Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsocaLink

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új vagyok itt, szóval előre is elnézést, már most sejtem hogy nem jó fórumba írok, de nem találtam hasonló nevűt az én "problémámra" Rendszergazdaként dolgozok egy pénzintézetnél, kizárólag window-al foglalkoztam szakmám során, nem áll tőlem távol a dolog, de linuxot soha nem használtam. Most meg kellene csinálnom egy gépet, az egyik barátomnak, amin linux futna, és nem igazán tudom hogyan is kezdjek hozzá. Egy Tippmix-es gép lenne, ahol az az elvárás, hogy az ügyfelek kizárólag a Tippmix oldalon tudjanak bóklászni. Feltettem az Ubuntu 15.10 verzióját, a proxy beállításokat meg tudtam csinálni, illetve az autostart funkció is sikeülrt, belép a Tippmix felhasználó, és alapból megnyílik a böngésző, és csak ezen az egy oldalon tud nézelődni. De a gondom a következő, hogy tudnám úgy lekorlátozni a felhasználót, hogy ezen kívül semmit ne tudjon csinálni? Ne tudjon belépni sehova, ne látszódjon a rendszerbeállítások menü (feltéve ha lehetséges ilyen), tehát ne tudjon semmi mást csinálni a böngészésen kívül.

    Előre is köszönöm ha kapok választ, illetve azt is ha megmondjátok, melyik fórumba forduljak a kérdésemmel.

    Üdv. Zsolti

Új hozzászólás Aktív témák