Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    Üdv!
    Egy kis segítségre lenne szükségem. Itthoni home server/routernek szeretnék egy gépet összerakni Jetway nc9c lappal.. Az alaplapban vagy N455 vagy N550-es Atom proci lesz.
    Az Intel honlapján és a legtöbb helyen azt írják, hogy ez a CPU le van korlátozva 2GB RAM vezérlésére.. :U
    Ehhez képest itt a Crucial lapján kifejezetten ehhez ajánlanak 100%kompatibilis 2x2GB-os kit-eket..
    Szerintetek lehetséges, hogy valóban látja az N550 a 2x2GB-ot? :F

    Bepróbálnám mindenképpen, csak azt nem tudom, hogy a fogyasztáson kívül teljesítményben lehet-e különbség a 1,5V-os és az 1,35V-os verzió között (gyorsabb-e a 1,5V-os)? Mekkora fogyasztás különbség lehet a 2 kit között?? Mivel nonstop üzemű gépról beszélünk 1-2W nem biztos, hogy lényeg, de pl. 3W vs. 6W (lövésem nincs nagyságrendileg mennyit esznek ezek) már meggondolandó lehet..
    Ráadásul itthon csak a 1,5V-ost találtam, ha az 1,35V-os sokkal jobb, akkor rendelek kintről..

    Meg azt sem tudom, hogy ilyenkor a Bios felismeri, hogy 1,5V vagy 1,35V-os modult raksz bele, vagy elindul az 1,35V-os is na default 1,5V-tal, csak a hosszabb élettartam érdekében vissza kell venni? Vagy hogy működik ez??

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák