Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [-HERO-]

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget, vagy tapasztalat megosztást szeretnék kérni tőletek, motorvásárlással kapcsolatban.
    Világ életemben Yamaha párti voltam, kicsi gyerekkorom óta (Volt egy kis kitérő egy RS125 el :D), 5-6 évre most jegeltem a dolgot mert jöttek a gyerekek, de megláttam a yamaha MT10 Tourert és bezsongtam tőle, elkapott a kell egy motor most azonnal érzés.
    Na DE itt jött a fekete leves, elmentem egy kereskedésbe és megkínáltak olyan árral, hogy az állam leesett, gondoltam magamban hogy ennyi pénzért már kapok bmw-t is, és igazam lett sőt!

    Szóval két motor van versenyben:
    Yamaha MT10 Tourer
    BMW S1000R +oldaltáskák+túra plexi+komfort ülés

    És itt vagyok elakadva, de nem is kicsit.
    Egyszerűen a paraméterek alapján nem tudok a két motor közt dönteni, sajnos kipróbálni még nem tudtam egyiket se, a Wallisnál mult héten eladták a teszt motort és még nincs másik, yamahát meg nem találtam. (szóval ha valaki tudja hol lehetne az MT10 et kipróbálni ne tartsa magában)

    És akkor a pro kontrák.

    Yamaha
    Pro:
    -Jobban tetszik a design
    -Kényelmesebb a motor
    -Imformatívabb és átláthatóbb műszerfal

    Kontra:
    -feláras az akrapovic
    -feláras a gyorsváltó
    -csak 1 év teljeskörű garancia van

    BMW
    Pro:
    -4 év teljeskörű garancia
    -Alap árban benne van az akrapovic
    -Elektromos futőmű
    -Tempomat és markolatfűtés is alapáras
    -Minden létező segédlet benne van
    -Fel és lefelé működő gyorsváltó

    Kontra:
    -Designba nem tetszik annyira
    -Hoszabb távon nem tudom mennyire kényelmes, bár a komfort ülést nem tudták megmutatni.
    -Talán magasabb szervíz költség (bár ebben nem vagyok biztos)

    A két motor ára szinte ugyan annyi, viszont a Bmw-n legalább fél millióval több extra van, de mégsem tudom eldönteni hogy melyik lenne a racionálisabb választás.
    Tippeket is elfogadok hogy mire figyeljek vásárláskor!

    Utoljára 2007 ben vettem egy új R1-et, ezeknek a motoroknak a feléért adták akkor, ezért lepett meg most hogy milyen árak vannak...

    Köszönöm ha megosztjátok velem a tapasztalaitokat! :R

    ### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

Új hozzászólás Aktív témák