Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz julius666 #81794 üzenetére

    Illetve vegyük hozzá azt is, hogy a megtakarítást is lehet egészségesen, és egészségtelenül csinálni. Van egy olyan tényező, amiről itt szinte senki nem beszél, ez pedig az egészség, vagy olyan váratlan esemény, amiben valaki meghal. Oda akarok kilyukadni, hogy fasza dolog chartokat fetisizálni egy életen át, és számolgatni, mennyivel több maradt nekem, mint annak, aki utazott, világot látott és élte az életét (ami kétségtelenül pénzbe kerül), ugyanakkor mi van, ha a példában említett 20év elteltével az illető meghalt, vagy lerokkant, vagy olyan baja lett, amivel már gyötrelem az élet? Élni is kell, mert egyszer élünk! A pénz valójában csak annyit ér, amennyi pozitív hatása van az életünkre. Ez lehet anyagi biztonság is, vagy akár az is, hogy megtehetem amit szeretnék és nem fogom számolgatni, hogy ha nem tettem volna meg, akkor mennyivel több maradt volna a számlámon.

    Én rengeteg pénzt elb*sztam már életemben, ha jobban belegondolok, de igen kis részét bántam csak meg. Nyilván, ezt a saját anyagi biztonságunk rovására nem szerencsés csinálni, ez a másik véglet. De az se jó, ha nem élünk, mert akkor több marad...több marad, csak lehet, hogy már az értelmét nem fogjuk megérni.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák