Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz S1M0N #3761 üzenetére

    Én is haladtam kicsit a Stephen King cuccokkal:

    Borzalmak Városa (Salem's Lot): hangulatos volt ezzel az amolyan "járvány-szerű" felépítéssel. A karakterek szerintem nem túl erősek, érződik, hogy King korai műve, de ettől függetlenül rendben van.

    A talizmán (The Talisman): Peter Straubbal közösen írt könyve, érződik, hogy nem tiszta King, szerintem kicsit elnyújtott és csapongó is, engem annyira nem rántott be, de azért szerethető kis sötét mese. A Farkas jó kis karakter volt. Az is látszik, hogy a Setét Torony könyvekhez innen is merített King. Amúgy remek alapanyag lenne egy minisorozathoz.

    Az írásról (On Writing):: ez tetszett, életrajzi és írástechnikai tanácsokat adó kötet, mesél benne arról, hogyan vált azzá, aki lett. A balesetéről szóló részt elég megindító volt olvasni, még úgy is, hogy tudtam, mi történt (itt részletesebben kifejti).

    Plusz némi rövid Joe Hill anyag:

    Twittering ​from the Circus of the Dead: Egy szereplő tweetjeiben van megírva az egész, azaz végig max. 160 karakteres üzenetekben. Érdekes formátum, a történet vége elég creepy. :)

    Throttle: a papával közösen írt, motoros, akcióban gazdag kis történet, a Spielberg Duel című filmje alapján. Nem olyan nagy durranás, bár a film rajongóinak biztos élvezetesebb ez a fajta "tisztelgés".

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák