Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz #40993792 #42684 üzenetére

    Nem felhasználói, hanem hardverkihasználási szempontból pocsék a droid. Egyébként szeretném, ha nem pazarolna ennyire. Nomeg WinMO, Symbian és Maemo után más az ember véleménye AZ Operációs rendszerről. A testreszabhatóság, és fejlesztői, meg felhasználói szempontból való könnyű kezelhetőség az nagyon ott van. De miért nem lehet egy ARMEL és egy ARMHF platformú linuxon futtatni a dalvikot, amik kb olyanok mint a maemo5, és csak a fingós appok/occsójátékok lennének dalvikban. Mert egy mouse trap, vagy Raging Thunder nem nagy gépigényű (irónikus persze hogy droidon kell hozzá GPU, míg Symbianon vígan megy nélküle), de hogy egy webböngésző, egy NOVA3, egy PDF olvasó, vagy maga az egész felület miért dalvik, azt nem értem. Rengeteget terhel a CPU-ra, és Integer, azaz órajelfüggővé tesz mindent. Egy hagyományosan vendégrendszerből csináltak az elődökkel nem kompatibilis gazdarendszert. És nekem ne zárja be a telefon a böngészőt amíg a youtube kliensben videót nézek, vagy keresek egy adatot a doc fájlban. Most jöhetsz a csúcsgépekkel, de az is csak mintha. A rengeteg RAM miatt ott tartja, vagy nagyon gyorsan újra tudja nyitni, ennyi. Symbianon a taskváltás egy tied másodperc, ARMv6-on. Droidon a futó folyamat hibernálása, és a hibernált újraindítása másodperceken vesz igénybe egy tegra2-es galaxy tabon. Egyébként meg miért ne áskálódhatna a haverom az egyik magon futó minecraft szerveren a közös mapon, amíg megnézem a leveleim pl? Ezt még a jelenlegi rendszerrel is meg lehetne oldani, ezért mondtam hogy fölös. Tapasztalataim szerint úgyis mindig mindent a 0. számú magra terhel.

Új hozzászólás Aktív témák