Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nutra

    tag

    válasz andrisbandi #246872 üzenetére

    andrisbandi, Zanik
    Akkor ezek szerint igényes bicajos lettem :P
    Nemrég próbáltam a merítős waxolós módszert és igazán semmi komoly. Befőttes üvegben néha megrázogattam és egy éjszakára állni hagytam benzinben (lakkbenzin higító, mert pont az volt otthon), ekkor a nagyrész olajos dzsuvát levitte, aztán egy másik üvegben ismét ugyanez, új adag benzinnel. (Kb. fél l higítót használtam el eddig és a harmadik lánc ázik éppen).
    A főzés is sima ügy. Kislábosba víz, bele egy konzerdoboz (jjeahh :R ), abba a gyertyaparaffin és melegíteni a lábost. Fémtiszta lánc bele, amikor megolvad, gáz lekapcs és a láncot párszor megrázogatom egy meghajtogatott küllővel. Amikor kezd dermedni, kiveszem a láncot és a küllőnél fogva felakasztom. Ha kihűlt, mehet is fel a bringára. Párszor áttekerem, és kész. A lepergett viaszt egy száraz, tiszta ecsettel lesöpröm.
    Szerintem nagyobb tisztításra sem kell már oldószer, erre forró vizes mosást javasol az ozzi bácsi.
    Csak a fémtisztára mosás (lánconként egyszer), ami koszolósabb, a többi akár egy konyhába is beférne.

Új hozzászólás Aktív témák