Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • silly.

    csendes tag

    Szevasztok!

    Lenne nekem is egy kérdésem. Most állok (június) egy gépvásárlás előtt. 3 gép jöhet szóba.
    Pentax K200D, Nikon D60, Sony A300 és Canon 450D vagy 1000D. Na most. Egy-két évig valószínűleg maradnék a kitobik szintjén, és ha beindulok, és látom benne a jövőm, vagy ha nagyon belejövök, akkor beruháznék egy-két komolyabb objektívbe is. Így már csak az a probléma, hogy melyik gép legyen. Nem ismerem nagyon egyik gépet sem, fogtam már Sonyt, Pentax K20D-t és Nikon D60-at. Igazából engem az érdekelne, hogy melyik gép felelne meg legjobban egy kezdőnek. Kb. a kitobi minősége olyan legyen, hogy ne menjen el a kedvem a fotózástól fél év alatt. Canonnak egész nagy objektívparkja van, és jó minőségűek is. Ott ugye a 450D 160.000 forint 18-55mm-es IS objektívvel, és akkor még nem számoltuk a táskát, memóriakártyát. Az 1000D valamivel [:)] olcsóbb, de én ott a váz minőségétől, és egyéb bajaitól félek (van miért?). Pentax a hírhedt "fémvázas", "strapabíró", "cseppálló"..stb. Itt is a kitobi (18-55mm) szintjén maradnék, de ebben bőven benne lehetne a memóriakártya, táska. Ha itt táskázok. Van értelme egy objektívhez táskát venni? Nikonnak nézegettem a kitobiját, azt írják amúgy is a Nikonról, hogy nagyon fényes képeket csinál, ez miért van? Sonyval nem vagyok annyira kibékülve, na mindegy. Ti melyiket ajánljátok ez alapján? Körülbelül olyan fotózás jöhet szóba, hogy: nyaraláskor egy kis kreativitás, tengerpart fotózása, család, természet (természetesen nem halszemmel, hanem csak egy hegy, amit meglátok, vagy bármi, nem is állatfotó), utcai fotózás...stb. Körülbelül ennyire kellene.

    Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett...

    „Az adottság önmagában kevés, ez sok mindenkiben megvan... Csak akkor lehetsz igazán jó játékos, ha a tehetséged az akaraterőd négyzetgyöke lesz!”

Új hozzászólás Aktív témák