Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz Dorian #27249 üzenetére

    Talán, fél éve sincs neki, hogy pont egy ilyen "projekten" experimentáltunk a "vájt fülű barátommal"!
    Volt nálam egy pár Canton 403 doboz, és az állványai. Az állványok külön elhelyezését (helyhiányában) szerettem volna elkerülni, mert a Cantonok maradtak egy hétig, tesztelésre. Ezért felmerült lehetőségként, hogy a front álló dobozaimra rakjuk. Első nekifutásra csak egy papírszalvétát tettem a két doboz közé, mert ugye, azért a karcokat csak el kell valahogy kerülni...
    Az állványokról áthelyezett dobozok hangja megváltozott, zöngésebb lett. Némi "rosszindulattal" rá lehetett mondani, hogy a dobozoknak doboz hangjuk lett. Azután, tettem alájuk gumi pogácsába ültetett acél (csapágy) golyós talpakat, de sajnos a mély és közép mély hangok így sem voltak rendbe. Ráadásul a felső magas tartomány is markánsabb/fényesebb lett. Talán még egy kis metálos beütésű harsányságot is rá lehetett fogni. Azután, (akkor még megvoltak) gránit lapot raktam a doboz alá, majd + a gumi/acélgolyó talpak.. Picit javult, kezdett hasonlítani az állványokon hallható hanghoz, de még mindig fénye volt a magasaknak, illetve a mélyek mintha egy-egy sávban "gombócosak" lettek volna. A legközelebbi "állványos" hangot akkor kaptam vissza, mikor a dobozok alá beraktam egy - egy 4,5 cm. vastag tölgyfa vágódeszkát! Valójában, bizonyos értelemben jó lett a hang tartomány, de mégis másabb volt, mint az állványra helyezve. Rá lehet fogni, hogy legalább annyira jó lett a hang karakterisztikája (az eltérésekkel együtt), mint amennyire jó volt a hangja az állványokon. Remélem, érthetően le tudtam írni a kis elhelyezési kalandomat. :)

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák