Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • renatto

    őstag

    válasz Joshi #23611 üzenetére

    Én a szaggatást jobban bírom. :K

    KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

  • válasz Joshi #23611 üzenetére

    Ez igaz... bár szerintem az LG sem vészes... én 2/2-vel használom a 24p forrásokra... és nem látok szappanozást vagy anomáliákat, és viszonylag jól "kisimítja", nyilván semmi sem tökéletes.

    24p felett, pl 50i tévé adás meg ilyesminél voltak artifactok és problémák, így tévéadásra kikapcsolva jobb... de oda meg általában nem is kell ügye. :)

    Szóval igen... a nonpluszultra popikinyalós érzés a Sony... de az LG meg a többi is ott van pár hajszállal mögötte.

    Szerintem összegészében ár értékben még mindig az LG az ideális vétel.
    Van Netflix DV, támogatja a HDR forrásokat, konzolokhoz kíváló... filmekre is jó, és a TV adásokat is tűrhetően hozza minőségben (ha a forrás is az).
    A menü és a smart kezelhetősége meg verhetetlen.

    Én még mindig azt mondom a legolcsóbbat kell megvenni, ha csak nincs valami nagyon nagyon specifikus ok amiben az adott másik jobb.
    Ha +10%-on belül megkapható egy nagyobb kategóriás (B8 vs C8 pl) vagy másik Sony/Pana alternatíva, és főleg a filmezés/sorozatozás a cél, akkor érdemes arra menni.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Joshi #23611 üzenetére

    Tippre viszont, ha úgy adnák el az OLED-eket, hogy mindig fixen be lenne kapcsolva az 50/50% BFI, akkor viszont az emberek >90%-a egyszerűen hozzászokna az első pár napban, és nem is menne a nyafogás, hogy kell-e BFI.
    A CRT-k is mindig villogtak, a PDP-k is, ha akartad, ha nem.
    Egész addig senki meg sem kérdőjelezte a dolgot, míg nem jött az LCD a képtelenségeivel, hogy ha akartad sem tudott villogni (LED háttérfény előtt még nem is lett volna olyan egyszerű), mint előtte minden értelmes mozgókép megjelenítésre szánt eszköz (filmtekercses vetítőgép is beleértve).
    Megszokták az emberek a kényelmesebb, de rosszabb dolgot. Többek közt azért, mert a marketing egyenesen belenevelte az emberbe, hogy "az LCD-nek előnye az, hogy nem villog" (hosszabb távon lehet, hogy kényelmeseb ez a szemnek, viszont egy excel táblázattal ellentétben senki nem mondja, hogy bámuld napi 8 órát megállás nélkül a TV-t).
    Egyébként ugyan így eladták párszor az LCD marketingesek azt is, hogy jobb is, ha csak 1000:1 az IPS panelek kontrasztja, mert az is csak fárasztja a szemet, ha túl kontrasztos a kép (megint csak Gizi az exceltábla előtt napi 8 órában melóban, fekete-fehér rácshálót bámulva mereven, azt se tudva hol kell lehúzni a háttérfényt a kontraszt helyett, mindig a gyár alapbeállításon üzemel a melós monitor).
    Nem tudom, hogy valaha sikerült-e előrukkolni bármi ötlettel, hogy miért jobb az inhomogén kijelzőpanel, mint a homogén. Nem emlékszem egyre se, ami bekerült volna a köztudatba. "Éberen tart, nem alszol el az unalmas homogén fehéret bámulva, ilyenkor is gyönyörködhetsz a színekben". :D
    Azt is sokszor el tudták adni, hogy miért jó az erősen szemcsés látványú, gyöngyházfényben csillogó vastag kemény AR bevonat. Védi a kijelzőt, nem karcolódik olyan könnyen, és nem olyan fontos a redőny/függöny.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák