Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepe79

    addikt

    Leírom ide is, mivel a topikja nem nagyon pörög, érthető módon:

    Megrendeltem tegnap egy Bluboo S8 nevű kínai csodát (Galaxy S8-ra hajazó készülék), mivel nem találtam olyan youtube unpacking és review videót vagy cikket, amelyik nagyon lehúzta volna. A Karácsonyi akcióval + shop discountal + kuponnal együtt csak 132 dollár volt, persze erre még rájön majd az ÁFA, de még így is feleannyiba kerül, mint amennyiért a magyar eMAG árulja (ma néztem, 85K-ról leakciózva 69K-ért árulják, ami egy vicc, annyiért 2016-os A5-öt is lehet kapni újonnan, ami van is).
    Ami meggyőzött:
    - titán-cink ötvözetű prémium ház
    - előre telepített Google Play (Play Store), mert a legtöbb másik kínain nincs, és mókolni kell hozzá
    - előre felrakott gyári kijelzővédő fólia
    - gyári szilikon tok a dobozban
    - nagy fényerejű 5.7"-es SHARP által gyártott IPS kijelző
    - 8 magos MTK proci (ami ma már elég gyengus, de nyilván ennyi pénzért nem Snapdragon 835 lesz benne)
    - Mali T860 MP2@650 MHz IGP/GPU, ami nem egy erőgép, de azért nem is olyan gyenge cucc
    - B20 LTE / 4G, tehát Magyaroszágon is gon d nélkül működik 4G-n itt Pesten, és vidéken is
    - 3 GB RAM (ami valljuk be, nem olyan kevés az alsó-középkategóriában)
    - 32 GB ROM (szintén nem rossz, inkább a 16 giga a jellemző ebben az ársávban)
    - 256 GB-ig bővíthető egy micro-SD v. microSDHC kártyával
    - 13 MPx-eles kamera, ami az általam látott tesztek szerint nem csinál olyan rossz képet (nyilván em eg P9 vagy S8 szint, de bőven elfogadható)
    - jövőbe mutató USB Type-C csati, és 2A-es gyorstöltő (egyre inkább ez lesz a standard az elkövetkezendő években)
    - a/b/g/n WiFi, ami külföldi tesztek szerint nagyon jól és stabilan tartja a jelet / kapcsolatot
    - 4.0-ás BT, ami jól jön akár BT füles, akár autós csatlakozásnál
    - A-GPS+GLONASS (bár ez azt hiszem, hogy ma már alap, de az MTK chipset ellenére nagyon jól szuperál)
    - 3450 mAh-s akksi, amivel 2 nap körül elmegy külföldi tesztek szerint, ez szintén pozitív
    - 0.1 sec alatt feloldó hátlapi ujjlenyomat-leolvasó, ami egyrészt tényleg jól működik yt videók és review-k szerint, nem úgy, mint a nemrég napvilágot látott Leagoo S8 esetében, ráadásul javították a Samsung hibáját, és nem a kamera mellé tették (Galaxy S8), hanem alá, és jobban is kézre esik
    - az általam rendelt azúrkék / coral blue színben egyszerűen gyönyörű a telefon, mind elölről, mind hátulról
    - viszonylag friss OS van rajta, Android 7 Nougat-al jött ki, és látok esélyt a 8 Oreo-ra is, de nem fogok sírni, ha nem jön rá
    - jól működő és reszponzív érintőképernyő és gyorsan működő GUI (a tesztek szerint)
    Review-kban a hangminőségre sem volt panasz, erre leszek nagyon kíváncsi, mert nekem a Doogee régen itt vérzett el. Ha ezen a ponton sem lesz gond, akkor úgy gondolom, hogy egy ilyen készülék, ennyi pénzért, megéri, még akkor is, ha másolták a Galaxy S8 előlapját.

    Szerintetek ez versenyképes a nagy kínai gyártókkal / nevekkel (Xiaomi, Meizu, Vernee) szemben? Lehet létjogosultsága? Nekem főleg a viszonylag nagy tárhely miatt kell, amikre játékokat pakolok majd, és játékra is sokat lenne / lesz használva. A jelenlegi A5-ön a kis tárhely miatt nem nagyon férek, fent van egy Hearthstone, egy Shelter, egy Pokemon, meg a többi app-om, és máris tele a 16 giga, nem fér fel semmi. Az meg mindt tudjuk, hogy SD-re telepítek, vagy nem olyan jó, vagy nem is működőképes..

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

Új hozzászólás Aktív témák