Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BReal

    addikt

    válasz golyós #22355 üzenetére

    Hiába smart, ha pl. szar, lassú a rendszer vagy fagyogat a lejátszó. Vagy amikor a lejátszó az mkv fájlok egy részét nem játssza le. Én pl. jelenleg HA nem tudnám kihasználni a 4K előnyeit, nem vennék UHD TV-t. Értsd kellően nagy kijelző, hogy kijöjjenek az extra részletek. Vagy a 4K tartalom megléte: amíg 10-11000 Ft egy UHD film, addig hagyom, hogy a kiadóra rohadjon, tömörített mkv-t pedig nem fogok letölteni, arról nem beszélve, hogy a kedvenc filmjeimnek nem a letöltöm-megnézem-törlöm sorsot szánom, hanem szeretném megőrizni őket, ami kellő méretű háttér híján lehetetlen (ez feltételes mód, hiszen ahogy írtam, mkv-t nem akarnék letölteni, UHD BD formátumban a film pedig a 100 GB-ot közelíti- de a 4K mkv-knek sem szeretnék 20-50 GB-okat fenntartani per film). Erre pedig a legjobb a lemez formátum, az viszont sajnos méregdrága. TV-s 4K tartalomról itthon ne is álmodjunk, plusz ugye említettem, hogy a FHD tartalom minősége is hagy "némi" kívánnivalót maga után. És a streames 4K sem 4K a valódi pompájában, arról nem beszélve, hogy ha jól tudom, a Netflixnél még magyar felirat is sok esetben hiánycikk a tartalmaknál. Így számomra 30000 Ft különbség bőven pénzkidobás kategória. Ugyanis mire a fent említett dolgok megvalósulnak (elfogadhatóbb árú, 5-6000 Ft-os UHD BD film, magyar tartalmú 4K stream, megfelelő méretű és/vagy elrendezésű szoba a nagyobb méretű TV-nek), addig még feltehetően évek telnek el, addig pedig 1-2-3 TV generáció kijön, amivel olcsóbbá válnak azok a képességű modellek, amik most elérhetőek adott összegért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák