Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ranter

    csendes tag

    Üdv, a kérdésem erősítővel kapcsolatos, remélem jó helyen teszem fel - házimozihoz is köze van:
    Adott egy Yamaha HTR-2866-os erősítő. Csak Yamaha hangfalak vannak rákötve egy aktív ilyen márkájú mélynyomóval. Elsősorban tévézésre használom, de zene is szól persze rajta.
    A gondom, hogy az erősítő készenléti állapotban - vagyis amikor a távvezérlővel kapcsolom ki, - magától bekapcsol, majd ki. A kikapcsolás lehet egy percen belül is, de van hogy csak az automata kikapcsolási idő - 120 perc van beállítva - után kapcsol ki. Próbából levettem róla műholdvevő dobozt, hátha az küld hdmi csatlakozáson keresztül jelet - ugyanis be van kapcsolva, hogy egy távvezérlővel bekapcsoljon műholdvevő-tv-erősítő, - de így is bekapcsolt. Leginkább este vehető észre, mikor bekapcsol, egy "kellemes" kattanással ébreszt álomból, de persze napközben is előfordul.

    Az erősítő hibája lehet, valamilyen eszköztől kaphat jelet, vagy esetleg áramingadozás?

    Köszi a válaszokat, én csak használom a cuccot, nagyon expert nem vagyok a témában.

    Péter

Új hozzászólás Aktív témák