Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz andorra #47194 üzenetére

    Valóban, hangsugárzóként gondoltam eddig a reflexnyílásra. Hogy őszinte legyek picit aggódtam amiatt, hogy a reflexnyílások (dobozonként 2db, gondolom mindegyik mélyhez 1-1) a panelház falai felé vannak irányítva. Bár előre vannak húzva a dobozok a faltól amennyire lehet, de mögötte sajnos egyelőre üres fal van, semmi csillapító vagy diffúz felület, csak a fal. Ha teszek majd oda csillapító panelt, akkor gondolom minden hátrafelé irányuló hang amplitudója erősen esik majd. Nem tudom ez mennyire fogja megkavarni az összképet. Persze, tudom, ki kell próbálni, de feleslegesen kidobni sem akarok rá pénzt, ha eleve problémát jelenthet ilyen esetben. A lényeg annyi, hogy nem tudom jelent-e igazán problémát a hangsugárzóm hátsó reflex nyílása az adott környezetben most vagy a panel beszerzése után.

    Más: Gondolkodom egy egyelőre relatív olcsóbb CD lejátszó beszerzésén. Biztosan furának gondoljátok a dolgot, most amikor mindenféle médialejátszó/PC zenegyűjteményekből dolgozik mindenki külső DAC felhasználásával. Én is megrendeltem a "kiskínai"-t éppen ma, de valahogy van pár olyan "örökzöld" CD album, amit szívesen hallgatnék korongról. Kényelmes is volna számomra ezeknél, hogy nem kell a TV-t bekapcsolnom a beállításhoz/lejátszáshoz. Aztán érdekelne a hangzásbeli különbség is a pc-cd között. Harmadrészt számomra hangulata is van CD-zésnek. Ha nem borítom fel nagyon ezzel a topic-ot akkor esetleg olyan 10-15k-s kategóriában szívesen vennék pár ötletet, hogy mi alapján válasszak.

    Core2duo6600: Csak én érzem úgy, hogy egyre vadabb ötletekkel állsz elő? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák