Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Hintalow #60150 üzenetére

    Soha senkit nem beszélnék rá ilyenre ;-) , de én megpróbálkoznék a villany mellett elhúzni az ethernet kábelt.
    Úgy értem, hogy ha rendesen be van csövezve a falban minden, és van egy kismegszakítós szekrénykében vagy akármiben minden összefut, akkor nem reménytelen a helyzet.
    Tudom, érintésvédelmileg totál szabálytalan, de minden érintett kábel rendesen szigetelt.
    Nálam a nappaliba lett behúzva az internetnek az ethernet kábel (dsl) , onnan szépen visszahúztam a villany mellett a kapcsolószekrényig, aztán tovább a kamrába. Simán (persze némi mosogatószerrel megtámogatva ;-) behúztam az árnyékolt cat.5 patch kábelt, meg egy lapos 4 eres telefonkábelt a csőbe a három villanydrót mellé...
    Sokszor osztatlan kábelcsatornában, egymás mellett vannak húzva ilyen kábelek, a kényszer nagy úr.

    Egyébként ebben a helyzetben ha a routert valahogy áttennéd a fal másik oldalára, esélyed lenne arra, hogy a szobában használható wifi legyen ;-) Csak annyin múlik, hogy egy fallal kevesebbet kelljen legyűrnie a wifi jelnek.

    Powerline: ha a konnektorok külön kismegszakítón vannak, az nem gond, elvégre a kismegszakítók átengedik a villanyt, előttük meg közös a fázis, a kábel ;-) Az úgy biztosan jól működik. Elvileg ha külön fázison vannak a konnektorok, akkor is működhet, de azt ki kellene próbálni...

Új hozzászólás Aktív témák