Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bajnokpityu #25053 üzenetére

    Pontosan így van, a stream lejátszásánál a jitter (vagyis kis leegyszerűsítéssel a sebességingadozás-időeltérés) okozza a legfőbb problémát, hiszen a stream adatfolyam jelei sem csak úgy „önmagukban” áramolnak, hanem az órajellel szinkronizálódniuk kell, az órajel „veszi fel” és „viszi” őket. Ha a stream adatfolyam jele nem éppen abban a pillanatban „érkezik”, amikor a hozzávaló órajel, akkor a jel elvész, vagy ami még rosszabb, nem a vele szinkron, hanem az azt megelőző vagy az azután következő órajelre „ül fel”. Ebből jön az információvesztés és a torzítás nagy része, amit csak részben tud kiküszöbölni a hibajavítás. Ezért aztán különösen fontos az óra szerepe, hiszen, ha még az óra is „összevissza jár”, akkor végképp összevissza és szinkron nélkül „ülnek fel” a stream adatfolyam jelei az órajelre, vagy nem is ülnek föl, hanem elvesznek, mert éppen nincs órajel, amikor „érkeznek”. A csomagkapcsolt adatok értelemszerűen kevésbé vannak kitéve a jitter hatásainak, és jobban pufferelhetőek is. A stream esetében a pufferelés szerintem kissé pótcselekvés, bár az én CD-lejátszómban is számítógépes futómű van, amelyik pufferel, de én ennek nem biztos, hogy örülök.

Új hozzászólás Aktív témák