Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz MC Pite #3202 üzenetére

    16-85 f/3.5-5.6 VR van még talán de az 1FÉ hátrányt jelent, igaz hogy lágy nyitott rekeszen viszont csak a legvégső esetben használom ott, este talán nem venni észre annyira. Engem valahogy megfogott a "makró" tulajdonsága, persze nem makró lencse viszont egy méhecskét igaz hogy pár centiről de még élvezhetően lehet lefotózni. Volt mellette 35 ös fixem az más kategória persze. ;]

    Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM nekem szerintem ez az obi lenne a továbblépés, de míg aranyáron mérik és amíg nem zavar hogy milyen 2.8-on vagy 3.5-ön (70-en már hetvenkéccázat használok) addig rendben van. 10x15-ös fotón annyira nem látni, szerintem nem elrejtem a hibát csak együtt élek vele vagy megszoktam már. Nikonban nem tudom milyen lencsével helyettesíteném, egyedül a 17-55 f/2.8-at tudom elképzelni viszont hobbi szinten ez az obi elegendő. Egy 35-ös megérkezik még mellé és rendben is van a tartomány. Mielőtt megvettem nem nagyon nézegettem teszteket, ígéretes darabnak tűnt és nem csalódtam benne, ha pixelkukkolnám lehet már eladtam volna, de kiszolgál.:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák