Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stefi68

    addikt

    A másik fórumba már írtam a problémámról, miszerint a hangrögzítés nálam valami brutál rossz minőségű.

    Azóta kicsi tájékozódtam és rájöttem, hogy amit ott írtam, nem teljesen úgy van.

    Szóval újra nekifutnék a témának:
    A probléma az, hogy akár egyszerű hangfelvételkor, akár videó rögzítéskor nagyon pocsék a hangrögzítés.
    Olyan mintha a szavak közt levenné a hangerőt 0-ára, azután a köv. szónál újra erősítené. Így hullámzó, szakadozó az egész. Egy halkabb hangforrásnál (pl. távoli beszéd) semmi nem hallatszik.

    Elolvastam egy csomó hsz.-t ezzel kapcsolatban. Sok embernek volt mikrofon problémája, de náluk általában a telefonhívás közben volt a probléma. nem hallotta őket a másik fél, vagy szakadozottan.
    Nekem a hívás közbeni hangminőséggel nincs bajom. Pontosabban a másik fél szemszögéből nincs gond. Kipróbáltam, hogy másik telefonról hívtam az enyémet (G2), teljesen jól hallható volt mindenféle szituációban (távol tartva, kihangosítva).

    Azt is olvastam, hogy a felül lévő mikrofon igazából csak egy másodlagos mikrofon, amely a zajszűrésben vagy az automatikus hangerő beállításban (AGC) vesz részt. A probléma ezzel a dologgal van.

    Felraktam az összefoglalóban lévő mixer_paths.xml-t is de semmi hatása nem volt.
    Átírtam a build.prop-ban a persist.audio.handset.mic=digital értékét analog-ra, de az sem segített.
    (volt ilyen javaslat is egy hsz.-ben)

    Állítólag ki kellene kapcsolni ennek a másodlagos mikrofonnak a működését, de ez nem lehetséges.

    Az egyszerű hang és videó rögzítő alkalmazások használhatatlanok ez miatt.

    Végül találtam olyan alkalmazást aminél a beállításokban tudok más hangforrást választani:
    Hang: Hi-Q Mp3 Recorder ->másik mikrofon, +10dB erősítéssel
    Videó: Cinema FV-5 -> külső hangforrás választásával, nem szakadozik a hang, csak kicsit halkabb.

    Ennek ellenére foglalkoztat a dolog, mert ez így nem normális!

    Mégis csak mikrofon hibám lenne, csak nem az alsó fő mikrofon, hanem a felső "segéd" mikrofon a hibás?

    Valakinek van még ötlete?

    ◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Új hozzászólás Aktív témák