Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz fairi #50 üzenetére

    Ez szomorú, akkor factory reset és használjam a telefont úgy ahogy van azaz abban az állapotában ahogy kibontottam és kivettem anno 2éve a dobozából a rajta lévő szoftverekkel és felejtsem el a frissítéseket?

    A telefon RAM-ja nincs felzabálva az említett programokkal.
    1.74GB RAM-ból általában 1.2GB-nál több nem szokott lenni a használat, szóval van még bőven szabad mozgástere a programoknak.

    A mobiloknál ez nem tudom hogy működik, de a PC vonalon a _tapasztalataim szerint_ ha meg van egy _minimum_ hardverszint (akár több generációval ezelőtt procival) játékos szempontból (Intel proci, 4fizikai processzormag, minimum 3Ghz-cen, 8GB RAM), amivel rendelkezik a géped és mindegy milyen OS (Win7, 8.1. 10) van rajta, akkor még a legújabb játékok is el fognak indulni és rendszerint minimum medium körüli grafikával játszható FPS-el (persze a legkényesebb része a gépnek a VGA ha játékokról van szó).
    Egy 15 éves gépen még a mai napig lehet szöveget szerkeszteni ha játszani már nem is, ami komolyabb erőforrást igényel mint az egyszerű hétköznapi feladatok.
    Persze lehet nem a legjobb választás egy ilyen korú gép manapság, de _használható_ az egyszerű feladatokra.

    Én egy általános optimalizálást nem gondolnék akkora ördöngösségnek a mobiloknál.
    Még ha sokféle 4magos mobilproci létezik különböző órajelekkel és benchmark pontokkal. Attól az még 4 mag, amin el tud indulni.

    Most itt egy telefon.
    Fix a hardver, bővíteni nem lehet.
    Nem 3D alkalmazásokat akarok futtatni.
    Ez a telefon nem egy gagyi valami mert még most sem az ha a hardverét nézzük, mert 2GB RAM van benne és 1,4 GHz-cen járó 4 magos procival rendelkezik.
    Nem tudom jelenleg mennyi az átlag RAM ami az Androidot használó emberek telefonjában van, de én eddig igencsak elvétve találkoztam olyannal akinek szintén 2GB RAM lett volna (LG G2/3, HTC). Szóval tapasztalataim szerint a többség 1GB RAM-al rendelkezik. Tudtommal erősen javasolt a minimum 2GB RAM, mert különben a siralmasan lassú tud lenni a Lagdroid.

    Mivel nincs feleslegesen futó alkalmazás a telefonon így bőven van is szabadon rendelkezésre álló erőforrás, de még így is a fentebbi gondokkal találom szembe magam: lassúak, akadoznak, várakoznak vagy kifagynak a Google rendszerén futtatott saját Google programok és a Droidban lévő programok.

    Szóval mindezek ellenére, még mindig nem értem, hogy egy fix hardverrel rendelkező eszköz, amire folyamatosan frissülő OS érkezik, hogy lehet ennyire rossz, és hogy lehet hogy elhagyják az idők folyamán a frissítésnek a lehetőségét, és az appok pedig egyre rosszabbak. Értem én, hogy terelni kell a népet az új kütyük felé, de ez így egy kalap... az egész.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák