Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joy001

    tag

    Üdv. mindenkinek!

    Szeretném a véleményeteket kérni, gépvásárlás előtt.

    A versenyzők:
    Olympus E520 dupla kit,
    Fuji s100fs, s200EXR (kompakt);
    Canon SX1 IS (kompakt).

    A fő szempont az lenne, hogy rossz fényviszonyok mellett is elfogadható (jó) legyen a képminőség, és ne kelljen fél napig állítgatni, csak ISO állítás mellett aut-ba is lenne használva, pláne eleinte (nem saját részre lenne, hanem ajándékba).

    Az E520 dupla kit 130-ért megvásárolható. Ehez plusz obi 90%, hogy nem lenne.
    A Fuji s100fs-120ezer, a 200EXR 140ezer. Ezeknek a nagyobb zoom-ja néha biztos jól jönne, de erről nem nehéz lemondani adott esetben a jobb képminőség javára.
    Ezeknél a 640*480-as videó sem alternatíva, nem befolyásoló tényező.
    A canon SX1 IS videója, sztereó hanggal már csábító, kisebb, könnyebb (fél napig a nyakba biztos jobb), de 130 ezerért a bolhafingnyi érzékelőt kissé fenntartással kezelem. Normális tesztet amire alapozni lehetne még nem láttam.
    Nekem S3 IS van és anno mikor vettem az S5 IS képei is rosszabbak voltak (számomra mindenképp), azóta a képérzékelő nagysága nem változott, de képpontok többszörösére nőttek.
    Ezen szempontok alapján várnám a javaslatokat. Ha valaki más géptípust is tud esetleg, ami elkerülte a figyelmemet (ebben az árkategóriában), akkor várom a javaslatokat.

    Szten Márs véleménye mindenképp érdekelne (mivel róla biztosan tudom, régi motoros)anélkül, hogy bárkit megbántanék.

Új hozzászólás Aktív témák