Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz cipofuzo87 #27362 üzenetére

    Ez mindig így van azonos árkategóriában, ezért ne az azonos árkategóriájú állódobozhoz hasonlítsd a kicsit, hanem annyival drágábbhoz, mint amennyit a szubra akarsz költeni. Éppen azért drágább adott arányban az Ikon 5, mert állódobozként, a több mély mellett is megőrzi az Ikon 2 kellemességét. Persze csak nagyjából őrzi meg, hiszen a más frekvenciamenet már önmagában másfajta hangminőséget eredményez. "Azonos minőségű" két hang közül (szinte) mindig az fog finomabbnak-kellemesebbnek hallatszani, amelyiknek kevesebb a mélye. Ha melléteszel egy szubbasszust, akor az Ikon 2-nek is "változni" fog a hangja, azaz kevésbé finomnak fogod hallani, mint a szub nélkül, pusztán azért, mert odakerültek a mély hangok is.

    (#27363) bajnokpityu: Félreérted, én ott se a mélyek iránti lelkesedésemnek adtam hangot, hanem azt mondtam, hogy fejhallgatóban is azt a fajta hangtónust keresem, amit a (kiegyenlített tónusú!) hangdobozoktól hallok. A fejhallgatók általában nem úgy szólnak, mint a (kiegyenlített tónusú!) hangdobozok, hanem sokkal transzparensebben, vékonyabban, ez persze logikus is. Azonban van néhány fejhallgató, amelyik fel tud idézni valamennyi illúziót abból, mintha hangdobozt hallgatnék. Általában ezeket szokták "tompa" hangú fejhallgatóknak nevezni, és ez a "tompaság" nem a mélyekkel függ össze, hanem a frekvenciaaránnyal. A mélyenergia ottléte természetszerűleg fontos a zenében, de reálisan igyekeztem mindig a lehetőségekkel és korlátokkal szembenézni, ezért sose "hajhásztam" a mélyeket, sőt, általában a mélyek kárára szoktam megalkudni a hangminőség egyéb tényezői érdekében (így aztán az eddig vásárolt hangdobozaim véletlenül mindig állványos típusok voltak, pedig szeretnék jó állódobozt, csakhogy az arányosan drágább). Lásd, a Marshall Major-öm is egy mélyhiányos fejhallgató, ellenben olyan tónusa van, amit fejhallgatós körökben tompának szokás ítélni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák