Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    Adott egy TA-F490, eddig négy hangfallal használtam (nem használtam, de úgy néz ki újra fogom talán). 4 hangfal tök felesleges, mert semmi hangjavulás és mély hang nulla. El is adtam belőle kettőt. A maradék hangfalaknak kicsit túlzás egy ekkora erősítő és mély hang még mindig nincs. Arra gondoltam egy passzív sub lehetne megoldás. Első baj, hogy passzív hangváltó alig ha van ekkora méretre. Erre talán megoldás lehetne a bandpass láda és akkor hangváltó nélkül mehetne. A másik probléma, hogy egyszerre emelkedik a hangerő, és kérdés mikor kezdenek a hangfalak visítani és akkor a sub megmozdul-e már egyáltalán. Illetve a harmadik, hogy kéttekercses mély kéne és akkor a jobb-bal kimenetet rákötni. Nem a legjobb, de elvileg működik és már volt rá gyakorlati példa is. Csak ne legyen ellentétes mély hang a jelben.

    Ezzel szemben az aktív nyomók sokkal drágábbak, de legalább lehet külön hangerőt állítani, tud normálisan hangot vágni. És megint ott vagyunk hogy a bika erősítő meghajtja a feleakkora hangfalakat. Nem tudom. :U

Új hozzászólás Aktív témák