Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz trialboj #175857 üzenetére

    Allítólag az új Shitmano nem ilyen darabos. Kb. 1 éve, amikor bérelhetővé vált felénk az első boltban a Haibike bringák nagy része, én is kíváncsi voltam amúgy, hogy milyen lehet egy ebike és gondoltam majd egyszer kipróbálok egyet. Nem igazán érdekel engem a dolog és imádok önerőből minél többet mászni (szenvedni? :F ;] ), aminek a varázsát számomra tuti megölné egy pedelec, de úgy voltam vele, ha már adott a lehetőség, tapasztalatnak jó lesz, ha tehetném, mindenféle bringát kipróbálnék egyszer. Aztán egyre több helyen bérelhetővé váltak az ebikeok, idén meg már gyakorlatilag csak a megyénkben minimum egy tucatnyi helyen lehet kölcsönözni, ott tartunk, hogy több cég van, ami direkt erre szakosodott és már bérautókkal foglalkozó cégek is elkezdtek ezzel foglalkozni, gyakorlatilag a csapból is Haibike folyik. Valamiért minél népszerűbbek felénk, annál kevésbé hajlok a próbára és egyre kevésbé érdekelnek, mivel már nincs meg az újdonság ereje sem, szal a geek faktornak lőttek. No meg fura, de errefelé szinte csak a bérelhető bringák pedelec-ek, szal néhány trekkingest leszámítva majdnem senki nem birtokol ilyent, mindenki csak bérli. A bérelhető pedelec-ek átka meg az, hogy az ilyeneket nem komoly arcok meg sportos alkatú emberek bérlik, hanem külföldi turista muglik, akikről ordít, hogy önerőből soha nem másztak 500m szintet sem, csak látták a szórólapon, hogy meg lehet nézni a helyi természeti látványosságokat elektromos bringával is, így gondolták kipróbálják... A többségükön van +40 kiló fölösleg és olyan fehér, mint aki most szabadult a pincéből, mondanom sem kell, furán néznek ki a hegyen és miattuk a pedelec-ek "presztízse" felénk lassan a béka segge alatt van, itt majdnem mindenki turistagépként gondol rájuk :( . Azért persze én még mindíg nem mondtam le a próbáról, de már csak úgy bérelnék majd egyet, hogy télen, hóban, amikor nagyon nehéz mászni, terepeznék vele egyet kíváncsiságból :D . Olyankor egy normál xc-vel szinte lehetetlen terepen 1000m+ szintkülönbséget leküzdeni.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák