Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fertschy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem rég vettem új gépet a következő konfigurációval:
    Gigabyte EP45-DS3
    Intel E8500
    Kingston KHX8500D2K2/2G
    Gainward HD 4850
    ... stb.

    A probléma a rammal van. Valamiért az alaplap alapbeállításként 800mhz-en futtatná a memóriákat, 5-5-5-18-as időzítéssel. Eleinte gondoltam ezen könnyen segíthetünk: fesz emel v2,2-re, szorzó állítás, és máris kijön a 1066mhz. Így működik is. Ám ennek a memóriának az időzítése CL5, tehát 5-5-5-15. Ezt semmiféleképpen sem tudom beállítani (még 800mhz-n sem). Aztán beszereztem a MemSet nevű programot, amit lefuttatva meglepődtem: a memóriát csak egy Kingston KTC1G-UDIMM-nak látja. Gyorsan elindítottam az Everestet is, megnéztem, és ott is ezt látom: DIMM1: Kingston KTC1G-UDIMM 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz). Ebben az esetben helyes az alap 800mhz és az időzítés, amit felismert az alaplap. De most akkor mit tegyek? Mivel lehet probléma? Alaplappal? Memória-modulokkal? Vigyem vissza boltba a memóriákat? A memória csomagolása bontatlan volt, és a memória-modulokon elhelyezett matrica alapján is ez bizony KHX8500D2K2, de mégse akar úgy működni... Már végső elkeseredésemben azt is kipróbáltam, hogy átraktam másik memória-slotba a modulokat, de semmi változás (nem is vártam tőle mást).

    Már minden beállítást kipróbáltam az alapnál, semmi eredmény...

    Ja, és ráadásul a játékok gyakran elszállnak c00000005-os kivételkóddal, ami tipikus memória hiba.

    Előre is köszi a válaszokat!
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák