Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beldeczki

    aktív tag

    Üdv!

    Adott egy Asus P5Q Pro alaplap, egy Xeon E5420-as procival. Na most nem rég vettem az aprón egy 2x2GB-os 1066-os DDR2-es ram kitet. Processzor 400 FSB-n, ramokat belőttem 1066-ra, északi híd 1.2V-ot kap, ram fesz pedig 2.2V. Beraktam őket, memtest-et futtattam rajta elsőnek. Hibákat írt ki, mondom akkor megnézem a két modult külön-külön. Az egyik hibátlan a másik hibázik. Meg is van a ludas így. Visszarakom újra mind a kettőt, nem hibázik, 2 kört lemegy, de a 3-ban végül hibázott újra. Na most a kérdésem az lenne, hogy esetleg valamilyen beállítás hiba miatt lehet az, hogy az egyik modul hibázik a másik pedig nem? Mondjuk ha az egyik modul működik akkor a másiknak is mennie kell ugyanazon a beállításon. Meg ugye nem mindig elsőre hibázik, ezért nem tudom hogy most a ram a rossz vagy nem, bár szvsz hogy az lesz a ludas, de azért gondoltam itt is rákérdek a dologra.

    Képekben:
    együtt

    egyik

    másik

    újra együtt

    Azt még megfigyeltem, hogy mindig ugyanazon a ponton hibázik. Alaplap tuti jó, másik 1066-os kittel is megy, plusz idáig 4x2gb 800-assal használtam hiba nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák