Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #61392896 #831 üzenetére

    Végig kellene gondolnod, hogy mit is akarsz. Esetleg azt is elárulhatnád végre, hogy miért szeretnél az órádon navigálni vezetés közben?

    Akkor még egy nekifutás, hátha.

    Az elektronika egyből lerántja az akkut, ha a CPU számításigényes dolgot kap. Videó vagy játék, egy órán belül gond nélkül, és akkor itt a készenlétre sem maradt már semmi, kikapcsol. A navigáció prociigényes, akkor is, ha a szerver összerakja a teréképet.
    Három napot nem fog kibírni egy ilyen, ha használod akár minimálisan, SIM-el. Arról számolnak be, hogy kevés, ehhez illő használattal a nap végén ötven százalék körül van. Tehát napi töltést igényel, de annyit viszont elmegy, tehát a technológia jó, csak tudni kell, mit várhatsz tőle. Megnézed a térképen, hol vagy, megy pár percet, oké. Navigálni akarsz órákon keresztül, nem oké.

    Az oled lehet, hogy egy kicsit kevesebbet tud fogyasztani, mint a TFT, de ez nem lesz érdemi előny, mivel ha egy egyszerű, kis CPU igényű számlapot jelenítesz meg, akkor sok órát elvilágít mindkettő. Világos képnél meg tökmindegy. Ellenben nem lehetetlen, hogy beég, valaki árult itt egyet, és azt írta, a töltéscsík minimálisan, de ott maradt. Csak úgy mondom, még ha ettől valószínű nem igazán kell félni.

    A mai telefonokat akkor kell naponta többször tölteni, ha egyfolytában nyomkodod és döglődik az akkuja, mivel ott is a CPU (és belső adatforgalom) használja el az energiát. (Meg már a kijelző is, ha fényes és nagy.)
    Nekem egy Lumia 435 van, ez 1500 mAh-ás akkuval 5 – 7 napot is kibír miniális használat mellett, pedig használtan vettem már. 2G + wifi, éjszaka repülő mód.

    A hálózatok nem fogyasztanak durván, de a készenlétet szépen lehúzzák. 3G nagyon, 2G kevéssé. Wifi készenlét jóval csekélyebb, BT meg egészen keveset, ha nem megy rajta adat.

    Az órák töltőjét magad is megnézheted, mágnesesből van a "gyönyörű" S99A köralakúja, és ilyen van a DI06 és variánsaihoz is, meg az X3-hoz is. És akkor az oldalába csatlakoztatod a mikro USB-t.
    A másik meg a kisebb mágneses, ilyen van az S99C-hez is.
    Mindegyik a négypolusú USB-t viszi át (szélsők a tápok, belső kettő az adat, ha pl. másolsz rá), és még ezek mellett van a két kis mágnes a csatlakozóban is és az óra hátlapjában is.

    Kormányra rátenni elég életképtelennek tűnik, mert szerintem leforog. Aztán töltőből meg alárakni, kábellel szarakodni csak szenvedés, és csak a köralakút fogod tudni. Talán. Nem is beszélve arról, hogy három nap múlva baromira eleged lesz abból, hogy folyton lecsatold, mert mikor merül le. Ezek nem erre valóak.

    He nem pakolsz rá zenéket, akkor elég kéne legyen a 4 gigás tárhelyű is bőségesen, offline helyi térképpel is, ha esetleg pálcát törnél a Waze felett. Nálam a HERE Mapshez haznált Magyarország térképe kétszáz valahány mega. Akár a gmaps is tudja használni, de a sajátja szerintem jobb.
    Az 512 RAM is valószínű elég, de tapasztalat nélkül ezt nem merem kijelenteni.

    Ami meg az eladást illeti, nem tudom, mi neked a nagy veszteség. De a kínai vásárlási árán, vagy az alatt ötezer forinttal szerintem sec perc alatt, ha vigyázva rá kipróbáltad, és újszerűként tudod adni. A 27 % áfát meg remélhetőleg megúszod.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák