Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Használt okostelók közül mi lenne a legjobb választás 9-13K összeghatárok között? T-mobilos vagy kártyafüggetlen kellene. Fontos hogy az érintőkijelzője legyen jól kezelhető és megfelelő érzékenységű, valamint a rendszer szépen fusson rajta, ne legyen idegesítően lassú. Szétcsúsztatható, gombokkal is rendelkező modellek is jöhetnek. Androidos teló kell, ha lehet frissíteni hivatalos 2.3-ra az még jobb. Legyen rajta külön jack csatlakozó, bővíthető legyen a memóriája microSD-vel, normális képeket bírjon készíteni a kamerája. 1 napot bírjon ki az akkuja átlagos használattal. Wi-fi, GPS legyen benne.
    Első okostelója lenne öcsémnek, ezen fog megismerkedni az androiddal és az érintő kijelzővel. Most ennyi a keret, azért gondolkodunk használtban.

    Én egy Sony Ericsson Xperia X10 mini PRO-t néztem ki, eddig ez tetszik nekünk a legjobban, tesztek alapján megfelelő a tudása, és ahogy utána olvastam, elég népszerű, jól sikerült modell volt. Ha van olyan a mostani új készülékek közül, ami sebességben, tudásban, képminőségben tud ennyit, vagy többet, és max. 25 ezer Ft-ból meg lehet vásárolni (KP-ra, 2 év részletre nem veszünk), akkor az is érdekelne, mert akkor még inkább gyűjtögetne hozzá.

    Köszi & Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Ed3r_X_ #16866 üzenetére

    Galaxy minit láttam élőben, használtam is kicsit, valami förtelem csúnya a kijelzője, így nem játszik.
    X8 nem lenne rossz, vagy az X10 mini sem (akkor inkább az X8 mert ram ugyanúgy 256MB és nagyobb kijelzőn jobb ujjal taperolni), viszont ha jól látom az X10 mini PRO is 256MB-rammal rendelkezik, sőt dettó ugyanaz mint az X10 mini, csak kapott egy qwerty billentyűt, pont ezért tetszett meg nekünk. Ez is jó készülék, nem? Jó a ram nem sok, de ha fele szabad akkor már elég 3-4 alkalmazásnak, több meg úgy sem lesz rajta. :K Vagy rosszul gondolom?

    Madridista84: Tetszene is a sima mini, tudása vagy kétszerese az x10 mininek, de sajnos az ára is, még használtan is, és használt telefonért nem akarunk kiadni 20e Ft körüli, vagy fölötti összeget.

    HuMarc: Oksa. :)

    quailstorm: Az x10 mini pro-nak ennyire vacak a gyári androidja? :Y Pedig eddig az tetszett a legjobban, igaz nem túl nagy a kijelző, de kitolós billentyűje van pluszban. Andriodon nem segít neki, ha felfrissíteni az ember az utolsó teljes verzióra amit hivatalosan kiadtak rá? Apropó, miért kell bott loader és főzött rom hozzá?
    Zte blade-et nézegtem, ez még nem is rossz. :)

    Picike8: Egyetértek a rövidke tapasztalatom alapján. Agyhalál. X10 mini bejövős, de túllép a kereten sajnos. X8, blade még lehet befutó.

    Ed3r_X: Hmmm 256MB ennyire karcsú? Te mire használsz egy telót, amihez ez a mennyiség már nem elég?

    Dhampir: Igen, használható kamera kellene, nem baj ha nincs 5MP, de az autófókusz és a villanó LED mellé nem ártana. Jó hogy mondtad, autofókusz nem is volt eszemben. :)

    Galaxy Ace-t láttam egyik havernál, az is tetszene, de az is túllép a kereten jócskán.

    Egyébként, milyen telefonoknál lehet már azt megoldani, hogy ha kevés a ram, akkor az adott alkalmazást a memóriakártyára telepítse, tehát alapból, gyárilag van erre lehetőség benne? Ebből is az első jól használhatóak érdekelnének a használt piacról. Tudnátok néhányat mondani?

    ZTE Blade-ről tudnátok még tapasztalatokat írni, ki miért szereti, nem szereti? Érdekelne, miért ajánlják annyira sokan. :) Még most nézek utána, eddig nagyobb, itthon régebbi nevek telóiban gondolkodtam.

    Illetve, ha már szóba hoztam, új mobilok közül mit ajánlanátok kb. 25K-ig? Még egyszer összefoglalom az elvárásokat, kis upgrade-el: Okosteló kell, jól kezelhető méretű és érzékenységű kijelzővel, tehát ne legyen túl kicsi és túl nagy se egy kézzel való taperoláshoz, akksi 1 napot minimum kibírjon aktív de átlagos használattal, wi-fi, GPS, Skype, facebook (akár külön alkalmazásként) menjen rajta, kamera normális legyen (villanófény + autófókusz ha van még akkor még jobb), lehessen rá pár alkalmazást telepíteni amire esetleg menet közben igény támad. Főleg androidos, de szóba jöhet már is, ha stabil, kényelmes, megbízható és jól használható, nem funkciószegény az oprendszere, és nem igényel annyi hozzáértést és karbantartást, mint az android.

    Az eddigi válaszaitokat köszönöm, haladunk, körvonalazódik a dolog! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz edem96 #16943 üzenetére

    Ja oké, a rom-ra telepít. No akkor ha PC-hez hasonlítom, rom=hdd, ram=ram (éppen futtatott alkalmazások, számítások), memóriakártya=külső HDD? :)) Már azért, hogy ne beszéljek hülyeséget még1x. :)) Egy alkalmazás hol foglal több helyet, ahova feltelepítettem (rom), vagy ahol használatban van éppen (ram)? Mert én úgy értelmezem, az a szűkebb keresztmetszet, amelyikből többet foglal el. (Úgy gondolkodva, hogy a rom-on állandóan ott foglalja a helyet amíg fel van telepítve, ram-ba pedig csak akkor, ha fut, tehát akkor a rom az ami hamarabb betelik, nem? A többinek majd utána nézek, csak így gyors fejtágításnak kérdezem.)

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Ed3r_X_ #16950 üzenetére

    Értem. :S Akkor vagy egyszerre 1-2 program futhat csak, vagy ZTE blade ha többet akar.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Ed3r_X_ #16955 üzenetére

    Tiszta sor. Eddig ő a befutó. :R

    Erre még valaki? Utolsó kérdés érdekelne, tehát újakból 25K körül ki mit ajánlana?

    Még egy utolsó (ha már volt bocsi): hogyan tudok arról megbizonyosodni, hogy egy telefon nem lopott-e vagy részletre vette-e és abból van-e még hátra (letiltás miatt kérdezem)? A IMEI szám alapján kiad bárki ilyen infót? Egyáltalán kihez lehet ezzel kapcsolatban fordulni?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Azóta is olvasgatok, van pár újabb jelölt, szóval még kellene kis segítség. :)

    Újra az elvárások a leendő, használt készülékkel szemben, pontosítva:
    - ne döglődjön (talán a galaxy mininél olvastam, hogy döglik az antenna és ezt észre sem veszed, aztán meg kiderül hogy nem tudtak elérni), normálisan működjön, fel lehessen venni ha hívnak pl. netezés közben (ne haljon ki tőle)
    - stabil készülék legyen, lehetőleg fagyások nélkül (amennyiben ez oprendszeren múlik, melyikre melyik verzió javasolt?)
    - ne igényeljen komolyabb karbantartást, frissítgetést a megbízható működéshez (már amennyiben ez lehetséges androidnál)
    - ha feltelepítek valamit, le is tudjam szedni a teló formázása és mindenféle hókusz-pókusz, plusz segédprogram+PC kombó nélkül, tehát az alkalmazások simán és teljesen legyenek uninstallálhatóak
    - normális kijelző (nem bántsa a szemet az hogy ronda a felbontása, legyen kellően érzékeny és pontos)
    - kapacitív legyen
    - normális kamera (villanó led, AF bónusz)
    - 1 napot bírjon ki folyamatos netkapcsolat, de átlagos felhasználás mellett
    - Skype, g-mail menjen
    - jól működő GPS (na ezt nem tudom melyiknél mennyire jó)
    - ne legyen marha lassú a telefon (lassúnál ilyenekre gondolok: telefonkönyvet 10-15mp vagy több nyitja meg), ne akadozzon, laggoljon
    - megbízhatóan működő wi-fi
    - ha lehet normálisan szóljon, tehát zenehallgatásra legyen alkalmas (és ha lehet a zenelejátszója is, tehát az se legyen bugyuta, használhatatlan)
    - külön jack csatlakozó
    - fekete szín (vagy sötétszürke)
    - játék nem szempont, de ha megy rajta egy kettő az bónusz
    - a maximum kb. 15e Ft

    A mostani jelöltek használtan:
    (főbb tulajdonságok mobilarénás tesztekből összeollózva:
    képátló, felbontás, proci, RAM/ROM(ebből szabad), akku, kamera, GPS, Skype, g-mail, gyári Andriod verziója)
    - Xperia X8:
    3,0", 320x480, 256MB/256MB(??), 600MHz, 1200mAh, 3,2MP FF, van, támogatott, támogatott, 1.6
    - Galaxy Gio S5660:
    3,2", 320x480, 512MB/512MB(158MB?), 800MHz, 1350mAh, 3,0MP AF, van, támogatott, támogatott, 2.2.1
    - Galaxy Y:
    3,0", 240x320, 290MB/190MB(??), 832MHz, 1200mAh, 2,0MP FF, van, támogatott, támogatott, 2.3.5
    - Zte Blade:
    3,5", 480x800, 512MB/512MB(150MB), 600MHz, 1250mAh, 3,2MP AF, van, támogatott, támogatott, 2.1
    - LG Optimus One (P500):
    3,2", 320x480, 512MB/?(170MB), 600MHz, 1500mAh, 3MP AF, van, támogatott, támogatott, 2.2
    - HTC Hero:
    3,2", 320x480, 288MB/512MB(??), 528MHz, 1350mAh, 5MP AF, van, támogatott, támogatott, ??

    X10 mini PRO kiesett, mert túl kicsi (azóta volt egy a kezemben).

    X8 tetszetős, egy szinte üres, gyári állapotra visszaállított volt a kezemben, az megfelelő sebességű volt, és nagyon szép a kijelzője! :K Kamera gyenge, nincs AF, de ez viselhető. Képminőségre legalább ilyen kellene. Galaxy Y mennyire gáz élőben, nem kevés az a 240x320? :F Ha olyan a képe mint a mini-nek, akkor felejtős.

    Olyan teló kellene, ami legalább felér egy X8-al. ZTE Blade jó lenne, de többnyire túllép a kereten, valamint elég ritka.

    Ezek közül, ki melyiket ajánlaná és miért?
    Más alternatíva még?

    Üdv :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #17280 üzenetére

    Értem, akkor mondjatok már légy szíves egy olyan Samsungot, ami már jó. Érdekel, honnan kezdődik. :)

    Valamint, a HTC Hero és az LG optimus one (P500)-ról vélemények? Ezekre nem mondtatok semmit, pedig jónak néznek ki a tesztjeik alapján.

    Sonyból/Sony Ericssonból mi lehet még alternatíva X8 mellett? X10 mini pro-t, x10 mini-t, mini-t és mini pro-t kizárva.

    Más márkából tudtok még ajánlani valamit? HTC, Alcatel, ZTE, LG, Huawei? :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz jaPe #17332 üzenetére

    quailstorm:
    Ne pont mai szemmel nézzük a palettát, hanem úgy hogy elég legyen azokra a célokra miket felsoroltam. :)) Erre azért csak elég még egy P500, vagy X8 is, vagy nem?
    Mai szemmel persze még egy blade is elég kevés. Szerintem az X8 szintje az, vagy fölötte kicsivel, ami már kielégítené az igényeket. Nem lesz úgy használva mint egy mostani okosteló, csak ilyen kezdőtelefon lenne.
    MSM7227+512MB RAM a max. Vagy MSM7225A és 256 ram, ezen mit kell érteni? Mik ezek az MSM kezdetű valamik?

    jaPe:
    Telefonguru szerint a balde csak 3-4 hónappal jelent meg később mint a P500, szóval az sem mai darab.
    A fiatalabb készülékekkel az a baj, hogy mind samsung ebben az árkategóriában, ami paraméterileg megfelelne a célra, de nem ajánljátok, így azok kiestek. Így marad ez a kettő. (HTC wildfire S nincs most normális áron, Hero meg már túl régi, így HTC-k is kiestek.)

    Igazából nem kell rettenet nagy tudás meg millió ram, csak szépen működjön, és elég legyen arra amit írtam. SE Zylo, Nokia 6303i classic után előre lépés lenne bármelyik, egy X8 is szerintem, bár ezt is még elég drágán adják pl. egy blade-hez képest.

    A telefonnál egyébként lényeg lenne, hogy könnyen kezelhető legyen az oprendszer, és ne igényeljen nagy hozzáértést, és karbantartást. Szóval más is szóba jöhet, nem csak android. Mindezt azért, mert húgom is szeretne egy olcsóbb okostelót, de nagyon nem ért hozzá, és nem is érdekli, ő csak használni akarja (szintén az említett célokra), nem pedig érteni mi hogy miért van. :D

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz quailstorm #17334 üzenetére

    Értem. A CM7 pedig a nem gyári rom. Gondolom. :DD
    Az problémás, ha ennyire akad. Játék gyakorlatilag teljesen lényegtelen, nem arra lesz, meg ideje sem lesz rá hogy telón játszon. A mindennapi megbízható működés viszont fontos..
    Haverodén mi van még feltelepítve, miket használ? Mennyire elégedett vele?
    Blade-el az a bajom hogy kicsit nagy már, P500 még határeset volna. Igaz, nem volt még a kezemben a 3 közül csak az X8. Bár lehet hogy öcsémnek megfelelne a blade (neki lenne az egyik teló, nem nekem), zylo után nem tudom mit szólna hozzá, méretét tekintve. Bár ő sem szereti "buzerálni" a telóját, csak használni. :)) Játék nála sem létkérdés, viszont a jól használható érintőkijelző nagyon fontos, mert eleve gombos telót akart, de azokból már nem nagyon találok még ilyeneket sem 15K körül.
    Más oprendszersből valami értelmes? Bada-s, symbianos telók?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz quailstorm #17336 üzenetére

    Igen, X8-ra gondoltam! :K Köszi az infókat! :R
    Megnézem ezt a nokiát.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek az eddig segítséget! :R :R

    Két kérdésem még volna:
    1. Alcatel 918, 990, meg hasonló készülékek közül, van ami ajánlott, 15K körüli használt piaci áron? (Tudom ezek között is van ami 3,5"-os, de az még jó lehet méretben. Alternatívákat keresek még.)
    2. Honnan tudok meggyőződni arról, hogy a telefon nem részletre lett vásárolva, tehát nem fogják letiltani? (Bocs már kérdezték de nem látom hogy lett volna rá válasz.)

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz jaPe #17340 üzenetére

    Köszi, igen tudtál, hasznos infók! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz quailstorm #17345 üzenetére

    Értem.
    918D-nál 2 db SIM kártya tehető bele, és tudom hogy ki lehet választani melyiket használja, de azt nem látom leírva, hogy milyen simek tehetőek bele? Az egyik független, a másik a szolgáltatót kezeli csak? Vagy hogy?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Most lehet alap dolgot kérdezek, akkor bocsi de nem vágom :B :
    Ha egy telefon független, akkor külföldön, euorópán belül (konkrétan Görögországban) is lehet használni, az ottani szolgáltatók sim kártyáival?
    Ha igen, akkor ez csak gyárilag független telóval működik, vagy utólag, szolgáltatóval (vagy esetleg "házilag") kifüggetlenített telefonnal is?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Melack #17424 üzenetére

    Értem, köszi.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz quailstorm #17426 üzenetére

    Használtat nézegetek (itthon), eddig nem is volt a lehetségesek között a 918, de most vettem észre hogy ebben van ez a dualsimes okosság. Függetlenül lenne legjobb.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Két kérdésem volna:

    1.: Szereztem egy Xperia X8-at, egy módosított ROM van rajta (így vettem): 2.3.7 GingerDX (mod) v022 (build). Angry Birds sima megy rajta akadásmentesen, igaz sokat tölt, de megy. Viszont a Star Wars-os kiadása már rettentően beszaggat, állandó jeleggel. Ezt még bírnia kellene, vagy ennyi, a star wars-os az már valóban sok neki? Ill., milyen játékokkal érdemes egyáltalán próbálkozni egy ilyen telónál, népszerűbbek közül? Jó a szókereső az száguld. :)) COD, GTA valamelyik része esélyes lehet?

    2.: Kell egy másik teló, húgomnak, mit javasoltok? ZTE Blade vagy ZTE Kis Plus, vagy LG P500? Húgomnak legutóbbi tetszik a legjobban, de se ebből, se a bladeből nem találni már garosat és nem túl leharcoltat használtan, 15K körül, és elég régiek. Kis még tetszene nekik, efelé hajlunk. Ebből lehet telálni garisat 16K körül (kb. fél éves készülékek). Egyébként ez a 15-16K lenne a limit. Valamint, a Kis-ben mennyi RAM és ROM van? Eltérő értékeket látok neten ahogy keresgetek, itt 512-t olvastam ramra... most akkor mennyi?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Švejk #18782 üzenetére

    Rendben, köszönöm a tanácsokat! :R Neked is Ed3r_X_! :K Kis lesz a nyerő!

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Melack #17424 üzenetére

    Nem vettem észre a válaszod, köszi így utólag! :R

    Az a hír járja, hogy görögben (konkrétan Rhodos szigete lesz a helyszín) nincs megfelelője a t-mobilnak. Szeretném az itt lévők véleményét is kikérni, ti is így tudjátok? Akkor, t-mobilos telóhoz nem lesz SIM kártya egyik szolgáltatónál sem? Jó lenne akár olyan megoldás is, mint németben a Lidl-ös, csak nem legyen drága, és menjen 30-as telóval.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Tanácsot kérnék új készülék vásárlásához (T-mobiltól).

    60e Ft körüli teljes árnál meg kellene állni, mert 2 évre hoznám ki részletre, készülékre vállalt hűséggel és meg kellene állni a havi törlesztőnek max. 3000Ft-nál.
    Nekem több ismerősöm a hamarosan T-mobilnál is kapható Galaxy Ace 3-at ajánlotta.

    Szempontok:
    - 4" körüli kijelző, lehet picit kisebb vagy nagyobb, de minimum 200ppi-t tudjon (800x480 pl.szerintem jó lenne) és szép képe legyen (normális színek, picit megdöntöm egyből nem váljon olvashatatlanná, kellően de nem túlzottan érzékeny az érintésre, szóval egy kényelmesen használható kijelző)
    - ram legalább 768MB
    - rom legalább 2 GB
    - akksija átlagos használattal vígan menjen 1 napot
    - főleg netezésre, telefonálásra, zenehallgatásra használnám, valamint alkalmanként játék (nem lényeg hogy legújabbak menjenek, telefont nem játék miatt veszek, angry birds-el és carmageddon 1-el is el tudok lenni bőven :) ), film és sorozatok (720p mkv-t bírja röhögve ez a minimum, de 1080p-nek jobban örülnék), ezen kívül teamviewer, dropbox, skydrive napi szinten, SMS, remote control néha, email-ezés (word, excel, pdf olvasgatás olykor) napi szinten, navigálás-útvonaltervezés, helymeghatározás, de utóbbiak ritkán heti pár alkalommal, inkább csak akkor mikor szükség van rá, viszont kell hogy tudja a telefon és pl. gyorsan találjon GPS jelet és tartsa stabilan
    - proci 2 mag minimum 1 GHz
    - kamera elfogadható képeket készítsen, videófelvétel úgyszintén, kamerából 3 vagy 5MP autófókusszal már elvagyok, vaku ha van jó de nem feltétel
    - fontos hogy a telefon pörgős legyen gyári állapotában, netezés gyors legyen nem szenvedjen, tököljön az oldalbetöltésekkel, görgetésekkel, legyen az html5 vagy java-s vagy akármi
    - hosszú távra, legalább 2 évre tervezek a telóval
    - valami jobb márka legyen szoftverfrissítések, támogatottság, minőség miatt
    - megbízható legyen, ez nagyon fontos
    - nem döglődjön, ne veszítse el a hálózatot, ne kezdjen el magától hívni, kikapcsolgatni, stabil legyen mikor wi-fi-t használok, ne dobálja el a jelet, szóval jól működjön, ahogy az elvárható
    - súly, vékonyság annyira nem lényeg
    - kinézet számít, de ezt majd az ajánlottakból tudom eldönteni
    - wi-fi-s fájlmegosztás működjön
    - usb OTG-nek örülnék ha menne, pl. pendrive-os adat le-fel másoláshoz
    - NFC jó ha van de nem létkérdés
    - ha 4G/LTE-s annak külön örülnék, de nem létfontosságú
    - ja és mindenképpen android :)

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Tyer #30102 üzenetére

    Rákeresek gsmarénán. :)

    Mr.Grincs : Én android párti vagyok, ez kellőképpen testre szabható számomra. Win8 phone-t még nem használtam, de win8 miatt szkeptikus vagyok, win8-at nem igazán szeretem, zavaró számomra a kontúrtalansága az új felületen (értsd a menüpontok ott vannak csak éppen nem látszik hogy az egy menü, csak linkszerűen ott egy szó, minden egybefolyt hátteren...). Valamint semmi jót nem halottam ismerősöktől win8 PH-ról, sőt mobilbotos ismerősöm meg óva intett tőle, mert tököm fogom szúrni magam miatta szerinte... szóval maradnék android vonalon. :D Navigációra itt is van megfelelő app. Office-tól én annyira nem esem hasra, ingyenes app van olvasásra mindenféle formátumhoz, fizetőssel szerkeszthetném is bár nekem csak olvasásra kell, szóval számomra ez sem jelent csábító erőt. :N
    Majd MM-ban megnézek a win-es nokiát (vagy többet), hogy azért lássam mi a helyzet.

    Blackmirror:
    Néztem pár telót MM-ban, Sony tipo jó kijelző, bár kicsit kevés a felbontása, észrevehetően pixeles, egész gyors, de nem tetszik, kicsit kicsi, kamera vacak nagyon, valamint erősebb hardver felé tereltek. Samu young kb. ugyanez csak valamivel erősebb hardver, kamera vacak, ott jobb a kinézet, de nagyon ronda a kijelzője, bántja a szemem! Xperia E kb. rendben volt desing-ra, meg ami a belsőt illeti, de a felbontása túl kicsi már a méretéhez, szép kijelző rettenet pixelekkel. Mást nem nagyon tapiztam meg mert akkor még nem akartam jobbat, de aztán csak eltereltek fölfelé, mert hosszú távon a felsoroltak harmatgyengék lesznek. Így két mag felé tendálok. SP-t majd megnézem MM-ban. Igazából a megbízhatóság a lényeg a márkák közül, nem akarok szenvedni egy telóval amiatt hogy nem használható arra amikre felkészítették. Samsungról alsó árkategóriában lefelé beszélt mindenki erősen, itt följebb meg ráfele. :DDD Hogy van ez? Sony-kal az a gondom hogy nem tudom mennyire bénázzák el funkcionalitásban ill. szoftveresen a készülékeiket? Pl. a laptopjaik tök jók lennének, ha pl. szoftveresen nem lennének annyira teleaggatva fölösleges és lassú progikkal amiket nem győzöl kitakarítani. Telónál hogy van ez? Ja és nem szeretem ha üvegből van a telefon. Az SP-n van üvegborítás?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Mr.Grincs #30132 üzenetére

    Persze, de én csak olyat rakok fel aminek van értelme és számomra hasznos, sőt ha tudom kipucolom a gyári appokat is, már amit lehet persze, és fölösleges.
    S3 mini ennyire akad, az nem kicsit kiábrándító... :Y ... samsungék mit csinálnak? Egyik haver nemrég hozott ki egy S4 minit, az szép meg jó meg gyors, na de az már 110k körül mozog... én bizony már 50K-t is sajnálok egy telóért. Viszont manapság nem lehet értékelhető telefont venni ez alatt, ami tudja amiket írtam és esetleg 2 év múlva is elég lesz mondjuk netezni. Vagy ki tudja, lehet ez is kevés lesz. Főleg hogy lassan asztali/laptop fronton is ott tartunk, hogy 2 mag 2 GHz, 4 GB ram, és akkor tudsz netezni normálisan több lappal...pfff amikor még vagy 6 éve 2500+ bartonnal és 1GB rammal toltam firefox 2.0-val és gyors volt, nem döglött be 20-30 oldaltól... én elhiszem hogy mindenféléket fejlesztenek, de az vicc hogy nem optimalizálnak semmit mert úgyis megveszi a paraszt az erősebb vasat, és így még jobban is járnak... mások... mi meg szívunk...
    Most nokia 6303i classic-om van, és ha nem kellene a net, nagyobb kijelző, és pár okos funkció/szolgáltatás, le nem cserélném! :D

    Blackmirror: Megnézem. :R Hardverre egész erős.

    --------

    Amúgy, androidnál sem divat az optimalizáltság úgy általában, én ezt látom. :((( Ez megint azért van hogy vegyed meg az erősebbet, mert ha optimalizálnánk és pl. kétmagos teló tudná azt mint a 4 magos, a kutya nem venné
    meg az erősebbet, mert minek. Gondolom én.

    --------

    A mobiloknál vajon visszatér-e valaha a változatosság a designban, adott márkán belül? Mióta beteríti az érintő kijelző a telefonok szinte teljes előlapját, a legtöbb gyártó telefonjai, márkán belül, nagyon hasonlóak, sokszor már-már összekeverném őket...

    ------

    LG-nek van valami 4x HD-ja, ilyen is volt már a kezemben, egész jónak tűnik. Most látom hogy T-nél már nem rendelhető. Ööö akkor van neki újabb változata? Nem tudom milyen függő volt, de nincs 1 hónapos a készülék.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Tyer #30138 üzenetére

    Igen van de nekem T-s kell mert egyrészt egyben nincs rá keret tehát részletre kell, másrészt a mostani T-s csomag amiben vagyok a legjobb nekem ezt nem cserélném le semmire úgy hogy maradok a T-nél, és csak és kizárólag készülékre vállalt hűséggel, vagy ha ez nem megy akkor dominóban (úgy látom a weblapjukon, nem minden telóhoz van részletfizetési lehetőség feltüntetve díjcsomag hűség nélkül... ezt nem is értem :F ), és belerakom a mostani SIM-em.
    Huuh SP kb. a plafon plafonja onnan már igazán értelmetlen lenne följebb mennem, mert minek? Nekem mindenre elég lenne, sőt.
    Olan telót meg szeretnék, amiről alapvető univerzális csatlakozókat spórolnak le mert saját egyedit használnak hogy szvjak vele meg vegyem meg az adaptart is jó drágán, ill. nem bővíthető a tárhelye. :(

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Ezen 3 telefon közül melyiket választanátok és miért?
    - LG Optimus L7 II
    - Sony Xperia SP
    - Samsung Galaxy S Advance

    T-mobilos lehet csak, így az LG Optimus F6 nem játszik sajnos. :(

    Azért ez a 3 mert egyrészt ezek tetszenek, másrészt ezeket 2 évre hasonló árban tudnám kihozni (3-4e Ft eltérések vannak így, 50K körül). Csak részletben gondolkodom.
    Hosszú távra (min. 2 év) tervezek vele.

    Tudtok-e jobb ajánlatot ár/érték és megbízhatóság szempontjából, mint ez a 3 készülék?

    Elvárásaim hardveresen:
    - 2 mag, min. 1 GHz
    - min. 512 MB RAM, min. 1,5-2 GB teljesen szabadon felhasználható rész a belső tárhelyből
    - 4" körüli kijelzőmére
    - 800 X 480 körüli felbontás (szóval legyen szép a képe, de nem vagyok pixelmániás, HD nem feltétel)
    - képminőség minél jobb (IPS-ek jönnek be a legjobban)
    - kibírjon átlagos használattal, játék és állandóan bekapcsolt wi-fi, szinkronizálás nélkül 2 napot kényelmesen, napi max. 1 óra netezés és 30 perc telefonálással, szinkronizálás csak óránként 1-2x, fényerőt nem tartanám mindig maxon
    - GPS (gyors, megbízható, nem döglik, nem veszti el a jelet), 3G (4G előny de nem feltétel)
    - megbízható wi-fi (nem döglik, kellően erős), és legyen gyors (nem kelljen perceket várni mire egy free wi-fi-re rábír csatlakozni)
    - normálisan használhaó kamera, képek és videó tekintetében is (S Advance szint nekem tökéletes, jobb nem kell)
    - kiváló hangminőség és hangerő (utcán, buszon is értsem mit mond a partner a vonal másik végén)
    - videólejátszás (720p-nek örülnék, ill. ezt tudná megosztani, streamelni a videókat, képeket, mondjuk otthon wi-fi hálózaton a TV-re)
    - netezéskor tudja a kétujjas nagyítást és az automata szövegtördelést
    - hangtárcsázásnak névjegyek alapján örülnék, de nem feltétel
    - férjen el vagy 15-20 app kényelmesen (ne kelljen állandóan azon aggódni hogy megtelt a teló és már az SMS-esket sem kapom meg emiatt)

    Szoftveresen:
    - megbízható, gyors, fagyásmentes működés
    - optimalizált rendszer, jól átgondolt, kényelmes egyedi felület előny
    - későbbi várható android frissítés plusz pont, de nem feltétel

    Márkában: nagyobb neveket preferálom.

    Mire használnám:
    - net (főleg olvasgatás), elsősorban wi-fi-n, néha mobilnet
    - gmail, szinkronizálás
    - otthon mindenre ami egy otthoni hálózaton lehet (Pc-n lévő megosztott filmek, képek elérése wi-fi-n keresztül, DLNA, stb.)
    - dropbox, egyéb felhő szolgáltatások
    - kis FB, inkább csak a messengere
    - több e-mail fiók szinkronizálása, óránként párszor, hogy lássam a maileket gép nélkül is, értesítés formájában vagy egyszerre bejelentkezve maradva többen is
    - napi kevés telefonálás (<30 perc)
    - videónézés
    - néha kis játék, de nem szempont hogy komolyabbak is menjenek
    - telefonok közötti és telefon-PC közötti gyors, megbízható adatcsere (pl. bluetooth)

    Alig volt időm utánuk olvasni. Élőben láttam mindhármat. Lg-re nagyon nem emlékszem. Samsung van havernak, nagyon jó a kamerája (képek + videófelvétel minősége, folyamatossága) és nagyon szép a kijelzője, akkuidő nála 2 nap is hoz simán. Sony hardvereben, desigban bejön, 2 nap kihozható vele, kijelző szép, de lehetne szebb (TFT ugye). LG-ről meg jókat írtak a tesztben, több tulajnak simán megvan a 2 nap üzemidő átlagban, kijelzője szép.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz fntastic #41124 üzenetére

    Hmm.. képminőség, kép és videófelvétel s advance-hez mérten hasonló vagy rosszabb?
    SP amúgy még belefér méretben, mondjuk akkor hogy a 4,5-4,6" a plafon. :) Több ismerősnek van, nem panaszkodtak rá. Mire panaszkodnak a fórumban főleg?
    LG-vel mi a baj?
    Ja és az Ace 3-nál mire gondolsz akciós áron? Az a 45 ezres ár kártyásan annyira nem nyerő, én részletben gondolkodom csak, úgy meg nekem 46K lenne összesen mire kifizetem (sajnos lecsúsztam mikor jól be volt akciózva, nem tudtam hogy meddig tart). A teló nem lenne rossz csak ő annyira nem tetszik külsőre.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz fntastic #41126 üzenetére

    "a kijelzője pedig amoled az advance-nak, ami elvileg jobb "
    igen az, és sokkal szebb, bár meg tudnám szokni az ace 3-ét is

    Ace 3-ból gondolom csak az LTE változat szigorúan (úgy látom a T-mobil-os az az).

    "Az SP-nek pedig az átlagon aluli wifi vevője a legfőbb probléma."
    Az valóban probléma, nem is kicsit. :O

    "Egyébként olvass tesztet mindkettőhöz, nézd meg a tesztfotókat, stb."
    Igyekszem, szoktam is, csak ez a december húzós, nem sok időm van. F6-ra vártam de csak nem akar bekerülni T-mobil-hoz, telefon miatt meg nem váltok szolgáltatót. :(((

    "Az LG-nek meg gyenge a GPU-ja, azért nem ajánlott. (Y300 hardver van benne 1GB rammal)"
    Valóban, csak LG-ben több a RAM. Az az adreno 203 miért gyenge? Mihez gyenge? Videókat meddig bírja? Ne komoly játékból induljunk ki, telefon nem arra való (főleg a mai akkukat nézve) ha angry bird, plant vs. zombies fut rajta hibátlanul nekem az elég, de egy 480P videólejátszás a nagyon minimum nálam. Ha azt nem tudja, akkor tényleg kevés.

    Más ami még ajánlott az Ace 3-on kívül?
    Galaxy s Advance-nek utódjának tekinthető készülék van?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz fntastic #41129 üzenetére

    Lg l5 II és L7 ii közül melyiknek erősebb a GPU-ja? Van a mobiltelók gpu-ihoz valami megbízható összehasonlító táblázat? Prociban lehet még egy egymagos 1GHz-es is elég lenne nekem.
    Azt nem tudom, melyik jobb választás, 1GHz 1 mag mediatek A9, vagy dual core 1GHz qualcomm A5? :F Előbbi L5 II, utóbbi L7 II és Y300. Az Y300 elbír vajon 480P videóval? Ezt a telefont nagyon dicsérik, de annyira nem tetszik, viszont tény hogy jó ár/érték aránya van. LG-nek bejön a design-ja.

    Ami még talán szóba jöhetne a listából, bár már túllép a határon amit elképzeltem, árban:
    Xperia L
    Xperia M
    Akkor már inkább az SP.

    Alcatel, HTC, blackbarry nem tetszenek. S3 mini nem tetszik, galaxy young sem igazán. Xperia E sem jön be. Windows-ost nem akarok.
    Ezek közül alcatel idolt dícsérte ismerős, csak nem tudom melyiket. A sima ot idol beleférne árban. Nem láttam még előben. Vélemény róla? S1pop, M1pop olcsóbbak, gondolom butítottak. Idol S meg már túl drága nekem.
    A HTC desire 200 és 300 meg nem tetszik, nem sok jót írtak a tesztben sem.

    Tehát ami versenyben maradt: L7 II, L5 II, Y300, SP, Ace 3. Ezekből még mindig Ace 3 lenne a nyerő?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz -KP- #41236 üzenetére

    Persze tudom. SP-től csak a wi-fi gyengesége tántorít.

    (#41238) fntastic:
    Na ez már jól hangzik!
    Az optimalizáltságot dicséri a teszt, az számomra vonzó momentum. Nekem ne szenvedjen, omoljon össze egy gyári rendszer, gyári állapotában. Még az 512MB RAM is elég lenne az igényeimnek ahogy számolgatok.
    Meg kellene taperolnom az LG-ket, ezúttal alaposabban, máshogy nem fog menni a döntés. :) SP-t meg Ace 3-at már taperoltam, futólag az L7 II-t is.

    (#41239) silvergod:
    A róla szóló cikknél a fórumban, ha jól emlékszem. Mondjuk csak pár oldalnyit olvastam bele futólag, nem nagyon volt negatív vélemény. De most, hogy ennyire felhördült rajta pár ember, akkor inkább kiejtem a listámból, ha azt mondjátok többen is hogy felejtős teló ill. mókázni kell vele hogy használható legyen. Nem akarok rosszul választani. :R

    Bocsi srácok hogy nem olvastam bele mindenbe, most tényleg alig van rá időm, de telót meg csak kellene már venni végre. Ezért kérdezek a tapasztaltabbaktól. :R

    Eddig akkor ami maradt, árakkal:
    - LG L5 II 36K
    - LG L7 II 48K
    - Sony Xperia SP 51K
    - Samsung Galaxy Ace 3 LTE 46K

    Megtaperolom őket megint aztán döntök. SP éri meg hosszútávon a legjobban úgy néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz silvergod #41263 üzenetére

    Köszi! :R

    Közben kezembe került egy galaxy young S6310, és végül is, nekem alapnak elég egy 1 mag 1GHZ, 512MB ramos készülék is, ezt szűrtam le. Persze ennél már jobbat néznék valamivel, de jobb teló mint amire számítottam tőle. Ezért gondolkodba estem, hogy elég nekem szerényebb hardver is, mint az SP. Szóval, L5 II vagy Alcatel One Touch Idol, ha a kettőböl kell választani, és miért igen, miért nem? Alcatelt nem tudom most mennyiremegbízható mint márka, de tetszett a készülék élőben, és elég jónak tűnik a vas benne.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz atosan #42980 üzenetére

    Írnál róla még pár sort, mik a tapasztalataid az L5 II-ről? Te hogyan használod és úgy mennyit bír az akksi átlagosan, milyen progik vanak telepítve és belassul-e tőlük, wi-fi rendben van-e (gyengébb jelűre is tud csatlakozni?), videót meddig bírja (480p, 720p?), mkv-val hogy áll, telefonáláskor milyen a hangminőség?

    Mindenkihez:
    Alcatel One Touch Idol-ról aki tud legyen szíves mondjon pár szót, ellene, mellette.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz atosan #43003 üzenetére

    Köszönöm, sokat segítettél! :R

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Édesanyámnak keresnék új telefont.

    Most egy Lumia 640XL-je van, váltás oka az alkalmazás hiány.
    Egyébként nagyon jó telefon, mindenre megfelel neki. Elég nagy, 2-3 naponta tölti, jó a kamerája, elég gyors (8.1-es windows phone-al, 10-est nem raktam fel mert instabilitásos problémákról olvastam, de pl. ezen a verzión meg már kb. 6 hónapja kinyírták a messengert is).

    Szóval a szempontok:
    - 5,5-5,7 colos készülék
    - androidos legyen
    - magyar nyelv legyen benne
    - ne legyenek típushibái, köztudott de nem javított rendszerhibái, gyenge összeszerelési minősége
    - IPS vagy amoled
    - HD felbontás (lehet FHD is, de tök fölösleges)
    - tartok tőle hogy manapság kevés a 4 mag ha legalább 2 évre tervezünk a készülékkel, szóval 8 magosban gondolkodom
    - 2 vagy 3 GB ram
    - legalább 16GB háttértár
    - legyen bővíthető microSD-vel (úgy is jó ha a második sim foglalatba lehet berakni)
    - jó hangminőség telefonálás közben
    - jó kamera, lehetőleg autófókusszal és jó lenne ha a kézremegést valamelyest ki tudná küszöbölni (hasonló mint a 640XL-nél jó lenne, ennek a kamerája auto beállításokon is szép képeket lő, és egész jó az autófókusza is)
    - lehetőleg menjen egy visszafogottabb használattal 2 napot vagy többet (akkuméretet nem írok, ha ezt tudja egy 2300-as aksival is akkor OK)
    - normális, átlátható kezelőfelület, ésszerű felépítéssel, mivel meg kell tanulnia az androidot
    - B20-at tudja
    - ha lenne normális szervizháttere, az jó lenne
    - esetleg tudjon képernyő tükrözést, miracastot

    Amire használni szeretné:
    - telefonálás
    - sms
    - fotózás
    - messenger
    - képek küldése messengeren
    - facebook
    - gmail
    - internetezés
    - youtube
    - esetleg zenehallgatás
    - skype
    - játék maximum pasziánsz vagy hasonló

    A büdzsé az kb. 60-65 ezer Ft lenne.

    Csak új készülékben gondolkodunk, rendes garanciával (jó lenne ha alapból lenne rá 2 év).

    Független legyen.

    Jó lenne ha microSIM foglalat lenne még benne (a mostani SIM kártyája microSIM).

    Márkában elsősorban xiaomi, huawei ami nézegettem. De nincs konkrét megkötés.
    Ami nem jöhet szóba, mert nem akarunk ilyet vagy túl drága lenne: motorola, sony, alcatel, lenovo, microsoft, zte, blackberry, apple.

    Nekem egy xiaomi redmi note 4-em van, ez tökéletes lenne ha a kamerája nem olyan lenne amilyen: pontatlan az autófókusza, és semennyire sem tudja kiküszöbölni a kézremegést.

    Nem tudom létezik-e egyáltalán ilyen telefon ennyi pénzért.

    Kérlek ajánljatok pár készüléket! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Ájvé #120573 üzenetére

    Köszi.
    Már közben én is nézegettem ezt a modellt.

    Mindenkihez:

    Az MI A1-t nézegetem, ill. a note 5A-t.
    Vannak itt tulajok a fenti két xiaomi készülék valamelyikével?
    Az érdekelne hogy mennyire jól használható ezekben a kamera, ill. mennyire lehet éles képet készíteni (autófókusz minősége, kézremegést mennyire tudja kompenzálni)?
    A tesztekből nem kaptam erre választ (hacsak nem siklottam el felette).

    Ahogy nézem végül is a note 5A is megfelelne a célra. A kétszer annyiba kerülő MI A1 akkor lenne opció ha nagyon jó a kamerája. Elég fontos szempont a kamera, nem kell profi de azért automata módban jó lenne ha szép képeket lehetne készíteni vele. A note 4-emmel nem lehet (ez az egy hiányossága van). Édesanyám 640XL-ében meg most néztem zeiss lencse van, autofokusszal. Akkor ezért készít olyan szép képeket.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Ájvé #120575 üzenetére

    (#120575) Ájvé + (#120576) Luck Dragon:
    A kamera miatt szóba jöhet az A1 is. A note 4-emmel az a baj, hogy nekem remegős a kezem és alig tudok éles képet lőni vele, nagyon érzékeny a kézremegésre (gyári kamera app-ot használtam még csak), ill. az autófókusza nem túl jó. (Az a baj hogy erre a kettőre nem nagyon térnek ki a mobilarénás tesztek.) De ha sikerül a kép az szép lesz. Tehát nem kell csoda kamera bele, akkor nem is ezt az ársávot nézném. Az kell hogy egy 60 éves nő (édesanyám) simán tudjon vele éles képeket készíteni (640XL az ilyen teló), ne kelljen kínlódni vele mert beremeg, nem tud normálisan fókuszálni. Videózáskor hogy milyen a hang vagy beremeg-e az nem lényeg. Szinte sosem készít videó felvételt.

    Néztem még huawei-eket is. P8 lite-nak nem tűnik túl jónak a kamerája, és kicsit kicsi. A P8 lite 2017-es verzió már szimpatikusabb, és méretben még jó lehet az 5,2".

    Mindenkihez:
    Akkor felteszem úgy a kérdést hogy max. 70 ezer Ft-ig, mi az az androidos telefon, amit ajánlanátok, ha fontos hogy csak simán kattingatva, normális, éles képeket lőjön, méretben 5,2"-tól 5,7"-ig?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    (#120658) Soybex + (#120659) Viktor0610 :
    Köszi a tippet. Moto-t egyáltalán nem ismerem. Azóta Mi A1-et megnéztem MM-ban, háááát mit nem mondjak, a kamrája nem jobb a note 4-emnél, és ugyanúgy nem tud rendesen autófokuszálni. Ellenben nagyon meglepő volt, hogy a note 5A képei egészen jók és nem volt gondom az autófókuszával. Ki érti ezt? Szóval a befutó úgy néz ki a note 5A lesz. Vagy a prime.

    Mindenkihez:

    A xiaomi note 5A és note 5A Prime között, a több memórián és háttétáron, illetve a dupla annyi magos procin, szelfi kamerán kívül van különbség? Mondjuk képernyő minősége? Hátlapi kamera ugyanaz?

    A xiaomi telefonoknál ami global verzió, az akkor mind tudja a B20-at, akkor is ha nem 800Mhz-et, hanem 850-et ír egy webshop a leírásában? Gsmarénán pl. fenti kettőnél írja a 800MHz-et.
    De a xiaomishop oldalán 850MHz-ek vannak feltüntetve: 5A-nál is, 5A Prime-nál is.

    Pedig mindkettőt global verziónak írják. Hogy van ez? :F

    Ez a bolt egyébként megbízható? Rendes, magyar garit adnak?

    Köszönöm előre is a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák