Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz EndR #6 üzenetére

    Pedig bizony szól, hogy bukom minden rajta lévő adatot, mert formázni fogja a kártyát, és máshol nem lesz használható, vagy választhatom a szokásos opciót. Igaz nem tudom milyen telefonod van, én egy S4-et frissítettem fel aosp 6.0.1-re, és ezzel kezdte rendszerindítás után. Nem is kapcsoltam be.

    (#34) edward2: Három. Google által kényszerítve. Legalábbis ami a biztonsági frissítéseket illeti, azoknál mindenképpen. És akkor talán nem is fosnák kifelé ennyire az új telefonokat a gyártók. Növekvő hardver igény? A 3 éves S4-emet frissítettem fel ~másfél hete aosp 6.0.1-re, nem bírok betelni vele, nem hogy gyors, sokkal gyorsabb, mint bármikor is volt. A futó appok ablakát 35 appal is vajsimán görgeti, a váltás pillanatok alatt, szinte gondolkodás nélkül megvan. El is vetettem új telefon vásárlását, annyival jobb.
    Persze ez a 3 év csak akkor működne, ha mint írták már mások is, a gyártók nem szemetelhetnék tele a rendszert mindenféle saját bloatware programmal, hanem kötelezően külön telepíthetőek/letörölhetőek lennének, és a google-tól jönnének a rendszerfrissítések.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz edward2 #51 üzenetére

    Engem nem érdekel ki mennyi idős, láttam már idősben is idiótát, meg fiatalban is, nem az életkor számít. Az utolsó mondatod igaz, ha valaki hülye csinálhat bármit, akkor is besz.pja - pl. pc-n 20 év alatt egyszer volt vírusom, mikor egyébként is újra kellett rakni a wint és 'minden-mindegy' alapon ráengedtem a gépre kíváncsiságból, mit reagál a vírusírtó (nagyon virnyogott és kilőtte abban a pillanatban a wint, de végül leszedte), máshoz meg 1-2 havonta járhattam gépet telepíteni, mert képes volt minden szart összeszedni vírusírtó mellett is (hogy hogy csinálta máig nem értem, pedig néztem én is elég húzós oldalakat)
    Ja, biztonsági frissítések: nem is várnám el mindet, de amikor akkora lyuk tátong a rendszeren amin a fél naprendszer beférne, azért elvárható a javítás. Főleg mikor visszamenőleg az összes verzión jelen van. Ne a 'vegyél új telefont, nem lesz rés' legyen már a javítási módszer.

    Akkor hol van a probléma?
    Ott egy apró probléma, hogy elegánsan átlépted a lényegét a mondatnak :)

    Szerintem a hardver fejlődésnek ne vessünk gátat
    A fejlődésnek nem is, csak az irdatlan mennyiségű szemétnek. Kitűnő példája ennek a samsung, meg lehet nézni mennyi totál felesleges telefont ad ki, amiből jó néhány (főleg az alsó szegmens) már nulla naposan is az elviselhetőség határán volt. Persze hogy sz.rik a frissítésekre, lassan koreában nem laknak annyian amennyi féle telefonja van :) Csak az S4-nek 5 féle variánsa van ha jól emlékszem.
    Kütyübuzi vagyok, úgyhogy nekem kell a fejlődés :P

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz DeathAdder #54 üzenetére

    Mennyire volt kigyomlálva a note4, vagyis csak root, és utána ki voltak szedve a felesleges samsung és egyéb appok? Úgy nálam nem volt akkora élmény az S4, de így a stock androiddal annyira jelentős változás, hogy legközelebb valószínűleg nexus-t veszek sallang nélküli gyári rendszerrel. Pedig egy S7-re nagyon fentem a fogam :) Meglepett, hogy mennyire lefogta a telefont a TW, ha ez így ilyen, milyen lehet egy nexus?

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz EndR #84 üzenetére

    Hát igen, ez gáz, mondjuk nekem volt egy megérzésem hogy így lesz, ezért inkább meg se próbáltam, de ez téged utólag már nem vigasztal.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák