy botnetbe, és a többi sokezerrel együtt használja a CIA gép feltöréséhez. Vagy spamszervernek használja a gépedet, és pedofil pornót küldözget a BRFK-nak. Vagy amikor fizetsz az ebay-en vagy kaját rendelsz a Norbitól, eltárolja a kártyainformációidat, és rendel magának 28.000 darab ABBA cédét...

    Legyen már egy kis képzelőerőd... Vagy ha van feltelepítve a gépedre vírusírtó, anti-malvare szoftver, akkor böngészd át a logjait. Vagy a routereden a tűzfal logjait. Lehet, hogy meglepődsz, hogy az interneten böngészve mi mennyiségű szar akar beáramlani a gépedre.

    Manapság, amikor már járműveket irányít a szoftver, különösen fontos a biztonság. Pont most pattant ki, hogy wifin keresztül a Mitsubishi egyes modelljeinek mindenét tudják irányítani, még a kormányzást is! Szerinted nem lenne olyan vicces kedvű unatkozó hülyegyerek, aki eljátszana távolról a családi egyterűvel?

    A te hozzáállásod olyan, mintha azt mondanád, hogy miért is ne sétálnál végig a leglepusztultabb komlói vagy ózdi sikátorban este, mert te kis és szegény ember vagy, úgysem akarnak bántani... Vagy ha nem kapcsolod be a kocsiban a biztonsági övet, mert a sok ezer autó közül miért is pont beléd hajtana egy részeg...

    "Az is érdekes hogy kb 20 év alatt nem sikerült még olyan wint kiadni ami ne lenne agyon foltozva a végére.
    Semmi érdeke nem füződik hozzá hogy jó legyen. Abban hol a biznisz. Meg kell teremteni az alapot a még újjabb op-nak is." -> senki nem azért vesz új oprendszert, mert biztonságosabb, mint a régi. Még a cégek sem. Hanem a modernség, tudás az ok. Biztonságos volt a DOS, mégis Windows10-et használunk manapság.

    25 éve vagyok a szakmában, dolgoztam itthon és külföldön, többnyire sysadminként, de foglalkoztam kifejezetten hálózati biztonsági mérnökként is, kisebb (6fős kis IT tanácsadó és szolgáltató cég) és nagyobb (IBM, Microsoft) cégeknél, elhiheted, hogy tudom mit beszélek.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • zseko

    veterán

    válasz EndR #84 üzenetére

    Hát igen, ez gáz, mondjuk nekem volt egy megérzésem hogy így lesz, ezért inkább meg se próbáltam, de ez téged utólag már nem vigasztal.

    HR24.hu

  • Ku'leth

    tag

    válasz edward2 #51 üzenetére

    A hasonlatod szokás szerint nem helytálló.

    A Swiftnek is jár a szerviz, arra is van garancia.

    Az hogy olcsó telót vettél nem kell hogy azt jelentse, sz@rt.

    Egy épeszű határig támogatni kéne minden készüléket ártól függetlenül. Pl. egyértelmű hogy ha a vas nem bírja, nem akkora baj ha nem jön rá 6.1. Ellenben ha 4x 2GHz, 2GB RAM, 16GB ROM, HW feature korlát sincsen ami miatt ne menne, mi a akadályozza meg - a szemétkedésen kívül - hogy nem jön rá 6.1 ? Az hogy nem fél milka volt ? :W

    A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

Új hozzászólás Aktív témák