Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz dgyuri0123 #93043 üzenetére

    Köszönöm a tippet, a meghallgatásokkal az a gond, hogy ha tetszik akkor meg is akarom venni.

    Ma például rászántam magam, hogy veszek egy B&W-t, de a kedves eladónál volt egy Dali Concept 8 is. Meghallgattam azt is és nagyon tetszett. Majdnem ilyet keresek, gyönyörű dús basszus talán nekem sok is, nagy tér, részletező képesség, de a közép és magas regiszterekben nem éreztem olyan részletezőnek vagy "tisztának" mint egy 1/3 annyiba kerülő Cantont. Ennek sok oka lehet, de ott abban a pillanatban ez volt a benyomásom, hiába dorombolt a 2 mélysugárzó.

    Fel van adva a lecke megint, meddig toljam ki az ésszerűség határát?
    Ebben a fórumban gyorsan végig olvastam amit a concept 8 vagy 6-ról írtak.
    Egy hsz-en erősen elgondolkoztam (még mindig az alig hifi-nél topogok?):

    Idézet:
    " A Concept tehát alsóbb lépcsőfok, de a vele kapcsolatos saját tapasztalataid és az itteni kollégák (köztük Kammerer) hasonló tapasztalatai alapján magad is átláttad már, hogy ilyen összehasonlításban a Concept hangkarakterileg az általam a Lektor-ról írottakhoz áll közelebb, csakhogy "még olyanabb" mint a Lektor, részben azért is "még olyanabb", mert eggyel alatta levő minőségi kategória, tehát nem olyan kifinomult - merthogy a Zensor-Lektor szint már eléggé kifinomult. A Concept kövér, itt-ott narancsbőrrel, a Zensor teltkarcsú, a Lektor kicsit teltebbkarcsú, a bőrük szép sima és bársonyos. Concept vs. Zensor egyenlő "hifi" vs. "audiofil", akár a karakterbeli irányultságot, akár a kategóriakülönbséget nézzük."

Új hozzászólás Aktív témák