Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Tin #251388 üzenetére

    Annyi a különbség, hogy ha waxot használsz, nem kell kenés előtt láncot takarítani. Illetve kell, de elég mittomén 2-3 havonta, vagy akár fél évente. Mondjuk waxtól is függ, a Squirt, Morgan Blue, Finish Line nálam kb. 3 havonta igényli, a wax alapú Mucoff Dry meg jobban feketedik (még mindíg nem annyira, mint az olaj), de bringamosáskor a víz simán lemossa, SOHA nem kell külön láncot, hajtást tisztítani. Kened, megszárad és mehetsz tekerni. Szerintem a csepegtetős waxolás sokkal egyszerűbb, mint az olajazás, csak hát az emberek azt szokták meg. Nálnk a helyi kisboltban már 7 (!) féle waxot lehet kapni, gyakorlatilag nagyobb a wax kínálat, mint az olaj, a bringás haverok mégsem tudják mi az :D

    #251391 Hasaggymeg: más waxokon nem figyeltem, de pl. a mucoffon írja, hogy váltóra, pedálra meg mindenre jó ;) . A teló becsúszókra meg én soha nem raknék láncolajat sem, nemhogy waxot, szerintem egyik sem való oda. Ha valamit mégis kennék rá, az arra való fork deo lenne, vagy olyan rockshox olaj, amit alsó láb szervízkor töltök a telóba.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák