Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harom.14

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új telefont szeretnék (mily meglepő), viszont elég nehezen találok megfelelőt, úgyhogy bocsi a hosszabb irományért.

    Jelenleg egy Nexus 5-öm van, már 3 és fél éve, amúgy a legjobban szeretett az eddigiek közül, de ezek miatt mégis cserélném:
    - Kevés memória. Ez a legzavaróbb most. Ha már kicsit jobban használom, akkor sok az újratöltés, és akár több másodperces teljes megakadások.
    - Lassú proci. Nagyobb google drive táblázatokkal eléggé megszenved
    - Kevés a rom, 16gb-al kaptam sajnos, pár videófelvétel után le kell őket szednem, hogy legyen hely
    - Az akksi nagyon gyenge. Fénykorában jobb volt, de az azért akkor sem volt egy nagy bajnok.
    - Halk hangszóró: mindig így volt
    - OIS: meghülyült úgy egy éve, azóta 5-ből 1 videófelvételnél berreg és "rázza" a képet
    - Mikrofon: kontakt hibás lett egy fél éve, típushiba, szétszedtem a netes leírások alapján, quickfixáltam, így általában működik, de kicsit kidudorodik a hátlap...
    - Gyorsan melegszik

    Amit szeretek/szerettem benne:
    - Tiszta android OS, teljes google integráció (kontaktok, wifi jelszavak, bal szélen a google now, google photos teljes backuppal, stb...)
    - Gyors UI. Ha nem terhelem túl (van szabad ram, cpu nem dolgozik a háttárben), akkor nagyon smooth a legtöbb művelet, az appok közötti váltogatás.
    - Fizikai méret. Bár a Galaxy S (S1) után féltem, hogy nagy lesz, de a mai telefonok világában ez most már inkább kicsinek számít. De nem baj, bőven elég!
    - 5 számjegyű ár
    - Csak egy egyszerű szilikon tok van rajta, párszor esett vele, de semmi baja nem lett

    Amikre használnám:
    - Webes szörfözés, olvasgatás (chrome, pocket, aldiko)
    - Webes intranetes appok, jó lenne ha nem töltődnének folyton újra
    - Facebook böngészés, youtube-ozás
    - Messenger, hangouts, slack, whatsapp
    - Google drive táblázatok kezelése (sokszor nagyobbak, egyszerre akár több)
    - OpenVPN kapcsolat (jó lenne folyamatos, most ki-be kell kapcsolgatnom)
    - Chrome RDP, VNC kliens, teamviewer
    - SSH kliens
    - Videózás (felvételek készítése)
    - Monitorozó és távirányító app (firebase alapú, saját fejlesztés). Jó lenne, ha nem lőné ki az OS
    - Soundcloud
    - Hallgatnék youtube-ot is a háttérben, de az csak álom ezzel a telóval
    - GPS navigáció (google maps, futár)

    Ezekre már sajnos nagyon kevés, sokszor lelassít a telefon, kilő dolgokat, amik jó lenne ha mennének, és nagyon hamar tölteni kell, ha komolyabban használnom. Tény, hogy 3 éve még nem így használtam, de azóta változott a világ - és én is...

    ------------------

    Szóval a fentiek alapján nagyjából a következő igényeim lennének:
    - Ram: 6-ot szeretnék, 4 ha nagyon nincs más (OP5 esetén tuti a 8-ast választanám)
    - CPU: a SD 835 nagyon szimpatikus. Teljesítményben talán egy SD82x is elég lesz, viszont a phonearena.com egységesített akksi tesztjén azt látom, hogy a 835-ösök 9 óra felett teljesítenek, a 82x szériás mobilok pedig inkább 5-6 órát (gondolom a 10nm-nek tudható be főleg). Míg ez a teszt szerint a nexus 5-öm újkorában 4 óra 50 percet bírt, amin azért szeretnék láthatóan javítani. A Kirin 960 (P10 és Honor 9) egész jó szereplő, a teljesítménye meg is felelne, akksi idő 7 óra 42 perc, egész szép munka
    - Méret: ez okozza a legynagyobb fejtörést. Ideális esetben örülnék a Nexus 5 méreteinek, de gyakorlatilag bámelyik másik opció nagyobb. Sőt, az igazán jók nem csak kicsivel. Mindig zsebben hordtam a telefonjaimat, nem szeretem ha sok cucc van nálam. Ha játszana az iphone, akkor abból valszeg az SE méretet választanám.
    - OS: nagyon szeretem a pure android-ot, a samsung-féle romoktól frászt kapok
    - Stabilitás: szeretnék egy megbízható, stabil telefont, nem szeretnék hetente béta romokat tesztelgetni és random fagyások, leállások miatt elérhetetlenné válni. Szívesen teszek rá bármilyen romot, de ne kelljen folyamatosan tesztelni és újra flashelni
    - B20 nem érdekel, korlátlan 3G-m van, vodás tornyokon (upc)
    - VGA, VR nem számít, felbontás elég a full HD
    - Jó a használt is, garival
    - Hosszú távra venném - ha szerethető lesz
    - Örülnék egy front ujjlenyomat-olvasónak

    Indokolatlan lenne valamelyik?

    ------------------

    Jelenleg a legszimpatikusabb telefonok:
    - OnePlus 5: ~150-170k ft, a leggyorsabb teló, szuper os, választható 8gb-al is, 9 óra 18 perces akksi. Viszont: óriási készülék (majdnem mint a legnagyobb iphone), nincs benne OIS. Ez utóbbi hihetletlen számomra, a mostanimban is van, szomorú visszalépés lenne másfélszeres árért (ráadásul úgy látom minden konkurenciában van)
    - Xiaomi Mi6: ~120k ft, ez is nagyon ütős hardware, 9 óra 14 perces akksi, OIS, és nem olyan sokkal nagyobb, mint a mostanim. Viszont: félek az OS-től és a stabilitástól. A Mi5s forrását még publikálták, úgyhogy ahhoz volt Lineage OS, azzal elfogadnám a Mi6-ot is, de csak ha stabil vele. A jelenlegi Mi6-os lineage os nem hivatalos és hiányos. Nem tudom lesz-e valaha hivatalos. A xiaomi usereknél túl sokat olvasgatok mindenféle gyári romos bugokról. Ha mégsem lenne lineage, akkor talán xiaomi.eu-s romok játszhatnának, de fogalmam sincs lenne-e annyira smooth és barátságos, mint a csupasz nexus5-öm

    Futottak még:
    - OnePlus 3T: ~110k ft, 6GB ram, nem 835, de elég jó teljesítmény, van OIS. Viszont: akksiidő 5 óra 14 perc, alig több, mint az eredeti nexus 5-öm volt. Meg valahogy szomorú lennék ha most veszek új telefont, de egy adott széria mégis régebbi tagját kéne választanom...
    - Huawei P10, Honor 9: annyiba kerülne, mint a Mi6, miközben a ram csak 4GB. A P10 méretben akkora is, mint a Mi6, viszony nagyon csúnya. A Honor kicsit nagyobb, egész szép, de filigránnak tűnik... Akksi idő 7 óra 42 perc
    - Galaxy S8: ennyi pénzt nem adnék 4GB ramos telefonért és samsung os-ért. A képarány fura, de gondolom megszokható. Lehet zavarna az is, hogy kézbe fogva nyomkodnám a széleket. Hardware ütős, az akksi nem rossz (8 óra 22 perc), de totál felesleges meghajtani annyi pixelt.
    - LG G6: zavar, hogy drágább, mint a Mi6, de csak 4GB ram és gyengébb proci. Akksi csak 6 óra 9 perc.

    Olcsó, köztes megoldások:
    - Vernee Mars Pro: vehetnék 50k-ért egy OnePlus 5 méretű tepsit, 6GB memóriával, egész tiszta OS-el, olyan procival, mint a mostanim :(, akksiról nincs phonarena.com-os teszt. Adhatnék vele egy esélyt a nagyobb méretnek, ha sikerül megszokni fél év múlva eladhatnám és vehetnék egy OnePlus5-ot. Ha nem sikerül, akkor meg Mi6-ra cserélném. Valszeg a végén összesen ugyanott lennék árban, mintha most venném őket frissen.
    - Zuk Z2: 50k ft, SD 820, 4GB memória, leheletnyivel nagyobb, mint a nexus 5, akksiról nincs phonarena.com-os teszt. Az OS nem tudom mennyire tetszene. Lineage OS nincs hivatalos, ami van, nem tudom mennyire jó
    - Xiaomi Redmi 4 Prime: kb 50k ft, proci kb, mint a Mars Pro, csak 3GB memória, méretben mint a Zuk Z2. Arra lenne jó, hogy megnézzem mennyire tudok megbarátkozni a MIUI-val, aztán attól függően cserélném Mi6-ra vagy OnePlus 5-ra

    ------------------

    Furának érzem, hogy még ha sokat is költenék rá sincs kompromisszum mentes telefon, ráadásul 3 és fél éve 100 allatt vettem egy akkori csúcs telefont, amit nagyon szerettem.

    Miért van az, hogy nincs a piacon "kis" méretben erős telefon? Ha valamelyik olcsó megoldást választanám, tudtok esetleg új telóról, ami befuthat a közeljövőben és szóba jöhetne a fentiek alapján? (Zuk Z3?)

    Mit gondoltok az OP5 méretbeli, OIS és a Mi6 szoftverbeli aggodalmaimról?

    [ Szerkesztve ]

    Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Új hozzászólás Aktív témák