Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S1M0N

    senior tag

    Sziasztok!

    Most találtam rá a topikra, és külön öröm, hogy PH-n ilyen is van, mert amúgy is kerestem egy helyet, ahol ki lehet tárgyalni az aktuális olvasnivalókat témájuktól függetlenül.

    Én már jó ideje Maurice Druon: Az elátkozott királyok című 7 kötetes történelmi regényt olvasom, és nagyon tetszik.

    Tűz és Jég Dala rajongói oldalán olvastam, mint ajánlott könyv, és bár kicsit szkeptikus voltam, de leárazáson megvettem mind a 7 könyvet (bár telefonon olvasok, de jó a polcon is látni a könyveket), és el is kezdtem.

    Az eleje tényleg lassan indul (több fórumon is ezt írták, és ez így is van), de aztán beindulnak az események, és én később sem éreztem, hogy visszaesett volna a színvonal. Elsősorban a hatalmi harcokat ismerhetjük meg alaposabban és azt, hogy a céljaik érdekében ki mire volt képes akkoriban, az akkori lehetőségekkel.

    Az meg külön tetszik, hogy többségében valóban élt személyek vannak az események középpontjában (ezért is történelmi regény :B ), bár ha valaki rákeres 1-1 személyre, akkor akár el is spoilerezhet magának pár dolgot.

    Sok a szimpatikus, valamint a kevésbé szerethető karakter is, de általánosságban elmondható, hogy kimondottan gonosz nincs, mindenki szürke jellem. Mindenkinek vannak céljai, és eszerint cselekednek.

    Az már más kérdés, hogy ez Franciaországnak/Angliának, vagy az akkori egész világnak mennyire volt jó...

    Külön érdekes megfigyelni, hogy az egymást váltó uralkodók és tanácsosaik hogyan tudják lerombolni, vagy éppen helyrehozni azt, amit az elődjük hátrahagyott.

    Jelenleg a 6. könyv vége felé járok, de az már biztos, hogy érdemes volt megvennem, mert tényleg nagyon jó kis olvasmány.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz rétisün #3040 üzenetére

    Igen, ezt is hallottam, hogy a 7-et később írta, és az nem is lett olyan jó.
    Most jön majd a 6. könyv prológusa, utána majd meglátom, hogy mit hoz a 7. könyv.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz alpihun #3079 üzenetére

    A futárnak nem számít, hogy faluba, vagy városba szállít, még ha külföldre is viszi a pakkot.
    Mivel Románia és Szlovákia is ki van emelve, mint olyan ország, ahová szállítanak, így biztos, hogy azon országok egész területéről lehet rendelni.

    Házhoz szállítás Romániában

    Érvényes szállítási áraink

    0-100 RON rendelési összegig: 30 RON szállítási költség
    100-200 RON rendelési összegig: 20 RON szállítási költség
    200 RON rendelési összegtől: 10 RON szállítási költség

    Amennyiben valamely megrendelt tételt nem áll módunkban kiszállítani, a szállítási költség nem változik, a megrendelés eredeti összegéhez igazodik.
    Ha szeretné, hogy csomagját ne azonnal szállítsuk, kérjük, jelezze a megjegyzés rovatban. Szállítási költséget spórolhat, ha több rendelést összevon, és hónap végén egyszerre kéri a kiszállítást.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz alpihun #3081 üzenetére

    Külföldre szállításnál szerintem az ottani testvér/partnercég szállítja ki a csomagot, de persze ez részemről csak feltételezés...
    Anno futárszolgálattal kézbesített csomagot kaptam Lengyelországból (magánszemélytől vásároltam), és ott sem volt pluszköltség a külföldi kézbesítés miatt (EU-ban ugye "nincsenek" határok), és gondolom nem a lengyel futár hozta idáig a csomagomat (nem voltam otthon, amikor hozták). Persze ki tudja... :D

    Az ilyen pluszköltséges kiszállítással leginkább bútorboltoknál találkoztam, de a futárcégeknél ilyen szerintem sehol sincs.
    Utólag meg nem kérhetnek plusz pénzt, te annyit fizetsz, amennyit a webshopban vásárolt termékekért/szolgáltatásokért kell.

  • S1M0N

    senior tag

    Na, ma fejeztem be Az elátkozott királyok 7., Az országvesztő című befejező kötetét.

    Az eleje baromira unalmas volt, szerintem nem volt jó ötlet ez a fajta történetmesélési mód, mert sok volt az üresjárat és a felesleges, a cselekményekből kizökkentő duma.

    Maga a történet viszont jó volt, bár a végét befejezetlennek érzem, lehetett volna valami összefoglaló az elkövetkező évtizedekről/századokról.

    Összességében viszont ez egy kiváló történelmi regényciklus, ajánlom mindenkinek!

    ----

    Most a James S. A. Corey szerzőpáros Térség sorozatának ugrottam neki, "kicsit" más környezetben játszódik a kettő... :DDD

    A Leviatán Ébredéséből eddig még csak pár fejezetet olvastam el, de már kezdenek beindulni az események, így azt hiszem, hogy "kénytelen" leszek tovább olvasni. :D

  • S1M0N

    senior tag

    válasz szőröscica #3090 üzenetére

    Hát, ha csak egy olyan hobbija lenne az embernek, amibe töménytelen mennyiségű pénzt szórhatna... :DDD
    Legalábbis, ha magamból indulok ki. :B

    Én az év végi hajrában/leárazásban beszereztem a maradék Star Wars könyveket (10+db), amik hiányoztak a gyűjteményemből (és amik beleilleszthetőek az új kánon történéseibe is, vagyis amik leginkább a régi trilógia előtt/közben játszódnak), de vettem sok más témájú olvasnivalót is (pl. a 2-2 kötetes Conan és Sherlock, vagy a 3 kötetes D'Artagnan történetek), meg sem merem nézni, hogy mennyit költöttem, de legalább a szekrényem polcain jól néznek ki sorba rendezve. :DDD

    Jövőre is van már tervem könyv/képregény vásárlás terén, van, amit már több éve tervezek megvenni külföldről, talán 2016-ban végre sikerülni is fog...
    Jön két új Star Wars könyv, de leginkább az első Mass Effect képregény gyűjteményre, valamint a két Witcher képregényes gyűjteményre fáj már a fogam, ezeket valószínűleg csak külföldről tudom beszerezni. A második Mass Effect képregény gyűjteményt itthonról tudtam megrendelni, de az előbbieket nem nagyon akarják elhozni, magyar nyelven kiadni meg pláne nem... :(

    De vannak történelmi témájú könyvek is a listámon, szóval lesz mire elkölteni a fizetést... :DDD

    És akkor ez még csak egy hobbim volt, hol vannak még az általam várt PC-s játékok (plusz egy kis PC ráncfelvarrás), filmek/sorozatok és az újabban vágyott LEGO makettek beszerzése? :O

    [ Szerkesztve ]

  • S1M0N

    senior tag

    válasz szőröscica #3093 üzenetére

    Hát igen, a LEGO-k igen durva árakon vannak, de van pár darab, amit szeretnék beszerezni.

  • S1M0N

    senior tag

    Üdv!

    Két napja újra (ez volt a második alkalom) elolvastam Louis Sachar: Bradley, az osztály réme című könyvét, amit kb. 10 évvel ezelőtt kaptam ajándékba, és most is ugyan úgy könnyeket csalt a szemembe, mint anno.
    Ez főleg azért van, mert át tudom érezni Bradley kirekesztettségét, mert sajnos ilyen-olyan okokból nekem is volt benne részem iskolás éveim alatt... :(

    Olyan 4-5 óra alatt olvastam ki, szóval nem túl hosszú, viszont számomra egy igazi érzelmi hullámvasút ez a könyv.
    Sajnos a saját példányom valahol a padláson van (mindenképpen meg akarom keresni), bár munkahelyre úgy sem vinném el, így "beszereztem" telefonra, én azon szoktam olvasni, de általában a polcon is ott vannak/lesznek azok a könyvek, amik érdekelnek.

    Bradley Chalker a legidősebb az ötödik osztályban. És a legerősebb. Ez még nem lenne baj, de kötekedik, verekszik – a lányokat sem kíméli – s persze a tanulásban sem jeleskedik. Helye a leghátsó sorban olyan, mint egy sziget: előtte, mellette nem ül senki. Tanárai szerint „komoly viselkedési zavarokkal küzd”, s mi tagadás, ők sem rajonganak érte. Érkezik azonban egy nevelőtanár, aki megkedveli. Azt állítja, Bradleyről, hogy érzékeny, jószívű gyerek, aki meg tud változni, ha van elég mersze hozzá.

    -----

    Ha már szóba jöttek a különféle könyvolvasók, én örülnék neki, ha a papíralapú példányhoz adnának letöltési/hozzáférhetési kódot, amivel digitális példányt is kaphatnánk, nem pedig kétszer kellene kifizetni 1-1 könyv árát... Plusz 500-1000Ft-ot szerintem megérne.

  • S1M0N

    senior tag

    Ebben a hónapban két könyv volt, amit elolvastam.

    Az első Stephen King Rémautója, ami igen érdekes volt.

    Persze azért több kérdés is tisztázatlan maradt számomra, bár ezekre szerintem maga a szerző sem tudná a válaszokat. Spoilerezni nem akarok, így konkrétumokat nem írok.
    Anno a Cujo is nagyon tetszett, és van még pár könyv Kingtől, ami érdekel, szóval az ő műveihez még mindenképpen vissza fogok térni.

    A másik pedig George R. R. Martintól a Lázálom.
    Nagy kedvencem a Tűz és Jég Dala regényciklus, valamint a világához kapcsolódó egyéb írások, de sokáig nem igazán éreztem késztetést, hogy más művét is elolvassam ezeken kívül.

    Mondjuk már valamikor tavaly megvettem a könyvet ettől függetlenül, de előtte volt jó pár másik könyv (Star Wars The Old Republic regények például), amik előrébb helyezkedtek el a képzeletbeli listámon.

    Aztán pár hete elkezdtem, és a mai napon értem a végére. Hát igen. Kiváló írás. Szürke jellemek, mindenkinek megvan a maga motivációja, célja, biztosan nem lehet senkire sem rámondani (1-2 kivétellel), hogy ő a jó, ő meg a rossz. Van itt rejtett és kevésbé rejtett társadalomkritika, ami elgondolkoztatja az olvasót, emellett betekintést nyerhetünk egy másik fajta életbe is, de adott témában a babonák is szépen ki vannak figurázva.

    Ezeken kívül maga a történet is magával ragadó, nehezen lehet letenni, bár ez szinte minden könyvről elmondható, amit olvastam. Persze ha nem így lenne, akkor nem olvastam volna el őket... :DDD

    Egy kb. 10 részes minisorozatot simán csinálhatnának belőle.

    Most pedig Mark Lawrence Széthullott Birodalom trilógiájának ugrottam neki, bár még csak 2-3 oldalt olvastam el belőle, így arról érdemben nyilatkozni még nem tudok. :B

  • S1M0N

    senior tag

    válasz KisTücsök #3306 üzenetére

    Őszintén szólva, még nincs meg a Széthullott Birodalom trilógia, csak telefonon olvasom.
    De ha tetszik, akkor mindenképpen beszerzem, de nekem jó a puha fedeles változat is.

    No meg az nekem nem tetszik, ha az egyik része kemény fedeles, a másik meg puha, jobban szeretem az egységes dolgokat.

  • S1M0N

    senior tag

    Na, ebben a pillanatban fejeztem be George R. R. Martin A jégsárkány (The Ice Dragon) című mesekönyvét, aminek aranyos története van, emellett remek illusztrációkkal mutatják be a cselekmények 1-1 mozzanatát.

    Minőségi kiadvány, védő- és keményfedeles borító, belül vastag papírlapokkal.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz mark! #3332 üzenetére

    Én már elmúltam 6 éves és lány sem vagyok, de nekem tetszett. :DDD

    Ez egy mese gyerekeknek A Tűz és Jég Dala világából, felnőtteknek is szóló mondanivalóval. Bár az más kérdés, hogy ezek kinek mennyire jönnek át.

    A történetet nem akarom lelőni, legyen annyi elég, hogy a kislány a leghidegebb, legkeményebb tél idején született, az anyja pedig nem sokkal ez után meghalt. A lánynak olyan különös képessége van, hogy soha nem fázik, imádja a telet és a jégsárkány felbukkanása, meglovagolása számára az adott év fénypontja, ezért is várja mindig a hideg idő beköszöntét.
    Közben meg dúl a háború, sárkánylovasok vannak mind a két oldalon, látjuk, hogy az elején még mindenki büszke, meg csillogó páncélban van, míg a sorozatos vereségek után már megtörve, megkopott páncélban vonulnak vissza.
    Martin azért itt szerintem egy gyerekmeséhez képest durva leírásokkal is dolgozik (égő emberek leírása, egyéb halállal kapcsolatos dolgok), de nem kell horrorra gondolni.
    A történet vége meg a feláldozásról, a barátságról, a családról és a kislány jellemének változásáról szól, mondhatni, hogy eddigi életét a télben töltötte, de most kitavaszodott. Szó szerint és képletesen is.

    A főszereplő kislány 6-7 éves a történet idején.

    Ahogy írtam, az illusztrációk nagyon szépek, ezek alapján még jobban el lehet képzelni a történéseket.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz leslieke #3336 üzenetére

    Jó, ebben van valami, hiszen 1980-ban jelent meg ez anno, de aki előbb a Trónok Harcát ismerte meg, az igen sok hasonlóságot fedezhet fel, szóval azért Martin kijelentése sem teljesen igaz.

    Konkrétan több esemény és jellegzetesség is van, ami miatt beleillik Westeros világába a történet.

    Például: Sárkánylovasok mind a két oldalon - simán lehet a Sárkányok Tánca, vagy hasonló konfliktus, at időjárás is nagyjából megegyezik, bár itt az évszakok váltakozása állandó, de írja, hogy egyre hosszabbak a telek.
    Persze ezek lehetnek csak hasonlóságok, de szerintem kár tagadnia, hogy teljesen független lenne a két történet.

    Ezt írja: No, it is not. The world of Ice & Fire did not exist when I wrote THE ICE DRAGON.
    Ez persze igaz, hiszen '96-ban jelent meg a Trónok Harca, de amúgy is azt mond, amit akar.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz Mr Dini #3338 üzenetére

    Esetleg a Witcher/Vaják könyveket is kipróbálhatja, szerintem azok is nagyon jók, én már többször is olvastam őket.
    A Witcher játékok ezek után játszódnak, így nem kell hozzájuk semmiféle előismeret. Eddig 5 jelent meg a 7+1-ből (pár éve írt egy új könyvet a szerző) magyarul.

    Ha rákattan az ember, akkor egy könyvet egy nap alatt simán ki lehet olvasni, bár én a játékok miatt kaptam rá anno.

    Ez a korhatárhoz kötöttség meg értelmetlen, főleg a mai világban, amikor a TV-ben több szörnyűséget mutatnak, mint a többi médiában összesen. Főleg, hogy már az óvodások is horrorfilmeket néznek este 11-kor, és ez komoly!

    [ Szerkesztve ]

  • S1M0N

    senior tag

    válasz KisTücsök #3403 üzenetére

    A Tövisek Hercege (és folytatásai) tényleg jó(k), bár én az első kötetnél belekavarodtam néha az időben ide-oda ugrálásba...

  • S1M0N

    senior tag

    válasz spammer #3498 üzenetére

    Ha már King, én tegnap értem a Borzalmak Városa végére, hihetetlenül jó volt.

    Ez a Mark gyerek igen durván nyomta, hidegvérű volt jó sokáig, de persze ő sem bírta ezt örökké, ez azért tetszett. Az eleje számomra kissé lassan indult be (bár az eddig olvasott másik két King regénynél is ez volt), a könyv közepétől, de főleg az utolsó harmadától viszont már pörögtek az események, nem is tudtam letenni, muszáj volt a végére érnem.
    Amúgy tetszett, hogy a szokásos vámpír ellenszerek itt működtek, mert pl. George R. R. Martin Lázálmában másképpen működtek a dolgok.

    Most egy darabig maradok King írásainál, elhatároztam, hogy megjelenési sorrendben elolvasom mindet, bár a Carrie ki is maradt (az volt az első publikált írása, bár a Borzalmak városa korábbi műve), szóval jól kezdtem... Mindegy, a következő ez lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • S1M0N

    senior tag

    válasz spammer #3501 üzenetére

    Közben nézem, hogy jó pár könyve nincs is meg, pl. az "AZ", szóval nem biztos, hogy teljes mértékben sikerül a sorrendiség... :B

    Három műve van, amit már láttam filmben, de nem olvastam: A remény rabjai és a Halálsoron, illetve a 11.22.63 minisorozat, utóbbit pár hete néztem meg, nekem nagyon tetszett. Illetve régen, gyerekként láttam a Cujo-t, anno nagyon para volt a kutya, mostani szemmel nézve viszont már röhejes az egész, ráadásul egy ponton igen súlyosan eltér a könyvtől: gyerek túléli, ami csak kb. 1-2 éve derült ki számomra, amikor a könyvet olvastam.

    A Setét Toronyból lesz film is, kíváncsian várom, itt majd csak a könyvek cselekményeinek a sorrendjét követem majd, nem az évszámokat.

    Szóval egy darabig elleszek... :)

  • S1M0N

    senior tag

    válasz _stick_ #3535 üzenetére

    A Széthullott Birodalom trilógiát (Tövisek Hercege) olvastam, számomra néha zavaró volt az időben ide-oda ugrálás a cselekmény során, de egyébként nekem tetszett.
    Mondjuk így visszagondolva nem mondom, hogy számomra kiemelkedő mű lenne, de rossznak sem nevezném, egyszer mindenképpen érdemes elolvasni.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz Apollyon #3743 üzenetére

    Megvan mind a 4, eddig kétszer olvastam el őket, nekem tetszenek.

    Az első könyv a Mass Effect (1) eseményei előtt játszódik, Anderson a főszereplője, megtudhatjuk, hogy miért is nem ő lett az első ember Fantom, köszönhetően Saren közreműködésének.

    A másik három könyv a Mass Effect 1 és 3 között játszódik, amolyan párhuzamos történetszál, főszerepben továbbra is Anderson és még pár szereplő.

    Szerintem érdemes elolvasni őket.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz Phülöp #3745 üzenetére

    Szerintem igen.

    Az első könyv eleve egy bevezető a Mass Effect világába, de a többi is inkább az itt megismert szereplőkkel viszi tovább a cselekményeket, a játékokét ugyan itt-ott érintik (említenek 1-2 történést), de a könyvek ettől függetlenül érthetőek, élvezhetőek.

  • S1M0N

    senior tag

    Még régebben írtam, hogy Stephen King maratonba kezdek (megjelenési sorrendben, de már az elején ki is maradtak könyvek, mert nem tudtam beszerezni őket), sajnos az utóbbi pár hónapban eléggé keveset sikerült olvasnom, de két kötettel így is végeztem.

    Korábban már olvastam a Cujo-t és a Rémautó-t, így ezeket újra nem fogom elolvasni, plusz ezekről anno már írtam is.

    Borzalmak Városa
    Erről is írtam már korábban.

    Éjszakai Műszak
    Novelláskötet, 20 történetet tartalmaz.
    Vannak egészen beteg, de elgondolkodtató történetek is, egyik kedvencem Az átjáró, főleg a vége miatt, ott azért koppantam egyet. :K
    Aztán itt van A Kukorica Gyermekei is, gondolom a horror szerelmeseinek nem kell bemutatni (jó pár film készült az eredeti mű után), valamint a Jerusalem's Lot, amiben megismerhetjük a Borzalmak Városa településének sötét múltját.
    De kiemelném Az utolsó létrafok-ot is, ami eléggé elgondolkodtató, tipikus "mi lett volna, ha" kérdést feszeget.
    Bár igazából az összes történet nagyon jó, szóval ajánlom mindenkinek.

    Jelenleg a Végítélet-et olvasom, nagyon tetszik ez is, ráadásul eléggé hosszú, szóval egy darabig még elleszek vele.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz G@ben #3806 üzenetére

    Én anno a Cujo-t olvastam először, relatíve rövid történet.

    De szerintem ha jobban meg akarod ismerni az írásait, stílusát, akkor én a novellás köteteit ajánlanám, először is az Éjszakai műszakot, amiben van igazi horror és poszt-apokaliptikus történet, valamint sci-fi és egyéb, elgondolkodtató témájú (mi lett volna, ha) írások is.

    Korábban írtam a kötetről:

    Éjszakai Műszak
    Novelláskötet, 20 történetet tartalmaz.
    Vannak egészen beteg, de elgondolkodtató történetek is, egyik kedvencem Az átjáró, főleg a vége miatt, ott azért koppantam egyet. :K
    Aztán itt van A Kukorica Gyermekei is, gondolom a horror szerelmeseinek nem kell bemutatni (jó pár film készült az eredeti mű után), valamint a Jerusalem's Lot, amiben megismerhetjük a Borzalmak Városa településének sötét múltját.
    De kiemelném Az utolsó létrafok-ot is, ami eléggé elgondolkodtató, tipikus "mi lett volna, ha" kérdést feszeget.
    Bár igazából az összes történet nagyon jó, szóval ajánlom mindenkinek.

    Én nagyjából megjelenési sorrendben olvasom őket, így vannak visszautalások, azonos helyszínek, meg későbbi kötetekben elvileg szereplők is.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz HuMarc #4050 üzenetére

    Igen, a gagyi animációs sorozat miatt kukázták a szériát, fejbe is kólintanám Lucast és a bandáját emiatt.

    Amikor elkezdtem olvasni az első kötetet, nem igazán fogott meg, de ahogy egyre haladtam előre, úgy tetszett meg egyre jobban.
    A tényleges befejezésre én is nagyon kíváncsi lettem volna, de kénytelenek vagyunk elfogadni a nyitott lezárást.
    Mondjuk így tényleg legenda jellege van a lezárásnak, senki sem tudja, hogy hogyan végződött a történet.

    Amúgy meg egy kiváló sorozatot lehetne csinálni belőle, bár ez valószínűleg már nem fog megtörténni...
    Persze nem ez az egyetlen olyan Star Wars könyv(sorozat), ami remek filmes/sorozatos alapanyag lenne, nekem például nagy kedvencem az Ewan McGregor-féle Obi-Wan, szóval örülnék, ha újra felbukkanna a képernyőn/mozivásznon.

    Na, kicsit elkanyarodtam a témától, a lényeg, hogy zseniális Traviss regénysorozata, erősen ajánlott elolvasni őket.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz K1nG HuNp #4055 üzenetére

    A legtöbb könyvemet a szukits.hu-ról szoktam rendelni, de az általad említett bookline.hu-val, valamint az alexandra.hu-val sem volt még problémám.

    Ami részemről a szukits mellett szól, az az, hogy az esetlegesen sérülten kézhez kapott könyveket ingyen cserélik, mindenféle extra költség nélkül. Nekem eddig 1x kellett ezt igénybe vennem.
    Amúgy alaposan becsomagolva küldik a könyveket, szóval nem a szállításból eredő lehetett a sérülés szerintem. De a lényeg, hogy kicserélték, szóval én 100%-ig elégedett vagyok velük.

    A bookline-nal semmilyen problémám nem volt, az alexandrával is annyi, hogy ott vannak könyvek, amiket szerintem üzletből/kirakatból küldenek ki, mert az anno náluk vett Cujo lapjai (csukott könyvnél persze) kissé fakultak egy mintában, gondolom így érte a nap, plusz eleve egy régebbi kiadású könyv. De ezen kívül nem igazán volt velük problémám, karácsony előtt is vettem tőlük több könyvet, azok 100%-osak voltak.

    Nálam a sorrend:
    1. Szukits
    2. Bookline
    3. Alexandra

  • S1M0N

    senior tag

    Kövezzetek meg, de nekem A kőszívű ember fiai, az Egri csillagok és Az aranyember is tetszettek, nem is beszélve a filmekről.
    Én anno még A két Lottit is valamennyire élveztem a végére, de az elején nagyon nehezen vettem rá magamat, hogy "lányos" regényt olvassak. Mondjuk még így is ez volt az egyik olyan könyv, amit nem értettem, hogy miért tartanak olyan nagyra és miért kötelező olvasmány.

    Az viszont biztos, hogy versesköteteket nem fogok soha sem olvasgatni, ezek a sokszor csak beleképzelt jelentések számomra olyanok, mint amikor a 2 vonal meg egy pöttyből álló festménynek olyan sokrétű jelentést tulajdonítanak, amiből könyvet lehet írni...
    Persze tisztelet a kivételnek, de én a verselemzéseket mindig is utáltam, mert jó néhány alkalommal tényleg túldimenzionálják 1-1 mű jelentését.

    Én mindig is imádtam olvasni, a videojátékos hobbi csak később jött, bár jó ideje már utóbbi van előtérben, de amikor lehet, én is próbálom csökkenteni az el nem olvasott könyveim számát. Bár megvenni őket gyorsabb, mint elolvasni. :))

  • S1M0N

    senior tag

    Na, most fejeztem be Stephen Kingtől a Végítéletet, jó sokáig tartott...
    Igaz, volt, hogy 2-3 hétig nem is olvastam, de most nekiültem/feküdtem, és befejeztem.

    Nagyon jó könyv, de marha hosszú, én telefonon olvastam (könyvben még nincs meg, jó lenne, ha újra kiadnák), ott 727 oldal volt.

    Voltak benne meglepetések, de egyes dolgokat kilehetett következtetni, ami mondjuk nem baj. A vége is ilyen volt, legalábbis azután, hogy megláttam az utolsó fejezet címét. :) Ami meg remekül szemlélteti (a fegyverkezős seriffekkel együtt), hogy az emberiség mennyire nem tanul az elődök hibáiból (fegyverkezés, hatalom utáni vágy)...

    Amúgy voltak meglepő elhalálozások, pl. Nick Androsról nem hittem volna, hogy meghal, erre tessék...

    Szóval nagyon tetszett, bátran ajánlom mindenkinek. Nekem egy kicsit a The Divison nevű játékra hasonlít, persze a kettő között sok átfedés nincs, csak a vírusos emberiség kiirtás, és az az utáni élet helyreállításának megpróbálása.

    Következik A holtsáv, ahogy nézem, az egy "kicsivel" rövidebb (255 oldal). :DDD

  • S1M0N

    senior tag

    Na, most fejeztem be Stephen Kingtől A holtsávot (The Dead Zone), ismét egy nagyon jó történettel lettem gazdagabb.

    Az eleje szokásosan lassan indul be, de aztán felpörögnek az események, alig bírtam letenni. A Végítélet után örültem, hogy ez rövidebb olvasmány volt, így kb. 1-2 hét alatt végeztem vele.

    A végére jutott csattanóból bőven, pl. Johnny agydaganata, Greg Stillson élő pajzsos akciója, a félresikerült merénylet.
    Mondjuk a végét igazából elspoilereztem magamnak, mert belenéztem az azonos című filmbe, de bár ne tettem volna... Nem sok köze van az eredeti sztorihoz, a baleset is máshogy volt, Sarah a könyvben szőke, a filmben fekete hajú, Chuck (akit tanít) a könyvben tinédzser, a filmben kisgyerek, szóval sajnos a szokásos King-adaptáció, pár filmet/sorozatot leszámítva messze elmaradnak a könyvektől.

    De most nézem, hogy készült sorozat is, látta esetleg valaki? Érdemes belenézni?

  • S1M0N

    senior tag

    válasz milkabrams #4304 üzenetére

    Hát, talán idén jön a következő, de nem mernék rá fogadni...
    Én is várom már, de egyelőre semmi információ nincs róla.

  • S1M0N

    senior tag

    Sziasztok!

    Mostanában szerencsére megint rákaptam az olvasásra (mondjuk a Stephen King könyvekkel leálltam, bár pár hónapja elkezdtem a Christine-t, de félbe maradt), 3 napja a 7. Witcher/Vaják könyvnek értem a végére, de már kerestem is valami újat a könyvespolcomról (van bőven olvasatlan rajta...).

    Választottam mondjuk pont nem egy olyan könyv, ami régóta heverne ott, sőt, szombaton hozta a futár.
    Csak a véletlennek, meg a rendelkezésre álló pénzemnek köszönhető (visszajáró nagysága miatt kerestem még valamit - hátha nem tudna visszaadni a futár), hogy megvettem, de így utólag nagyon jól jártam vele.

    Az író neve nem volt ismerős, de a könyv címére rákeresve elég jó kritikákat írtak róla, és maga a szerző is úgy nyilatkozott, hogy ez a legnépszerűbb írása, mert eddig nem nagyon tudott kitűnni az átlagosból.
    Szóval úgy döntöttem megveszem, bár közben találtam mást, ami kipótolta a visszajárós hézagot (ez az én hülyeségem, ne is kérdezzétek), de mégis a kosaramban maradt a könyv, 2440Ft-ért.

    Szóval Geralt kalandjait a hétvégén befejeztem, aztán úgy döntöttem megnézem, mit is tud a könyv, aminek igen rövid címet adott a szerző Peter Clines: 14. Az ismertető is eléggé csábító volt, a kritikák erre rá is erősítettek, szóval bíztam benne, hogy nem lövök mellé vele.
    Szerencsére egyáltalán nem így történt.

    Már az első pár oldal nagyon jól lett megírva, de ahogy beindult a cselekmény, még inkább magába szippantott a könyv. Most, este 11-kor értem a végére, és csak pozitívan tudok róla nyilatkozni.
    A szereplők nagyon jók, könnyen meg lehet őket szeretni, a cselekmény fokozatosan adagolja magát, kellően fordulatos/érdekes, végig fenntartja az érdeklődést. A vége is tetszett, a történet le lett zárva, de azért maradtak bennem kérdések.

    Jó volt az ismeretlen felé nyitni, bár nem ez az első eset, amikor így teszek, de Pierce Brown Vörös lázadás trilógiájának még nem kezdtem neki, csak beszereztem jó pár hónapja az ajánlások miatt.

    Akinek bejönnek a csapatban nyomozós/felfedezős/misztikumos történetek, azok a 14-ben biztosan megtalálják a számításukat, én csak ajánlani tudom!

  • S1M0N

    senior tag

    Na, utolsó (2017.12.06.) bejelentkezésem óta szépen folytattam a Stephen King könyvek olvasását:

    - Carrie (ez anno az évszámos olvasásomból kimaradt)
    A 2013-as filmet láttam már előtte, de a könyvhöz képest elég szépen átalakították. Maga a történet nem volt rossz, de különösebben nem fogott meg.

    - A Hosszú Menetelés
    Ez sem igazán ragadott magával, de vannak benne elgondolkodtató dolgok.

    - A Tűzgyújtó
    Ez már tetszett, még egy folytatásnak is örülnék, mert maradtak nyitott kérdések.

    - Danse Macabre
    King a horror műfajáról, az általa legfontosabbnak vélt művekről, szerzőkről ír. Nem mondom, hogy elejétől a végéig lekötött, de voltak benne érdekes sztorik, a régi nagy művek rövid bemutatása, elemzése is tetszett.

    - A Menekülő Ember
    Jó volt, a vége egyben volt meglepő, de sejthető is.

    - A Remény Rabjai (novelláskötet)
    A címadó novella alapján készült film nagy kedvencem, de végre el is olvastam, így szerencsére óriási eltéréseket nem is vettem észre. A többi sem volt rossz, ami különösen tetszett, az "A jó tanuló", amiből szintén van film, most találtam rá, egész jó szereposztással, erre ránézek.

    - A Setét Torony 1. - A Harcos
    Rövid, de tetszett, elolvasva még inkább látszik, hogy a film mennyire nem lett jó (azt anno már megnéztem). Már a 2. kötetnél járok, nagyon jó.

    Egyelőre ennyi, durván 2 hónap termése.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz adamkaa777 #4848 üzenetére

    Tegnap írták (facebook): "Pierce Brown: A káosz évei
    megjelenés: április 16. (Könyvfesztivál)

    A Könyvfesztiválunk talán legjobban várt újdonsága lesz Pierce Brown új regénye. A káosz évei januárban jelent meg az USA-ban, és rögtön New York Times bestseller lett belőle, a rendkívül pozitív kritikák pedig mutatják, hogy jól tette Brown, hogy újabb részt írt a sorozathoz.

    Meglehetősen vaskos kötettel lesz dolgunk (600+ oldal), az epikus történetben Darrow mellett három új szereplő is bemutatkozik, ráadásul állítólag még idén megjelenik kint az ötödik rész - természetesen, amint tudjuk, ki fogjuk adni mi is.

    Pierce Brown a könyv megjelenése alkalmából ellátogat hozzánk a Könyvfesztiválra, ahol lesz közönségtalálkozó és dedikálás. Ezeknek a menetrendje már majdnem végleges, lehet hogy akár már holnap be tudjuk jelenteni az időpontokat.

    Előrendelés várhatóan 1-2 héten belül."

    [ Szerkesztve ]

  • S1M0N

    senior tag

    válasz Phülöp #4909 üzenetére

    "Külön nem tetszett, hogy a szerző többször is ismert mesék felturbózott (witcheresített) változatát használja. Még akkor is, ha mindezt közel zseniálisan teszi." - Nem tetszett, de zseniális? Nekem meg nagyon bejöttek ezek a végletekig kifordított, de mégis ismert történetek, már 4-5 alkalommal olvastam az első kötetet, de még mindig nagyon tetszik, csak lassan kívülről tudom a sztorikat. :DDD

    Ahogy írták, a 3. kötettől indul be igazán a központi cselekmény, szóval érdemes elolvasni az összeset, főleg, hogy 15-én jön a 8. kötet, ami csak lazán kapcsolódik a már megjelent 7-hez.

    Plusz ajánlom a képregényeket is, 3 ból 2 már magyarul is elérhető, de idén jön az utolsó is.

    Én imádom a Witcher játékokat, és a könyvek is nagyon tetszenek. Igaz, hogy nem túl mélyek, de így is van bennük mondanivaló bőven, vannak meglepő fordulatok, volt olyan, hogy csak néztem, hogy ez mi volt és hogy ennyivel elintézte az író, csak úgy mellékesen odadobva az olvasónak, ami szerintem zseniális húzás volt.

    [ Szerkesztve ]

  • S1M0N

    senior tag

    válasz Milán13 #4945 üzenetére

    30%-nál nagyobb akció még nemigen volt ezekre, bár pár hónapja a CD Galaxisnál volt olyan, hogy 3 könyvből a legolcsóbbat ingyen adták. De ha meg ennél is jobb akcióra vársz, lehet, hogy a könyvek fogynak el addigra...

    Nekem tetszett mind a 7 könyv, a nyolcadig meg 15-én jelenik meg, szerintem megérik az árukat.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz Milán13 #4947 üzenetére

    Nekem a képregények is nagyon tetszenek, az első borítóképe mondjuk pont nem, de a többi rajz, és maga a történet nagyon jó mind a kettőnél, simán megvan a Witcher hangulat. Idén jön elvileg magyarul a 3. is.

  • S1M0N

    senior tag

    válasz devil-k #4988 üzenetére

    Pedig szerintem az egyik legjobb, ízlések és pofonok. Én speciel a filmet még nem láttam, viszonyítási alapom nincs, de King elmondta anno, hogy mi nem tetszett neki benne.

    Persze 1-2 üresjárat van benne, de ez igen sok művére elmondható, gyakran (túlságosan is) elkanyarodik a fő cselekményszáltól, bár ezek is érdekes adalékok, de még így is jó néhányszor van, hogy túlzásba viszi.

    Én kb. 2 éve kezdtem el King műveit megjelenési sorrendben olvasni (plusz az összetartozókat egymás után), így A ragyogás után egyből annak folytatása, Az álom doktor következett, ami talán még jobb is lett, szerintem!

    Most speciel a Tortúrát olvasom, annak is a vége felé járok, bizonyos szempontból ez az egyik legjobb műve, mert nincs benne misztikum, de pont emiatt annyira hihető a történet, ez pedig kellően félelmetes és elgondolkodtató is egyben.

Új hozzászólás Aktív témák